Кинули палити – як очистити легені

Навіть найзавзятіший курець в глибині душі мріє назавжди розпрощатися з цією згубною пристрастю. Методик, використовуваних для відмови від тютюнокуріння, існує множина, починаючи від акупунктури, і, закінчуючи кодуванням. Коли людина таки кинула палити, назріває питання, як очистити легені і бронхи від токсичних з’єднань сигаретного диму, що накопичилися.

Як і скільки триває процес очищення

Звичайно, і сам процес, і час звільнення від токсинів залежать від декількох чинників:

  • стаж паління;
  • кількість викурених сигарет в добу;
  • марка і міра насиченості нікотином і смолами сигарет, що віддаються перевага;
  • загальний стан усього організму, серцево-судинною і бронхо-легеневою систем.

Симптоми, що з’являються в процесі очищення бронхів і легких від нікотинових накопичень в них :

  1. Мокрий кашель, що іноді супроводжується щедрими відділеннями слизу (зеленуватого або темного кольору).
  2. Неприємний запах з рота, особливо вранці.
  3. Легке запаморочення при спробах робити вправи дихальної гімнастики.

Коли людина кинула палити, як кращий варіант, очищення легенів проходить без яких-небудь виразних ознак.

Перевірені способи очищення дихальної системи від слизу, що накопичився

Часті прогулянки в хвойному лісі

Речовини, якими насичено повітря поблизу хвойних дерев, активізують процеси звільнення легенів від будь-яких накопичених шкідливих з’єднань, і слизу, у тому числі. Деякі люди від тривалого перебування в лісі можуть відчувати напади запаморочення. Не варто панікувати, це відбувається внаслідок повноцінного насичення клітин киснем.

Пробіжки на свіжому повітрі

Спочатку вашою легенею дуже непросто пропускатиме великі об’єми повітря. Проте, з кожним новим тренуванням, їх розмір збільшуватиметься, а легені як би “розправлятися”, відповідно, повертаючи працездатність на нормальний рівень.

Інгаляції на травах

Що кинув палити, щоб як слід очистити легені, треба провести курс інгаляцій. Збір наступних рослин : кора дуба, квіти ромашки аптечної, листя евкаліпта, соснові бруньки і голки, листя і гілки чорної смородини, м’ята, плоди і кора ялівцю, хвоя і кора кедра треба прокип’ятити на маленькому вогні впродовж 2-3 хвилин. Дихати над цим відваром необхідно близько 15 хвилин, схилившись на 10-15 см над посудом і покривши голову рушником. Після цієї процедури, протягом півгодини, небажано розмовляти і покидати приміщення. Курс складає 10 щоденних процедур. Повторення курсу можливе через місяць. Фахівці з ароматерапії радять замість лікарських рослин застосовувати аналогічні ефірні олії (по 1 краплі кожного).

Відвідування сауни або парилки

Пропарювання дубовими, евкаліптовими або березовими віниками сприяє поліпшенню стану усього організму, в цілому, і органів дихання, зокрема. Відвар вищезгаданих в попередній раді рослин або ефірні олії також доречно використати під час банних процедур, наприклад, поливаючи ним розжарені камені, таким чином, насичуючи корисними леткими з’єднаннями повітря. У цьому варіанті є присутнім повноцінний ефект інгаляції плюс додаткове очищення легенів гарячим сухим повітрям.

Дихальна гімнастика

Дуже ефективна практика очищення легенів за допомогою спеціальних дихальних практик. Як варіант, можна виконувати вправи за американською методикою бодіфлекс. Цей вид гімнастики, ґрунтованої на йогівському диханні, не лише ефективно очищає органи дихання, але і з часом упорядковує посудини, а також допомагає схуднути (підтягнути усі м’язи тіла).

Найголовніший крок зроблений – паління сигарет залишилося у минулому. Привести свій організм в ідеальну форму, повністю позбавившись від усіх наслідків згубної звички, складно, але наполегливість і терпіння творять дива.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.