Корисні властивості чорної редьки

Така рослина, як чорна редька, славилася своїми цілющими властивостями ще у далекому минулому. Вже тоді багато людей використали його в якості головних ліків при деяких простудних і вірусних захворюваннях. Зараз цей непоказний на перший погляд коренеплід, як і раніше, має велику популярність, адже корисні властивості чорної редьки нікуди не поділися. А тому треба використати їх за призначенням.
Корисні властивості чорної редьки для організму людини
Ця дивовижна рослину має у своєму складі величезна кількість мікроелементів, які іноді такі потрібні кожній людині. Особливо чорна редька багата калієм, фосфором, залізом, ефірними оліями і деякими мінералами. Тому не дивно, що вживання цього коренеплоду в помірній кількості діє на організм людини лише з позитивного боку.
Отже, які ж корисні властивості має чорна редька? В першу чергу, слід зазначити, що коренеплід по своєму складу наближений до таких цілющих продуктів, як часник, лук і мед. Тобто редька разом з ними здатна боротися із загальновідомими захворюваннями, збудниками яких є бактерії. До їх числа можна віднести, грип, застуду, кашель, недуги легенів і інше.
Чорна редька також здатна зменшувати прояву грибкових захворювань. Адже рослина у своєму складі має таку речовину, як лізоцим. Воно здатне руйнувати клітини збудники грибку. Деякі люди використовують чорну редьку як проносні ліки. Адже вона містить в собі великий відсоток калію, який, як відомо, сприяє виведенню з організму шкідливих речовин.
Протипоказання до вживання чорної редьки
Звичайно ж, більшою мірою чорна редька завдяки своїм корисним властивостям робить позитивний вплив на наші з вами організми. Проте, цей коренеплід має ряд протипоказань до свого вживання, які слід врахувати перед початком вживання редьки з лікувальною метою, щоб в майбутньому уникнути яких-небудь негативних наслідків. Украй не рекомендується використати редьку в лікуванні і харчуванні за наявності у людини серйозних захворювань шлунку і кишечника, таких як виразка, гастрит, коліт і інші. Також протипоказанням є деякі захворювання серцево-судинної системи.
Рецепти народної медицини із застосуванням чорної редьки
На сьогодні в народній медицині можна відшукати масу рецептів, головним компонентом яких є чорна редька. Більшість з них були перевірені роками. Що кожен, що бажає з легкістю може знайти для себе декілька дієвих рецептів для лікування тієї або іншої недуги.
Чорна редька з медом від кашлю
Цей засіб чудово підходить для лікування кашлю у людини. Для його приготування, необхідно узяти великий коренеплід і зрізувати його верхівку. Після з редьки охайно виймається нутро і на його місце заливається мед. Тепер її треба накрити зрізаною кришкою і поставити в темне місце на одну добу. За цей час сік редьки змішається з медом. Це і будуть ліки, які рекомендується приймати 3 рази в день перед їжею (за півгодини) по одній столовій ложці.
Сік з редьки
Такий сік відмінно справляється з проявом частих запорів. Його слід просто виживати з коренеплоду і приймати по одній ложці відразу після їжі.
Сік редьки з водою і медом
При запаленні легенів краще всього приймати сік з редьки, розбавлений водою і медом. Такий напій треба приймати впродовж декількох днів перед сном, поки симптоми захворювання не спадуть. Не забувайте, що, незважаючи на безумовну користь, чорна редька не може бути єдиними ліками при такому серйозному захворюванні. Звернення до лікаря обов’язково!
Чорна редька завдяки своїм корисним властивостям – частий інгредієнт в рецептах народної медицини. А завдяки своєму смаку вона — бажаний гість на нашому столі. Салати з чорної редьки, напевно, найсмачніші, тим паче, що роблять їх взимку, коли інших свіжих овочів немає, що робить її практично незамінною. Так що не проходьте повз непоказні чорні коренеплоди, вони – справжній скарб!

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: чорна редька, чорна редька від кашлю