Профілактика остеохондрозу хребта

Ще в глибокій старовині люди звернули увагу, що наше здоров’я визначається багато в чому станом нашого хребта. Але якщо навіть остеохондроз у вас є – не зневіряйтеся. Розвиток процесу можливо зупинити. Пропонуємо прості і ефективні поради профілактики остеохондрозу хребта.

Профілактика остеохондрозу хребта

Не забувайте стежити за своєю осанкою, не створюйте додаткове навантаження на хребет, сутулячи або навпаки надмірно вигинаючи спину (наприклад, при сидінні за комп’ютером).
Лікувальна фізкультура – наше все. Щодня виконуйте вправи на зміцнення м’язів спини, качайте прес. Не займайтеся наодинці – йдіть на йогу, фітнес, східні танці живота. Відмінно для профілактики остеохондрозу хребта підходить плавання, біг, катання на велосипеді. Нескладні вправи треба проробляти і при лікуванні остеохондрозу шийного відділу хребта.
Намагайтеся уникати переохолодження, протягів і вогкості. Якщо відчуваєте необхідність – утеплите поперек. Але не кутайтеся постійно – краще загартовуйтеся, щоб не боятися кожного, навіть маленького протягу.
Бажано проходити щорічно 2-4 рази курс лікувального масажу у професійного масажиста. Проте цього недостатньо. Намагайтеся частіше розминати вдома спину за допомогою звичайного роликового або щіткового масажеру. Просіть своїх близьких зробити легкий масаж (хребет при цьому треба минати). Можна для цих цілей купити аплікатор Кузнєцова.
Істотне навантаження на хребет – зайва маса тіла. Намагайтеся тримати себе в нормі, не переїдайте. Вага більше 90 кг у будь-якому випадку є чинником ризику розвитку остеохондрозу.
Лазня хороша не лише для схуднення, і очищення організму, але і для профілактики остеохондрозу. Хороша парилка із справжнім віником рівноцінна глибокому масажу.

Якщо піднявши щось важке або переохолодившись ви відчули біль в спині і домашні процедури не допомагають — без зволікання звертайтеся до лікаря. Якщо лікування почати в перші ж дні хвороби – воно буде максимально ефективне. Не затягуйте.

И найголовніше – радійте життю! Частіше виїжджайте на природу, ходіть босяком по траві. Завжди тримайте будинок в порядку. Окрім того, що це приємно, прибирання – відмінний вид лікувальної гімнастики.
Звичайно, за один день і навіть за тиждень всього не зміниш, від всього не вилікуєшся, але почавши піклуватися про себе вже зараз, ваш організм дуже швидко відповість вам відмінним самопочуттям.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: як позбутись від шийного острохондрозу, танці для хребта