Корисні властивості віників для лазні

Парні процедури зміцнюють здоров’я й перетворюють людину. Вдихання цілющих випарів, прогрівання сухою й вологою парою, очищення шкіри, пропарювання віниками та інші банні задоволення у разі відвідування фінської сауни, турецького хамаму або японського офуро завжди сприяють відновленню організму й оздоровленню усіх органів і систем, а також стабілізують психоемоційний фон, що є чудовим засобом релаксації.

Одним із важливих аксесуарів традиційної лазні вважається віник із різних лікарських рослин. Кожен збір гілок для пропарювання в лазні корисний по-своєму і має ряд терапевтичних якостей, про які й піде мова в цій статті.

По відгуках досвідчених лазників, бажано застосовувати свіжі віники, оскільки в листі, молодих пагонах і стеблах міститься максимальна концентрація біологічно активних фітонутрієнтів, у тому числі ефірних олій, фітонцидів та інших з’єднань, що роблять корисний вплив на людський організм.

Лікувальні властивості лазневих віників

Березовий

veniki-4271316Найбільш поширений віник в парних процедурах. З допомогою гілок берези жар досягається вмить, а під час контакту зі шкірою відбувається природний масаж тіла. Усі частини дерева (листя, бруньки, кора, сік) мають цілющий ефект. Березовий віник – чудовий помічник для лікуваннія суглобових і м’язових болів. Пропарювання ним корисне після посилених тренувань і важкої фізичної праці.

Дубовий

Завдяки високій концентрації дубильних речовин у листі й корі дуба, віник незамінний для жирної, проблемної і вугруватої шкіри, регулює діяльність сальних залоз і очищає шкірні покрови. Пропарювання віником дозволяє розслабитися після психоемоційних перевантажень і надмірної фізичної активності.

Евкаліптовий

Фітонциди евкаліпта мають лікувальні властивості для бронхо-легеневої системи, очищають слизову оболонку від токсинів. Особливо корисно паритися евкаліптовим віником курцям і пацієнтам із хронічним кашлем. Біологічно активні компоненти листя активізують шкірний метаболізм і дозволяють краще виводити з пор канцерогени і шлаки.

Ялівцевий

Про бактерицидні властивості ялівцю складають легенди. Процедури з ялівцевим віником не лише очищають слизову оболонку бронхів і полегшують дихання, але й стимулюють процеси кровообігу, а також позбавляють від целюліту – неестетичної апельсинової кірки на стегнах, сідницях, животі і верхній частині рук.

Кропив’яний

Пекучий віник результативний у разі хвороб суглобів і радикуліті. Кропива має кровоочисні й стимулює клітинний метаболізм, тому лікувальний ефект від використання віника дуже потужний і відчутний в усіх сенсах.

Піжмовий

Росте вздовж ярів і лісі, ця рослина – цінний засіб для пацієнтів із хронічними патологіями сечового міхура, нирок і всієї видільної системи. Використайте піжмовий віник для очищення від токсинів і релаксації після напруженого трудового дня. Пропарювання з піжмою завжди допоможе при похмільному синдромі.

Полиновий

Гіркуватий степовий аромат полини прекрасно заспокоює нервову систему і очищає думки. Висока концентрація гіркоти, фітонцидів і ефірних олій робить полин дуже потужним засобом. Далеко не всі можуть переносити таке насичене повітря. Тому досвідчені лазники додають 1-2 гілочки полину в березовий або дубовий віник для посилення лікувальної дії.

Горобиновий

Дезінфікуючи речовини горобини прекрасно випаровуються в повітря в парильні та насичують його цілющими для дихальної системи компонентами. Гнучкий, хльосткий, але досить м’який віник зручно використовувати у лазні як дітям так і дорослим.

Липовий

Лікувальний віник для зцілення від патологій органів дихання, застуди, хронічної втоми, хвороб сечового міхура. Пропарювання з липовим віником може поставити на ноги пацієнтів після затяжного бронхіту та застуди. Добре знімає наслідки надмірного алкогольного похмілля наступного дня.

Вибирайте віники для лазні, спираючись на власні відчуття. Заготовлюйте збори самостійно або придбавайте у досвідчених лазників. Змивайте “чорну смугу” в житті в лазні!

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.