Чи корисно засмагати?

Відомий всім факт, що гарна та рівномірна засмага – неодмінний елемент досконалого зовнішнього вигляду. Але далеко не всі знають внаслідок чого наша шкіра змінює свій колір, і найголовніше, чи корисна засмага?

Сонце необхідне людині, як вода і повітря. Тільки під впливом ультрафіолету шкіра людини виробляє пігмент – меланін, в результаті чого її колір стає темнішим. Або, просто кажучи, людина засмагає.

Наукова дискусія про те, корисна чи шкідлива засмага, триває не одне десятиліття. Лікарі рекомендують засмагати, тому що:

 • тільки під час прийому сонячних ванн, у людини виробляється найважливіший вітамін D, нестача якого може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. Наприклад, ламкості кісток, порушення сну, депресії;
 • за допомогою ультрафіолету, здійснюється лікування різноманітних захворювань шкіри, зокрема акне, вугрів, і навіть псоріазу;
 • посилюється циркуляція крові. А це в свою чергу позитивно впливає на обмінні процеси в організмі, а також на загальний стан шкіри;
 • завдяки сонячним променям шкіра набуває здорового кольору.

У теж час, вони наводять такі аргументи щодо шкідливості засмаги:

 • процедура сприяє загостренню багатьох хронічних захворювань;
 • прискорюються процеси фотостаріння шкіри;
 • підвищується ризик ракових захворювань шкірного покриву;
 • виникають алергічні реакції.

Чому шкідливо засмагати в солярії

Любителям штучного сонця, тобто тим, хто не уявляє свого життя без солярію, слід врахувати такі негативні моменти:

 • неприродний ультрафіолет активізує процеси пігментації шкіри;
 • у результаті впливу випромінювання на шкірі з татуажем можуть виникнути алергічні прояви.
 • категорично протипоказаний солярій протягом місяця після прийому таких косметичних процедур: пілінг, «уколи краси», лазерна терапія.
 • можливе погіршення стану проблемної шкіри внаслідок активізації роботи сальних залоз.

Якими б не були доводи тієї чи іншої сторони, в усьому має бути «золота середина». Не варто фанатично ніжитись в сонячних променях, але і категорично уникати їх теж нерозумно.

Кому засмагати протипоказано

Існує категорія людей, яким за медичними протипоказаннями категорично заборонено засмагати. Необхідно уникати сонячних ванн тим, хто:

 • має спадкову схильність до утворення меланоми;
 • страждає від ендокринних захворювань;
 • гіпертонікам;
 • переніс будь-які операційні втручання;
 • має доброякісні або злоякісні новоутворення.

Як корисно засмагати

Для того щоб сонячні ванни приносили виключно корисну, красиву та рівномірну засмагу, яка б довго трималася, варто дотримуватися елементарних правил прийому цієї приємної сонячної процедури.

 1. За кілька днів до засмаги очистити шкіру за допомогою м’якого скрабу від відмерлих клітин. Таким чином ви оновите епідерміс, він стане більш рівним, що дозволить засмазі «взятися швидше» і бути однорідною.
 2. Головний принцип успішної засмаги – поступовість. Час впливу ультрафіолету слід потроху збільшувати. Так, перша процедура повинна займати від 15 до 30 хвилин (залежно від фототипу шкіри). У солярії цей час скорочується. Оптимальна тривалість від 5 до 15 хвилин. Далі, з кожним сеансом час збільшується на 15 – 30 хвилин при природній процедурі, і на 5 – 10 при штучній.
 3. Обов’язково застосовувати засоби для засмаги з SPF фільтром, який відповідає типу шкіри;
 4. Якщо прийом процедури здійснюється природним шляхом (не в солярії), крем необхідно наносити, як мінімум, кожні 2 години. Після купання засіб слід оновлювати негайно після виходу з води.
 5. Найоптимальніший час для засмаги – з 8 до 11 ранку і після 4 години другої половини дня.

Мода на аристократичну блідість давно відійшла у віки. І, мабуть, непоказний колір шкіри не скоро знову стане трендом. Отримуйте максимум задоволення і користі від засмаги. І не забувайте про безпеку, адже безтурботне ставлення до ультрафіолету може істотно нашкодити не тільки шкірі, а й всьому організму.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: чи корисно засмагати, чи корисно загаряти