Як робити правильний масаж в домашніх умовах

Усім нам, міським та офісним, так потрібна процедура масажу. Малорухомий спосіб життя, вічно сидяче положення, вечірнє лежання перед телевізором (ні на що інше просто сил не вистачає після офісного «сидіння»). Навіть до масажиста часу сходити немає. Так от, немає нічого складного і страшного в тому, щоб зробити масаж самостійно своїй половинці, наприклад. Головне — знати загальні прийоми масажу, щоб робити правильний масаж в домашніх умовах. Професійного масажиста такий варіант масажу не замінить, проте роботи йому зменшить точно.
Отже, що треба знати про масаж.
У класичному масажі виділяють 5 основних масажних рухів:

  • погладжування
  • розтирання
  • розминання
  • поплескування
  • вібрація

Принцип виконання прийомів зрозумілий з назви. Використовуючи кожного з них, ви будете по-різному впливати на тіло.
Наприклад, застосовуючи погладжування, ви впливаєте на нервові закінчення. Краще починати і закінчувати масаж цим прийомом. А так само використайте погладжування після застосування кожного з інших прийомів.
Розтирання частіше проводиться для масажу спини. Робиться воно енергійними рухами рук, щільно прилеглими до тіла.
У класичному масажі обов’язково має бути розминання. Роблячи рухи розминання, ви позитивно вплинете не лише на ділянку тіла, яку масажуєте, але і на увесь організм.
При поплескуванні м’яза, рефлекторно скорочуються і частина тіла, яку поплескують, забезпечується посиленим приливом крові. Поплескуючі рухи робляться тильною стороною долоні.
При вібрації відбуваються часті дрібні струси ділянки тіла, яка масажується. Рухи робляться по ходу нервових закінчень. Якщо ви застосуєте вібрацію для масажу м’язів живота, то поліпшите роботу шлунково-кишкового тракту.
Правила масажу
Перш ніж спробувати кожен з основних рухів класичного масажу на практиці і зробити правильний масаж своєму «піддослідному», візьміть до відома важливі правила.

Завжди починайте робити масаж спочатку на великих ділянках тіла, а потім вже на менших. Цим ви прискорите кровообіг і звернення лімфи.
У кожному масажі обов’язково має бути певний темп і ритм, який дотримується від початку і до кінця. Зразкова «швидкість» — 24-26 рухів в хвилину.
Вчіться виконувати усі прийоми класичного масажу двома руками. Адже паузи при зміні рухів недопустимі. Та і руки у вас втомлюватимуться, а їх чергування – вихід з ситуації.
Щасливчик, якому ви робитимете масаж, повинен максимально зручно лежати, щоб тіло було розслаблене. Температура повітря в кімнаті не має бути нижча 20 градусів.
Масаж робиться тільки на чисту шкіру, тому відправте людину прийняти душ. Обов’язково треба після душу розтертися рушником.
Краще всього масаж робити без олії і інших змащуючих субстанцій.
Жоден з прийомів масажу не має бути хворобливим для масажованого. Будьте акуратні і стежите за реакцією масажованого.

Теорію освоїли. Тепер робитимемо правильний масаж на практиці. Успіхів у ваших масажних починах!

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: як робити масаж, рухи для масажу