Як використовувати фізіологічний розчин для промивання носа

Промивання носа – не найприємніша процедура, але найдієвіша. Без неї неможливо повністю очистити носові проходи, а, означає, бактерії розмножуватимуться, якщо не застосовувати сильнодіючі ліки.

Але навіщо даремно труїти організм, коли абсолютно нешкідливий і на 100% ефективний фізіологічний розчин (“0, 9% розчин Хлориду Натрію (NaCl)”).

Ця речовина є слабким розчином кухарської солі, воно у кожного має бути в аптечці, його склад ідеально підходить для людини (підтримує життєдіяльність клітин) і не видає побічних розладів здоров’я.

Фізіологічний розчин заливають через крапельниці, заповнюючи великі втрати крові або рідину при отруєннях і травмах. Їм розбавляють лікарські засоби, дезинфікують рани, протирають запалені очі, використовують фізіологічний розчин для промивання носа.

Як фізіологічний розчин допомагає вилікувати нежить

У подробицях появи нежиті мало хто вдається, найчастіше він взагалі ігнорується. Є навіть анекдот: “якщо лікувати нежить – він пройде за 7 днів, а не лікувати – за тиждень”. На жаль, анекдотам деякі вірять більше, ніж реальним фактам, адже саме ігнорування закладеного носа може привести до серйозних ускладнень: гаймориту, фронтиту і найстрашнішому – етмоидиту (запаленню додаткової пазухи носа, що призводить до руйнування кісткової стінки і проривом гною в ділянку очей або всередину черепа).

Це не страшилки, а цілком реальні випадки. Так що ігнорувати нежить, особливо дитячу, ніяк не можна. Чи можна промивати ніс фізіологічним розчином дитині? Так, звичайно, навіть треба.

Що відбувається в носовій порожнині при нежиті?

Епітелій носа опухає, вії його покриваються густим слизом, тобто знерухомлюються. Щільна маса секреції накопичується.
Трохи слизу виділяється з носа, а інша частина стає розсадником мікробів, особливо, якщо засихає. Дихати стає важко, особливо малюкам.

Фізіологічний розчин відмінно зволожує слизову оболонку, якої не можна давати висохнути, так вона стане більше уразливою, сприйнятливою для вірусів.
Регулярне промивання, зволоження зміцнить і захистить ніс від впливу ззовні.

Особливості лікування нежиті

Самий недорогий стерильний препарат Хлориду Натрію розчин продається у флаконі із скла різного об’єму (100 мл, 200 мл, 400 мл) з гумовою кришкою, яку краще не розкривати, інакше тоді термін зберігання буде всього 1 доба. Переважно набирати потрібну кількість в шприц, проткнув голкою пробку. Тоді флакончик може стояти в холодильнику біля 2-х місяців (поки не з’явиться осад). Зручно також використати ампули, але якщо немає лікарської практики, краще вибрати не скляні, а пластикові.

Як промивати ніс фізіологічним розчином: правила

  1. Процедуру треба робити над тазком (раковиною), використовуючи спеціальний чайничок (продається в аптеці), можна вприскувати гумовою грушею або шприцом без голки.
  2. При промиванні треба нахилити голову набік, влити рідину всередину верхньої ніздрі, вимовляти звук “і”.
  3. Рідина має бути приємною, теплою, а не гарячою.
  4. Треба стежити за потужністю натиску, не допускати сильного тиску.
  5. Краплі назального значення можна застосовувати тільки через півгодини після процедури промивання.
  6. Чистити носові порожнинні проходи бажано за одну годину або півтора до сну, інакше рідина почне стікати по порожнині гортані, подразнювати слизові оболонки, провокуючи кашель.
  7. Не можна покидати квартиру близько години після процедури.

У крайньому випадку, коли немає доступу до стерильного аптечного препарату, можна зробити його вдома, використовуючи звичайні інгредієнти: воду та сіль. Вода має бути кип’яченою, а краще дистильованою. Сіль також краще використати морську, але можна і звичайну з сільниці.

Потрібну концентрацію розмішуємо з літром теплої води та 1 ч. л. (без верху) солі. Більше концентрований склад пошкодить слизову оболонку. Також ефективно очищають ніс інгаляції небулайзером.

Багато хто використовує балончики після лікарських спреєв. Це зволожить слизову оболонку, але не промиє носову порожнину. Хоча, зволожена слизова оболонка – це важливий чинник в лікуванні та профілактиці захворювань носової порожнини.

Як очистити ніс немовляті

Фізіологічний розчин для промивання носа новонародженому рекомендується лікарем, що свідчить про абсолютну безпеку для організму, важливо тільки дотримуватися правил проведення процедури. Речовина не здатна викликати алергію. Які-небудь побічні шкідливі ефекти під час використання засобу не виникають.

Найчастіше у новонароджених немовлят у порожнині носа підсихають кірочки, обов’язково треба їх спочатку розм’якшити, а потім акуратно видалити ватним тонким джгутиком, або застосувавши аспіратор. Але ні в якому разі не використовувати спрей.

Чи є протипоказання?

Протипоказання при промиванні – тільки фізіологічні відхилення (пухлини, поліпи всередині носа, гортані), часті кровотечі і важка сердечна або ниркова недостатність.

Дорогі препарати з малюсіньким об’ємом (Салін, Аквамаріс і інші) ефективні, але недоліком ліків є висока ціна й деякі побічні небажані ефекти. Найдешевший засіб з них має вартість в десятки разів більше фізіологічного розчину.

Найбільш простий і економічний варіант – флакончики фізіологічного розчину із скла по 100 – 400 мл, герметично закритих гумовою щільною пробкою і металевою жорсткою фольгою.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: що дає фізіологічний розчин пацієнту крапельниці