Чим небезпечний ноутбук?

Коли я нарешті поміняла свій громіздкий комп’ютер з величезним жахливим монітором на компактний і затишний ноутбук – радості не було межі. Адже так зручно – можна зручно влаштуватися у будь-якій кімнаті, не шумить, клавіатура дуже тиха, так що бувало навіть для виконання термінового замовлення сиділа на ліжку поряд із сплячою дитиною (від якої відійти неможливо – відразу прокидається) і не заважала йому стуком клавіш. Проте навіть у ноутбука є свої недоліки. 

Ноутбук залучає до себе більше уваги, ніж звичайний стаціонарний комп’ютер. Ноутбук компактніший і дуже легший, його можна помістити в сумку і носити з собою на роботу, при необхідності. Крім того, зараз у багатьох комп’ютерних магазинах вам запропонують ноутбуки самих різних забарвлень і з різною начинкою. Загалом, якщо подивитися з боку, то все здається ідеальним, проте все ж, учених багато що насторожує в цій оргтехніці. Після ретельних досліджень з’ясувалося, що ноутбук представляє небезпеку для здоров’я людини.

Небезпека термічного опіку
Розпочнемо з найголовнішого, мобільності ноутбука. З одного боку це дуже зручно, вам не доведеться сидіти постійно на одному місці, ви можете працювати на ноутбуці в торговому центрі, в офісі або просто перенести його на кухню і працювати там, поки готується їжа.
Проте, багато хто вважає за краще працювати на цьому комп’ютері, тримаючи його на животі або на колінах. Через деякий час при постійному використанні на цих місцях з’являється невелика пігментація або темний висип. Це говорить про те, що людина піддається тепловому випромінюванню, у результаті, отримуючи опік. Виробники ноутбуків чесно попереджають майбутніх користувачів про цю небезпеку, але мало хто читає інструкції, прикладені до техніки.
Ноутбук, передусім, не можна ставати на оголений живіт або коліна. Якщо ви не можете відмовитися від звички тримати цей вид техніки на колінах, придбавайте спеціальні наколінні підставки з теплоізолюючим ефектом для установки ноутбука на колінах.
А може просто щось підкласти? Ну хто ставитиме ноут на оголений живіт?
Але краще, все ж, не ризикувати і працювати тільки за столом. До того ж, це і для спини буде корисніший.
Клавіатура у ноута набагато зручніша за звичайну. Крім того, окремі клавіатури адаптовані до фізіологічної структури людини. Рука при роботі на такій “клаві” втомлюється менше і ви не відчуєте серйозного навантаження на сухожилля. Проте, якщо ви помітили, що руки сильно втомлюються при роботі на клавіатурі ноутбука, доведеться все ж купити додаткову – з usb-приводом. Рукам повинно бути зручно.
Попри те, що ноутбук вважається персональним комп’ютером, користуються ним частенько багато. При цьому клавіатура цього комп’ютера істотно відрізняється від звичайної: на ній немає проміжків між клавішами. Тому чистити її набагато важче.
По ергономіці ноутбуки завжди перевершували стаціонарні комп’ютери. Монітори ноутбуків практично не випромінюють електромагнітних хвиль, зображення на екрані не спотворене, чітке, плоске, до того ж екран позбавлений мерехтіння. Начебто все нормально. Однак тут теж не все так просто. Якщо в сучасніших моделях зображення чітке і комфортне для очей, то в старіших моделях ці параметри до необхідних значень дещо не дотягують. У результаті, очі сильно втомлюються, починають червоніти, чухатися від навантаження. Підсумок – купуйте новий ноутбук.
На кінець, хотілося б сказати про те, що ноутбук не завдасть шкоди вашому здоров’ю. Принаймні, лікування простатиту чи гінгівіту точно не знадобиться. Проте у всьому треба знати міру. Якщо ви дотримуватиметесь рекомендацій, даних виробниками, – працюватимете на комп’ютері, сидячи за столом або використовуючи спеціальні наколінники, а також періодично даватимете відпочинок очам, хоч би, кожні дві години – все буде ок!.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: чим шкідливий ноутбук, чи можна тримати ноутбук на животі