Користь і шкода козячого молока

Сьогодні думки щодо козиного молока – діаметрально протилежні. Хтось вважає його панацеєю від усіх хвороб і ідеальним варіантів для вигодовування немовлят. Хтось, навпаки, упевнений в його шкідливості через високу жирність і мінералізацію. У чому ж користь і шкода козиного молока?
Користь і шкода козиного молока : пити?
Безумовно, козине молоко – чудовий продукт, багатий вітамінами і мінералами.
За своєю природою воно більше нагадує жіноче, оскільки в нім міститься бета-казеїн, тобто воно більше відповідає нашим потребам, ніж інші види молока.
Що стосується вітамінів, то це А, В1, В2, аскорбінова кислота, якій, до речі, в козиному молоці значно більше, чим в коров’ячому.
Дуже важлива властивість козиного молочка – наявність в нім вітаміну В12. У продуктах харчування цей вітамін зустрічається дуже рідко, а для організму, особливо дитячого, це украй важливо.
Ідеальне співвідношення вітаміну D і кальцію дозволяють кальцію засвоюватися максимально.
Крім того, козине молоко дуже жирне. Цю якість можна віднести як до позитивних якостей, так і до негативних. Добре те, що жир в нім знаходиться в легкозасвоюваній формі, тому його не треба гомогенізувати, як коров’яче.
Одна з найважливіших характеристик козиного молока – низька алергенність. При непереносимості білку коров’ячого молока, козине – справжня знахідка.
Крім усього іншого, козине молоко має бактерицидні якості, покращує обмін речовин, тобто подовжує молодість!
Звичайно, усі ці чудові корисні властивості перекреслюються умить, якщо коза міститься в умовах міста, їсть травичку на газонах і узбіччях доріг (адже саме там бабусі вигулюють кіз в місті). Тому купуючи козине молоко від кози-городянки – обов’язково поцікавтеся її раціоном.
Користь і шкода козиного молока : або не пити?
Проте при усіх позитивних якостях козине молоко останнім часом багато хто критикує. І це не провина козочок. Адже при вживанні будь-якого продукту харчування важливо дотримуватися певних правил і заходи.
По-перше, високий вміст в козиному молоці мінеральних речовин(у 4 рази більше, ніж в коров’ячому) украй небажано для грудних діток, оскільки створює велике навантаження на ще не досконалу сечовивідну систему малюка.
Козине молочко, як вже вказувалося вище, дуже жирне, що робить його також небажаним продуктом для діток до року. На відміну від жіночого молока, яке містить спеціальний фермент, що допомагає розщеплювати жири, козине його не має. Тому для вигодовування немовляти воно, все-таки, не найкращий варіант.
Але якщо ви вже справили перший день народження дитини, те сміливо розшукуйте охайну симпатичну козочку і просите у неї молочка. Після року, навіть на думку лікарів, козине молоко може принести тільки користь. Особливо, якщо у малюка непереносимість коров’ячого молока.
Один з чинників, що перекреслюють усю користь козиного молока умить, – наявність в нім частенько стороннього незнайомого запаху. Вважається, що запах цей з’являється за антисанітарних умов утримання і доїння кози. Навряд чи це так. Просто це молоко – інше. Ми його рідко п’ємо, і воно здається незвичним. Ви коли-небудь пробували сир з козиного молока? Він теж має специфічний аромат, навіть якщо молоко абсолютно нічим не пахне.
Користь і шкода козиного молока : лікарський засіб?
Козине молоко здатне лікувати. Це доведений і перевірений факт. Народна медицина рекомендує вживати козине молоко при анемії, безсонні, мігрені. Воно відмінно відновлює сили після довготривалих хвороб, стресів і значних навантажень, позитивно впливає на ШКТ.
Само собою зрозуміло, що козине молочко корисне для укріплення кісток.
Окрім того, що козине молоко не викликає алергії, воно її ще і лікує: регулярне вживання свіжого молока впродовж місяця надовго позбавляє від цієї недуги сучасності.
І користь і шкода козиного молока цілком виправдана і логічна. Адже дійсно це — не панацея, а звичайний продукт харчування, який, як і усі інші, має свої корисні якості і свої протипоказання. Точне одно – натуральне козине молоко набагато корисніше, ніж вміст пакетів в супермаркетах з гучним написом “МОЛОКО”.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: користь козячого молока, козяче молоко користь