Правила здорового сну

Про те, що сон корисний, безумовно, відомо багатьом. А ось як правильно розпланувати режим сну і відпочинку? Як висипатися за відведений час? І чи є відмінності в правилах сну для дітей і дорослих?

Правило здорового сну №1. Тривалість сну залежить від віку. До 2 місяців малюк повинен спати не менше 18 годин на добу. Причому батьки можуть не сидіти над ним, а зайнятися своїми справами, а щоб постійно контролювати сон малюка – досить купити радіоняню з монітором дихання. До року кожен місяць час сну зменшується, і однорічна дитина спить вже близько 10-13 годин на добу. Цей час слід розділити на денний і нічний сон. Від року до 7 років малюк спить близько 2 ч вдень і до 11 годин вночі. З 7 років дитині вже досить спати не більше 9 годин, тому денний сон можна відмінити. Дорослій людині для повного відпочинку досить 8 годин. Деякі учені вважають, що дорослому досить спати і 5 годин на добу. Проте ці дані ще до кінця не перевірені.

Правило здорового сну №2
Приміщення для сну має бути просторе і добре провітрюване. У ідеалі для сну має бути окреме приміщення, але сучасні малогабаритні квартири часто не дозволяють кожному мати особисту спальню. В цьому випадку треба потурбуватися про провітрювання приміщення перед сном, а також про відсутність протягів. Якщо ж у вас є можливість окремих кімнат, і ваш малюк спить в дитячій, то відеоняня цифрова стане вашим надійним помічником – адже з нею ви зможете завжди спостерігати за сном свого чада.

Правило здорового сну №3
Ліжко має бути твердим. Приємно поніжитися на м’яких перинах. Проте на них наш організм повністю не відпочиває, м’язи не розслабляються, а осанка і зовсім псується. При цьому поняття “жорсткого ліжка” не повинне асоціюватися з тим, що ви повинні спати на дошках. Треба просто вибрати хороший ортопедичний матрац, відповідний конкретно вам.

Правило здорового сну №4
Правильне постільне приладдя. Подушка має бути невеликою. Якщо, звичайно, ви не хочете мати другого підборіддя, викривленої осанки і головного болю, то подушка має бути м’якою і не занадто великою, щоб голова знаходилася в трохи підведеному положенні. Ортопедична подушка для сну — оптимальна. Але щоб купити подушку, відповідну конкретно для вас, треба знати, як правильно купити ортопедичну подушку. Ковдра теж бажано зручне і легке. Останнім часом модними стали силіконові ковдри. Під ними спати безумовно комфортніше, ніж під старим добрим ватним або пуховим. Проте є сумніви в їх екологічності. У цьому сенсі прийнятніше ковдра з бамбука. Коштує воно недешево, але свої гроші виправдовує сповна.

Правило здорового сну №5
Намагайтеся засинати з позитивними думками. Для того, щоб організм повністю відпочив, слід перед сном подумати про щось приємне. Так ви і заснете швидше, і сни вам присняться хороші, і голова уранці буде ясна. Якщо довго не можете заснути, то можна випити склянку теплого молока або м’ятного чаю — вони заспокоюють.
Дотримуючись цих правил, ви неодмінно висипатиметеся щодня. Тобто будете завжди у відмінному настрої, привабливі і цілеспрямовані. Здорового вам сну.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: здоровый спосiб сну, ковдра силіконова