Відомий всім факт, що гарна та рівномірна засмага – неодмінний елемент досконалого зовнішнього вигляду. Але далеко не всі знають внаслідок чого наша шкіра змінює свій колір, і найголовніше, чи корисна засмага?
Сонце необхідне людині, як вода і повітря. Тільки під впливом ультрафіолету шкіра людини виробляє пігмент – меланін, в результаті чого її колір стає темнішим. Або, просто кажучи, людина засмагає.
Наукова дискусія про те, корисна чи шкідлива засмага, триває не одне десятиліття. Лікарі рекомендують засмагати, тому що:
- тільки під час прийому сонячних ванн, у людини виробляється найважливіший вітамін D, нестача якого може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. Наприклад, ламкості кісток, порушення сну, депресії;
- за допомогою ультрафіолету, здійснюється лікування різноманітних захворювань шкіри, зокрема акне, вугрів, і навіть псоріазу;
- посилюється циркуляція крові. А це в свою чергу позитивно впливає на обмінні процеси в організмі, а також на загальний стан шкіри;
- завдяки сонячним променям шкіра набуває здорового кольору.
У теж час, вони наводять такі аргументи щодо шкідливості засмаги:
- процедура сприяє загостренню багатьох хронічних захворювань;
- прискорюються процеси фотостаріння шкіри;
- підвищується ризик ракових захворювань шкірного покриву;
- виникають алергічні реакції.
Чому шкідливо засмагати в солярії
Любителям штучного сонця, тобто тим, хто не уявляє свого життя без солярію, слід врахувати такі негативні моменти:
- неприродний ультрафіолет активізує процеси пігментації шкіри;
- у результаті впливу випромінювання на шкірі з татуажем можуть виникнути алергічні прояви.
- категорично протипоказаний солярій протягом місяця після прийому таких косметичних процедур: пілінг, «уколи краси», лазерна терапія.
- можливе погіршення стану проблемної шкіри внаслідок активізації роботи сальних залоз.
Якими б не були доводи тієї чи іншої сторони, в усьому має бути «золота середина». Не варто фанатично ніжитись в сонячних променях, але і категорично уникати їх теж нерозумно.
Кому засмагати протипоказано
Існує категорія людей, яким за медичними протипоказаннями категорично заборонено засмагати. Необхідно уникати сонячних ванн тим, хто:
- має спадкову схильність до утворення меланоми;
- страждає від ендокринних захворювань;
- гіпертонікам;
- переніс будь-які операційні втручання;
- має доброякісні або злоякісні новоутворення.
Як корисно засмагати
Для того щоб сонячні ванни приносили виключно корисну, красиву та рівномірну засмагу, яка б довго трималася, варто дотримуватися елементарних правил прийому цієї приємної сонячної процедури.
- За кілька днів до засмаги очистити шкіру за допомогою м’якого скрабу від відмерлих клітин. Таким чином ви оновите епідерміс, він стане більш рівним, що дозволить засмазі «взятися швидше» і бути однорідною.
- Головний принцип успішної засмаги – поступовість. Час впливу ультрафіолету слід потроху збільшувати. Так, перша процедура повинна займати від 15 до 30 хвилин (залежно від фототипу шкіри). У солярії цей час скорочується. Оптимальна тривалість від 5 до 15 хвилин. Далі, з кожним сеансом час збільшується на 15 – 30 хвилин при природній процедурі, і на 5 – 10 при штучній.
- Обов’язково застосовувати засоби для засмаги з SPF фільтром, який відповідає типу шкіри;
- Якщо прийом процедури здійснюється природним шляхом (не в солярії), крем необхідно наносити, як мінімум, кожні 2 години. Після купання засіб слід оновлювати негайно після виходу з води.
- Найоптимальніший час для засмаги – з 8 до 11 ранку і після 4 години другої половини дня.
Мода на аристократичну блідість давно відійшла у віки. І, мабуть, непоказний колір шкіри не скоро знову стане трендом. Отримуйте максимум задоволення і користі від засмаги. І не забувайте про безпеку, адже безтурботне ставлення до ультрафіолету може істотно нашкодити не тільки шкірі, а й всьому організму.
Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.
Теги: чи корисно засмагати, чи корисно загаряти