Морквяна дієта

Чому я вирішила написати про морквяну дієту? Все просто. Зима, організму бракує вітамінів. Це відчувається по втомі, що накопичилася, сонливості і схильності до простудних захворювань, що для мене взагалі-то велика рідкість. Ось і хочеться підживлювати його чимось таким простим і корисним, як він любить. А що може бути простіше і корисніше звичайної нашої морквини?
Але гризти морквину просто так не дуже і хочеться та і натхнення немає. Я навіть свою дитину не можу змусити згризти хоч би половинку морквини: відкусить кілька разів і випльовує. Тому я стала шукати це саме натхнення і набрела у нетрях інтернету на морквяну дієту. Ну чим не стимул – і схуднути трішки не завадить, і оздоровити організм — все в одному флаконі.
Та власне морквяну дієту і дієтою-то назвати складно. Я б сказала, що це розвантажувальні дні з приємним зменшувальним ефектом. 

Морквяна дієта: спочатку про користь моркви
Морква, як і усі інші овочі, багата клітковиною, що сприяє виведенню з організму надлишків холестерину, шлаків, токсинів і іншої “нечисті”.
Багата морквина і всілякими вітамінами: А, D, Е, До, З, вітаміни групи В (В1, В2, В12, В6).
Крім того, до складу моркви входять азотисті речовини, вуглеводи (більше 9%%), і мінімум жирів (всього 0,2%%).
На окрему увагу заслуговує бета-каротин, за який її так люблять. У нього багато незамінних функцій: він сприяє зміцненню імунної системи, що є чинником, застережливим старіння організму. Каротин під впливом ферментів печінки перетворюється на вітамін А, який у свою чергу є сильним антиоксидантом, запобігаючи таким захворюванням як гіпертонія, катаракта, атеросклероз, згубно впливає на злоякісні пухлини. Крім того, цей чудовий вітамін здатний налагодити обмін речовин, поліпшити функцію органів зору підвищити опірність організму інфекціям, благодійно впливає на розумовий і фізичний розвиток діток.
Морквяна дієта: а чи умієте ви правильно їсти моркву?
Виявляється, вживання морквини — це хоч і не наука, проте зайняття, що вимагає певних знань, маючи які, ви збережете смак і всі корисності коренеплоду.
Дієтологи рекомендують виключати теплову обробку моркви і по можливості вживати її в сирому вигляді. Адже під впливом високої температури більшість корисних речовин втрачаються. Та і смачніше морквина все ж сира.
Оскільки більшість цінних поживних речовин знаходяться під самою шкіркою, з моркви рекомендується зчищати дуже тоненький шар шкірки, заздалегідь ретельно вимивши коренеплід. А молоду морквину навіть чистити не треба, просто добре вимити щіточкою.
На відміну від фруктів, які бажано їсти цілими, не нарізуючи і не натираючи, моркву краще саме подрібнити або зробити з неї сік, оскільки з’їдена цілком вона погано засвоюється через велику кількость грубої клітковини. Хоча погризти цілу морквину дуже корисно для профілактики зубного каменю і пародонтозу.

Морквяна дієта власною персоною!
Дієти бувають різні. Якщо ви — любителька над собою познущатися — вибирайте строгу гречану дієту. Якщо ж ви себе любите побалувати — це може бути шоколадна або бананова дієта. Проте цього року хіт сезону — морквяна дієта!
Розрахована вона на 4 дні: 3 досить строгих — морквяних, 4-й – м’який вихід з дієти.
У перші три дні живимося тільки морквяними салатами. Для цього моркву (1-2 шт) треба натерти на тертці, додати лимонного соку, ложечку меду і улюблений фрукт (найоптимальніший – свіже яблуко). Готувати такий життєрадісний помаранчевий салат (бажано перед самим вживанням) на сніданок, обід і вечерю.
На четвертий, завершальний, день до салату додаємо запеченої або звареної в мундирах картоплі і невеликий шматочок хліба з борошна грубого помелу (тільки не здобної булочки).
Впродовж усіх чотирьох днів бажано пити не менше склянки свіжого морквяного соку, звичайно, якщо у вас немає до нього протипоказань (ентерит, загострення виразкової хвороби шлунку).
Окрім склянки морквяного соку усі 4 дні дієти треба пити зелений чай або чисту воду – не менше 2 літрів в день.
При такому розвантажувальному живленні за 4 дні можна втратити до трьох кілограм. У якості “побічного ефекту” — бархатиста шкіра, прилив сил і енергії для нових звершень!

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: морквяна дієта, як правильно їсти моркву