Як алкоголь впливає на зачаття

Якщо майбутні батьки у момент зачаття були п’яні, то у них зростає ризик народити дитину з патологіями. Більшість учених сходяться на думці, що на здоров’ї потомства роблять безпосередній вплив токсини, в число яких входить і алкоголь. Слід розуміти, що спиртне небезпечно для майбутньої дитини не лише при хронічному зловживанні, але і в разовій дозі, особливо перед зачаттям.

У чоловічому організмі статеві клітини – спермії – зберігають генетичну інформацію, тому здоров’я майбутнього потомства повністю залежить від того, в якому стані вони знаходяться.

Статеві клітини формуються у чоловіків упродовж усього його життя. Сперма оновлюється кожні 72 дні. Таким чином, яйцеклітину може запліднити сперматозоїд, дозрілий кілька тижнів тому і що випробував на собі негативну дію зовнішніх чинників, в нашому випадку – алкоголю.

Якщо чоловік вживав алкогольні напої регулярно, швидше за все, на його статеві залози був зроблено травмуючий вплив, тобто був звужений просвіт насінних канальців і порушений зародковий епітелій, що формує спермії. На тлі цього статеві клітини чоловіка переважно стають дефектними, потрапляючи в сперму в незрілій формі. Як правило, у таких неповноцінних сперматозоїдів порушена будова тіла, відсутній хвіст або голівка, багато хто з них залишається нерухомим, тому вони не здатні запліднити жіночу статеву клітину.

Якщо дефектний сперматозоїд все-таки досягне яйцеклітини і станеться запліднення, швидше за все, плодове яйце загине на початку свого розвитку або ж на світ з’явиться неповноцінне потомство.

Кількість і якість сперматозоїдів грає вирішальну роль в зачатті дитини. Алкоголь, прийнятий напередодні зачаття, різко знижує число сперміїв у сім’яній рідині, на тлі чого втрачається здатність до зачаття.

Хронічний прийом алкоголю чоловіком різко погіршує показники сперми, але фертильність можна поліпшити, якщо на протязі хоч би трьох місяців не вживати спиртні напої.

У жіночому організмі кожен місяць розвивається яйцеклітина. І на її розвиток алкоголь, як і інші негативні зовнішні чинники, чинить важливу дію. Але патології плідного яйця до імплантації його в стінку матки не відбуваються.

Тобто, якщо жінка вип’є спиртні напої до зачаття, у більшості випадків, це ніяк не позначається на плоді. Проте після імплантації у ембріона різко зростає чутливість до будь-яких зовнішніх шкідливих дій, і алкоголь може привести до патологій і загибелі майбутньої дитини, і це важливо враховувати.

Якщо клітини ембріона на стадії ділення будуть пошкоджені токсинами (алкоголем, ліками, нікотином, інфекційним чинником та ін.), вони перестануть ділитися і у жінки станеться надранній викидень у вигляді хворобливої і щедрої менструації. З цієї причини, якщо жінка планує вагітність або підозрює, що настало зачаття, їй слід відмовитися від алкоголю.

Наслідки алкогольного зачаття

Етиловий спирт, що міститься в алкоголі, негативно впливає на органи і системи людського організму. Що стосується інтимної сфери, то у чоловіків алкоголь знижує потенцію, викликає статеву дисфункцію.

У жінок, які вживають спиртне в період вагітності, виникають тяжчі наслідки. Етанол проникає в організм плоду, роблячи тератогенний вплив, у тому числі й алкогольний синдром майбутньої дитини. В цьому випадку новонароджений з’явиться на світ із характерною зовнішньою і внутрішньою потворністю, а саме патологіями серця, судин і суглобів, порушенням будови обличчя і тіла, недорозвиненням нервової системи та інше. Дорогі майбутні мами, пам’ятайте, що алкоголь і вагітність – речі несумісні. Бережіть своє здоров’я і здоров’я своїх майбутніх дітей!

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.