Широко поширена і відома рослина каланхое, має цілу низку лікувальних властивостей. Ця кімнатна рослина широко використовується не лише в народній медицині, але і в офіційній. Настій з його соку можна купити в готовому виді, а можна зробити самостійно. Рецепти настою з каланхое прості в приготуванні і застосуванні.
Препарат має протизапальну і регенеруючу дію, сприяє очищенню ран. Застосування настою з каланхое на спирту рекомендується для лікування трофічних виразок, опіків, пролежнів, при запаленнях у порожнині рота (пародонт).
У народній медицині рослину застосовують у разі лікування:
- ран (регенеруючі властивості);
- гнійних інфекцій (очищає від некротичних клітин);
- обморожень;
- лор-хвороб (завдяки протизапальній дії);
- варикозу (зміцнює посудини).
Приготування
Перед приготуванням настою в домашніх умовах, необхідно його правильно заготовити. Використати рослину слід не молодше за 1 рік. Перед зрізанням листя і квіток, рослину не поливають як мінімум тиждень, а можна і довше (воно добре переносить “сезон посухи”). Зрізані частини поміщають у прохолодне темне місце на 4-7 днів. Зручно для цього використати нижню камеру холодильника.
Витримана рослина кашоподібного стану заливається горілкою або спиртом. Застосування настою з каланхое для лікування можливе вже після його витримки впродовж 3 тижнів у темному місці. Потім бажано процідити.
Як приготувати настій з каланхое
- Знадобиться 2 ст. ложки подрібнених частин рослини і 1 склянка горілки. Настоювати необхідно 10 днів в темному місці (можна просто в кухонному столі), щодня збовтуючи, після чого процідити й прибрати в темне холодне місце.
- Можна зробити спиртовий настій каланхое. Застосування її аналогічно з попередньою. Зрізане листя рослини прибирає на тиждень в холодильник. Після чого воно перетворюється до кашоподібного стану, потім проціджують через марлю. Отриманий сік настоюють в закритій місткості ще 2 дні в холодильнику. Обережно зливають верхній шар, що настоявся, а до осаду, що залишився, додають спирт або горілку в пропорції 20 до 1 (на 20 частин соку – 1 частину спиртової складової).
Зберігати настій у холодильнику.
Народні рецепти
Лікування ран, порізів
При лікуванні ран, що не гояться, супутніми ліками являється настоянка каланхое на горілці. Її застосування підтверджує і офіційна медицина. Рану промивають 1 раз на день і закривають марлею, просоченою розчином. Згори – марлева пов’язка. Процедуру проводять 10-14 днів.
Запалення порожнини рота
При стоматитах, зубному болі й запаленнях порожнини рота і горла настій каланхое розмішують із водою в рівних частинах і використовують для полоскання. Процедуру роблять 2-3 рази на добу до повного одужання (але не більше 7 днів).
Для більшого ефекту можна змочити бинт цим розчином (навпіл вода і настій) і прикласти до хворого місця на 20 хвилин. Проводити такі аплікації 3-4 рази в день.
Дуже зручно різні запалення в порожнині рота зрошувати з аерозолем. Для цього можна узяти бульбашку від будь-якого використаного аерозоля для горла або носа, влити туди змішаний з водою настій каланхое (у пропорціях 1 до 40). Зрошувати порожнину рота не раніше чим за годину після їжі. Після цього не їсти і не пити впродовж півтора-двох годин.
При запаленні середнього вуха
На ніч роблять компрес з турунд, змочених настоянкою. Можна просто капнути по 2 краплі настою у вуха. Обов’язково закрити вухо ватою або бинтом.
Для поліпшення зору
Упродовж двох тижнів необхідно пити по столовій ложці настоянки тричі на день. Потім після 10-денної перерви курс повторюють.
Варикозне розширення вен
Для лікування варикозного розширення вен щодня перед сном ноги розтирають настоєм масажними рухами в напрямку від стопи вгору до пахової області. При легкій стадії варикозу результат буде помітний у перший місяць. Для більше запущеної стадії знадобиться до 4 місяців використання. У будь-якому разі варто налаштуватися на тривале лікування.
Для шкіри обличчя
Настій каланхое з успіхом використовують і в косметології при вугровому висипу й фурункулах. Розчином протирають проблемну ділянку 2 рази на день до зникнення симптому.
Для лікування судинних зірочок додайте декілька крапель настою в засіб догляду за шкірою відразу перед застосуванням. Ідеально підходить засіб для очищення шкіри або зняття запалення.
Для позбавлення від бородавок
Нерозбавлену настоянку наносити на бородавку 2-3 рази на день до повного зникнення. Зазвичай на це йде від тижня до двох.
Протипоказання
Рецепти приготування настою з каланхое прості, проте безконтрольне її використання, як і будь-якого іншого лікарського засобу, яким би цілющим воно не було, може призвести до неприємних і навіть невиправданих наслідків. Застосування настою каланхое протипоказане в наступних випадках:
- вагітність;
- знижений артеріальний тиск;
- хвороби печінки (цироз, гепатит);
- захворювання суглобів;
- пухлини;
- діабет;
- алергія.
При захворюваннях з боку ШКТ (виразка або гастрит), вживання спиртових розчинів всередину украй небажано.
В період лактації допустиме використання настоянки, але тільки зовнішньо.
Застосування каланхое на спирту для лікування дітей не рекомендується. Діткам допоможуть розчини на воді або сік рослини в чистому вигляді.
Використання лікувальних рослин у народній і офіційній медицині допомагає позбавитися від багатьох захворювань. Але для того, щоб отримати результат, треба дотримуватися дозування й правил використання. Перш ніж лікуватися будь-якою рослиною, треба проконсультуватися з лікарем. Тільки підтвердивши діагноз і заручившись експертною думкою, допустиме лікування народними методами. Уся вказана інформація не повинна розглядатися як самостійне керівництво до лікування.
Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.
Теги: каланхоє народні рецепти