Про користь гарбузового насіння

Гарбузове насіння, як і усе інше насіння, є надзвичайно корисним для здоров’я людини. Насіння, як таке, – це концентрат життєвої енергії і всіляких поживних речовин, а інакше вона не проросте, не проб’є важкий ґрунт і не стане ніжним паростком. Представляєте скільки для цього треба сил? Людина давно помітила незвичайні властивості насіння, а про користь гарбузового насіння взагалі написані цілі лікувальні трактати. І не дивно. В давнину не було такого достатку ліків, тому люди лікувалися насінням і травами. І мабуть допомагало, а інакше б рід людською вимер. Та і зараз в основі майже усіх ліків лежать вичавки з насіння різних рослин. Але зараз нас цікавить саме гарбузове насіння і їх корисні властивості.

Про користь гарбузового насіння
Гарбузове насіння чимось нагадує горіхи, солодкуваті на смак і дуже маслянисті. Згори, очищеного від шкірки гарбузового сім’я є темно-зелена плівка, що містить в собі природну отруту кукурбитин, який є згубним для кишкових паразитів і абсолютно нешкідливий людині і тваринам (так-так, проти гельмінтів гарбузове насіння дають і братам нашим меншим). Основа гарбузового сім’я кремового кольору, містить поживні речовини: білок, амінокислоти, вітаміни і велика кількість мінералів. Вживаючи періодично гарбузове насіння, можна відчутно поправити своє здоров’я і захистити себе від недуг. Залізо, що міститься в насінні, покращує склад крові, амінокислоти роблять стінки судин міцними, в результаті серце отримує всі умови для нормальної роботи. До того ж вживання гарбузового насіння дуже корисне для гіпертоніків, оскільки це сприяє нормалізації кров’яного тиску. Насіння гарбуза ефективне при нападах нудоти, а зважаючи на їх натуральність і корисність вони добре підходять при проявах токсикозу на початкових стадіях вагітності. Вживання насіння гарбуза сприяє зниженню рівня цукру в крові. Корисне гарбузове насіння і при запорах. Вони діють як легке проносне. А ще вживання насіння гарбуза є профілактикою простатиту. Гарбузове насіння впливає і на шкірні покриви, зникає синюшність. Шкіра покращує свій колір, перестає виділяти велика кількість жиру, як наслідок зникають вугрі, а на голові лупа. А ще гарбузовим насінням лікують депресію, так до їх складу входить серотонін – відома речовина проти смутку і печалі. Вважається, що гарбузове насіння виводять з організму важкі метали, такі як кадмій і свинець. Гарбузове насіння можна застосовувати і зовнішньо — кашка з подрібненого насіння гарбуза, накладена на опік або рану на декілька годин (треба примотати бинтом) посприяє швидшому загоєнню.

Про шкоду гарбузового насіння
Користь гарбузового насіння незаперечна, проте є і деякі протипоказання для їх застосування. В першу чергу це люди з серйозними порушеннями в роботі ШКТ, підвищеною кислотністю, поганою прохідністю кишечника. Природно протипоказанням є індивідуальна непереносимість цього продукту. Не варто забувати, що насіння гарбуза дуже калорійне, а тому їсти їх у великих кількостях людям, що мають проблеми з вагою, не варто. Ну і звичайно ніякої користі гарбузове насіння, куплене в супермаркеті в пакетику, очищене, підсмажене і підсолене, не несуть. У такому вигляді вони анітрохи не корисніші за чіпси. Краще купити їх на ринку, або можна виростити на присадибній ділянці гарбузи, які мають в собі достатню для оздоровлення кількість цінного насіння (до речі, гарбузи вирощувати зовсім нескладно. Вони дуже невибагливі).

Про застосування гарбузового насіння
Гарбузове насіння гризуть по 50 -100 грам в день. Щоб отримати максимальну користь з гарбузового насіння, їх не рекомендується смажити, оскільки так втрачається велика кількість корисних речовин. Краще просто підсушити і вживати натщесерце, що служитиме окрім усього іншого профілактикою проти ракових захворювань. До речі, очищати насіння краще руками, оскільки часте «лузання» насіння негативно позначається на зубній емалі. Гарбузове насіння додають подрібненим у страви, і посипають ним кондитерські вироби, додають в тісто при випічці хліба. А якщо змішати очищене насіння з медом, то вийдуть неймовірно смачні і корисні ласощі.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: гарбузове насіння, гарбузове насіння користь