Як боротися з депресією самостійно

Депресія – це ознака погіршення стану організму. У більшості випадків причину депресії можна і треба знайти, щоб усунути її. Різні ситуації породжують відповідний стан депресії. А значить і боротьба з депресією полягає в протистоянні цим ситуаціям, роблячи їх такими, щоб навіть неприємне перетворилося на терпиме. Щоб бути в змозі перенести це. Як боротися з депресією?
Більшість депресій викликана фізичними і біохімічними змінами в організмі. Це можуть бути різні форми фізичних захворювань, біохімічних змін в результаті неправильного способу життя і подальших змін в системі кровотворення і кровообігу.
Як це не дивно, “відпочивальний”, тобто бездіяльний спосіб життя часто буває причиною депресії. Її можуть викликати також ревнощі, невизнання з боку інших людей, відсутність істинної релігії, перевтома на роботі, передчуття майбутніх складних проблем і навіть надлишок розваг, часте явище — депресія в декреті і так далі.
Як боротися з депресією? Якщо ви схильні до депресивних станів, контролюйте свої думки увесь час, як би це загрозливо не звучало. Не дозвольте депресії охопити ваш розум, тому що вона має властивість насуватися, як снігова лавина.

Як боротися з депресією

Один зі “збудників” депресивних настроїв – кофеїн. Досить значний відсоток людей може назавжди позбавитися від занепадницьких настроїв однією лише відмовою від кави і продуктів тих, що містять кофеїн (шоколад, кола, чай і так далі).
Інший спосіб боротьби з депресією або її відвертання полягає в тому, щоб не споживати продукти, які збуджують і дратують нервову систему. Усі збагачені продукти, особливо тваринного походження, усі солодощі, жири вимагають від організму великих зусиль на їх переварювання, в результаті до усього цього додається ще і депресивний стан нервової системи.
Переїдання і недоїдання також можуть викликати депресію. Необхідно дотримуватися режиму харчування, не пити і не їсти в проміжках між основною їжею, оскільки випадкова і нерегулярна їжа негативно впливає на процес травлення і виділення шлаків з організму.

Боротьба з депресією

Людина, схильна до депресій, повинна відмовитися від пізньої їжі. Краще поїсти більше під час сніданку, оскільки уранці організм переварює їжу краще, ніж у будь-який інший час.
Допоможуть при депресивних настроях продукти, що містять вітаміни групи В: шпинат, капуста, боби, цілісне зерно, пророщена пшениця.
Ще один незвичайний, але дієвий засіб боротьби з депресією – стимуляція шкіри жорсткою щіткою. Рухи треба робити повільно і рівномірно, починаючи від кінчиків пальців у напрямку до серця, не пропускаючи жодної частини тіла. Після цього прийняти прохолодний або теплий (але не гарячий) душ, звертаючи увагу на те, щоб потоки води потрапляли на місце між лопатками. Це стимулює роботу надниркових залоз.
Бажано підпорядкувати режиму не лише під час їжі, але і час сну: своєчасний підйом, години роботи і так далі.
Один з варіантів відповіді на питання “як боротися з депресією самостійно” — прогулянки на свіжому повітрі, на сонці при гарній погоді, посильна робота в саду, городі, а також енергійні прогулянки, піші походи вихідного дня, з високо піднятою головою і посмішкою на обличчі (хай і над силу).
Корисними при проблемі «як боротися з депресією» будуть також дихальні вправи, протягом яких треба глибоко вдихати повітря і, затримавши його на декілька секунд в легенях, повільно видихнути.
Контролюйте свої розмови, щоб вони були на веселі або хоча б нейтральні теми, не говоріть тільки про себе і свої невеселі настрої. Люди в стані депресії схильні до жалості до себе і самокопання. Не дозволяйте собі впадати в такий стан. Не підкоряйтеся сумним думкам, бо вони мають тенденцію безмежно поширюватися і, врешті-решт, стають таким тягарем, від якого дуже нелегко позбавитися.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: як боротися з депресією, як боротись з депресією