Чим шкідливий кондиціонер і чи шкідливий він взагалі?

Таке сучасне обладнання для створення комфортної атмосфери в приміщенні, як кондиціонери сьогодні доступні більшості наших громадян. Через аномально високі температури в літній час ці прилади стали необхідністю. Люди масово встановлюють їх у власних квартирах. І дійсно це дуже зручно: влітку охолоджує, взимку нагріває. Саме те, що необхідно нам для комфортного життя. Але наскільки безпечне використання подібних клімат-систем? Чи не загрожує людині така насолода прохолодним повітрям значними проблемами зі здоров’ям? Спробуємо поетапно розібратися в цьому питанні.

Принцип роботи кондиціонера

Будь-яка кліматична система, крім дорогих та застарілих віконних кондиціонерів, розрахована на охолодження конкретної кількості повітря в приміщенні. Тобто через охолоджуючі й очисні фільтри проходить один і той же повітряний потік, в результаті чого на виході ми маємо охолоджену і більш вологу повітряну масу. І там де немає будь-якої вентиляції, поступово концентруються вуглекислий газ, вірусні та інфекційні мікроорганізми, які при звичайному провітрюванні швидко випаровуються. Однак деякі сучасні моделі можуть похвалитися такою вдосконаленою фільтрацією, яка здатна вбивати патогенні мікроорганізми, що знаходяться в приміщенні, і крім того додатково збагачувати повітря киснем. Звичайно, досягнути подібного стійкого результату можливо тільки в разі своєчасної заміни фільтрів. Інакше, всі накопичені в них бактерії будуть знову поширюватися в приміщенні.

Чим шкідливий кондиціонер

Сьогодні, охолоджувальні спліт-системи, навіть обладнані найдосконалішими фільтрами і іонізаторами не є абсолютно безпечними. Відповідь на питання, чим шкідливий кондиціонер, в першу чергу криється саме в меті його використання, тобто в охолодженому повітрі. Чим більший перепад температур між вулицею і офісом (квартирою, будинком), тим важче організму забезпечувати захисну функцію. А зниження імунітету в свою чергу тягне за собою захворювання верхніх дихальних шляхів, а також шийного та плечового відділів. Працювати в комфортних умовах, коли за вікном нестерпна спека, звичайно набагато приємніше, але якщо ви не хочете піти додому застудженим, варто дотриматись таких правил:

  • намагайтесь не сидіти під прямим повітряним потоком. А краще відрегулюйте жалюзі кондиціонеру таким чином, щоб повітря взагалі було спрямоване на стелю. Можливо, деяка перестановка в кабінеті врятує вас від респіраторного захворювання;
  • намагайтеся носити речі з натуральних матеріалів, які добре всмоктують вологу. Ця хитрість може зберегти м’язи спини і шиї здоровими і неушкодженими;
  • перед виходом з офісу вимкніть кондиціонер, і дочекайтеся поки температура у кімнаті не підніметься до вуличної. Так вашому організму буде простіше підлаштовуватися під температурний режим. Те ж саме правило стосується і включення охолоджуючої спліт-системи в перші робочі години: спочатку прийдіть на роботу, а потім увімкніть кондиціонер (таймер, що дозволяє починати роботу охолоджуючого приладу без вашої присутності, тільки нашкодить);
  • можливо, ви здивуєтеся, але вам буде необхідно дотримуватися деяких правил прийому їжі. На розпеченому від спеки повітрі не їжте дуже холодну їжу. Спочатку трохи охолодіться в кімнаті, обладнаній кондиціонером, а потім приступайте до поглинання бажаного морозива.

Переймаючись питанням, чи шкідливий кондиціонер, варто звернути особливу увагу на систему фільтрів. Ці елементи очищення повітря здатні ефективно працювати протягом трьох місяців. Весь цей час вони будуть накопичувати мікроби і бактерії, що знаходяться в повітрі. Дуже важливо ці фільтри вчасно міняти, інакше є велика ймовірність, що вони знову потраплять у повітря, і викличуть  захворювання. Крім того, кондиціонери відомі здатністю висушувати повітря, тому, якщо ви використовуєте кондиціонер в квартирі, то краще додатково придбати зволожувач повітря.

Зменшуємо шкоду кондиціонера підручними засобами

Через те, що використання кондиціонера практично виключає можливість припливу свіжого повітря, в приміщенні виникає ситуація нестачі кисню. Виправити таке становище можна за допомогою кімнатних рослин. На тверду п’ятірку з цим завданням справляються різні види фікусів. Також хорошою профілактикою нестачі кисню в крові будуть щоденні вечірні прогулянки на повітрі, і навіть використання деяких препаратів, що поліпшують кровообіг: різні кисневі коктейлі, аскорбінова кислота та інші. У спекотні дні не навантажуйте свій організм важкими стравами з м’яса. Кориснішими для вашого організму у всіх відношеннях будуть овочі та фрукти.

Підсумовуючи, можна сказати, що шкода кондиціонера, у разі його правильного використання та своєчасного обслуговування, дійсно мінімальна для здоров’я. Тільки не перестарайтеся в бажанні якомога більше охолодитися.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: шкідливість кондиціонерів, чи шкідливі кондиціонери