Як розвинути пам’ять: поради та вправи

Статтю оновлено

Чи траплялося Вам у найнеобхідніший момент забути щось важливе? Як правило в такі миті ми скаржимося на свою пам’ять. Однак і це можна виправити! Розвинути пам’ять цілком реально, потрібно тільки знати як.

Перше – бувайте побільше на повітрі, аби кров насичувалась киснем. Частенько вибирайтеся на природу в теплі пори року. Регулярно провітрюйте приміщення в яких Ви проводите багато часу. 

Друге – достатньо спіть. Ваша пам’ять не працюватиме на всі 100%, якщо Ви не не спатимете нормально. Клітини мозку відновлюються саме вночі, тому денний сон Вам не допоможе. Спіть не менше 7 годин за ніч.

Третє – відмовтеся від шкідливих звичок. Люди, які палять запам’ятовують інформацію значно гірше, ніж ті, хто не має цієї згубної звички. Послаблює пам’ять і алкоголь, тому варто задуматись чи потрібно це Вам. 

Четверте – будьте фізично активними. Більше рухайтесь та займайтесь спортом. Це сприяє поліпшенню кровообігу мозку.

Продукти харчування для поліпшення пам’яті

Харчування відіграє не останню роль в процесі розвитку пам’яті. Якщо ви хочете вдосконалити свою здатність запам’ятовувати, то необхідно звернути увагу на те, що Ви їсте. “Здорова” та “правильна” їжа допоможе відновити корисні речовини, які були втрачені в процесі активності мозку.

До обов’язкових продуктів, які мають бути у Вашому раціоні можна віднести сир (голландський і честер), м’ясо, печінку, рибу, яйця, горіхи. Натомість варто відмовитись від виробів з борошна, жирної та солодкої їжі.

Вправи для розвитку пам’яті

Окрім харчування та здорового способу життя варто виконувати певні вправи, які будуть сприяти розвитку пам’яті. Однак хороший результат Ви отримаєте лише при умові їх регулярного виконання.

Вправа № 1. Перед сном, лежачи у ліжку, почніть згадувати усе що з Вами трапилося за день, але у зворотному порядку. Відразу Вам буде зробити це не просто, але проводячи цю вправу регулярно, вже за два тижні Ви зможете легко згадати все.

Вправа № 2. Ця вправа допоможе Вам запам’ятовувати тексти. Прочитавши якийсь текст, спробуйте уявити таку картину: Ви знаходитесь в кімнаті, де чимало різних шафок. В одну із них ви кладете ваш текст. А у момент, коли Вам потрібно буде відтворити цей текст, Ви можете просто підійти до цього ящика і дістати його.

Вправа № 3. Для виконання цієї вправи вам знадобиться помічник. Він має написати декілька слів. Ваше завдання підібрати синоніми до цих слів і записати їх навпроти. Далі, Ви закриваєте слова, які були вихідними і, дивлячись на синоніми, спробуйте згадати слова з першого стовпчика. Згодом, кількість слів варто збільшувати.

Читання – ще один дієвий спосіб розвивати пам’ять. Коли ми читаємо, ми змушуємо наш мозок працювати, а також збільшуємо свій словниковий запас, адже запам’ятовуємо, що означає те чи інше слово. Під час читання, наша уява візуально відтворює щойно прочитане, а це допомагає запам’ятовувати текст, отже зміцнює пам’ять.

Комплексне використання усіх цих підходів допоможе Вам розвивати пам’ять, а це означає, що проблем із запам’ятовуванням у Вас стане набагато менше! 

Теги: як розвинути память, як розвивати память

Коментарі 5 коментарів

  • В цілому дуже хороші вправи, проя деякі я уже чув, а деякі для мене стали новиною. Треба буде обов ‘язково попробувати. Особливо цікавою для мене є вправа, яку треба виконувати перед сном.

  • Гарні поради для тренування пам’яті. Треба взяти на замітку. А я з восьмирічним сином граю в таку гру: На столі розкладаємо декілька предметів (5-6). Один дивиться хвилину і виходить, інший перекладає предмети. Задача відновити початкове положення предметів. Гру можна ускладнювати кількістю предметів, або кількістю перекладань

  • З віком зберегти память не так просто, як може показатися на перший погляд. Тому потрібно вести здоровий спосіб життя, та займатися спортом. Про це говорить вислів Стародавньої Греції “хочеш бути сильним, бігай, хочеш бути здоровим, бігай, хочеш бути розумним, бігай”

  • До речі, цікава стаття на цю тему є у 1-ому номері україномовного психологічного журналу Експеримент http://spe.org.ua/experyment/

  • Так, спасибі вам за цю інформацію.

    Швидше за все, в глубоко в душі Я хотіла б водночас вивчати англійську, латинську, японську, Есперанто і китайську. Проте сьогодні Я подумала: “А що якщо спочатку розвинути пам’ять?” Я, звичайно (від слова “звичай”), зроблю все по-Своєму. Я завжди дивлюся всередині Себе (в переносному сенсі). Проте Я хотіла б дізнатися точки зору інших. Спасибі вам за вашу версію. Дякую.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *