Як виробляють штучну шкіру

На сьогодні науково-технічний прогрес має приголомшливі результати в усіх сферах. Проте іноді ці результати приголомшують не так як хотілося б. Дуже часто нові, більше практичні, зручні, економічні і екологічні на перший погляд матеріали на ділі виявляються згубними для довкілля. Як приклад – сонячні батареї. Дійсно, використати енергію сонця – верх свідомості і екологічності. Проте технологія їх виготовлення така, що уся подальша екологічність зводиться нанівець. Шкіра – теж матеріал неоднозначний. Адже щоб зробити виріб з натуральної шкіри, треба убити не одну тварину. І шкірзамінник (штучна шкіра) здається виходом в цій ситуації. Тим паче, що сучасний шкірзамінник практично невідмітний від натурального еквіваленту. Як роблять штучну шкіру? Чи не виходить вона занадто дорогою ціною? На всі запитання ми спробуємо дати відповідь.

Як роблять штучну шкіру: основні етапи виробництва

В першу чергу необхідно підібрати хорошу волокнисту основу, оскільки вона визначає кінцеву якість отриманого матеріалу. Те, наскільки м’якою і міцною буде шкіра, визначається саме основою. Наступним етапом здійснюється поєднання полімерного покриття. Щоб отримати той варіант, який був спочатку запланований, застосовують різні склади покриття. На цій стадії виробництва найголовніше – це правильне нанесення і надійне скріплення полімерів. Існують різні способи нанесення покриття, і зазвичай в різних країнах використовують неоднакові методи. Спосіб, який у більшості випадків використовується в нас відрізняється тим, що при його застосуванні не можна переробити поліуретан, за рахунок чого кінцевий продукт не має вищої якості. Метод грунтований на тому, що полімери накладаються за допомогою обкладочных каландрів. За кордоном використовується інша технологія із застосуванням паперових підкладок при нанесенні полімерів. Після висушування її прибирають, і майже готовий продукт вирушає на наступний етап виготовлення. Окрім основних якісних характеристик, шкіра має бути пористою. Цього також домагаються різними технологіями, завдяки яким штучний матеріал набуває природного вигляду.

Як роблять штучну шкіру: додаткові якісні характеристики продукту

У продажу доступні різні види штучної шкіри, але, окрім цього, матеріал може ще і мати особливі якості. Для цього активно застосовують різні хімічні засоби, такі як, наприклад, барвники або всілякі добавки. Таким чином, продукт має підвищені характеристики, які можуть значно продовжити його термін служби. Так, часто штучну шкіру роблять морозостійкою, що дозволяє її використовувати за відповідних кліматичних умов.

Фінішна обробка дозволяє добитися величезної різноманітності цього популярного в наші дні матеріалу. Завдяки новітнім технологіям можна виготовити відмінний штучний продукт, наприклад, замш.

Необхідно відмітити, що будь-яка штучна шкіра проходить ряд тестів, які спрямовані на перевірку стійкості до вологи, механічних дій різного характеру, а також підвищеним і заниженим температурам. Особлива увага приділяється екологічній чистоті, оскільки отримана шкіра не повинна виділяти шкідливих речовин в атмосферу.

Як роблять штучну шкіру: переваги

На закінчення слід нагадати, що за штучною шкірою набагато простіше доглядати, чим за її природним аналогом. Більше того, коштує вона на порядок дешевше, та і за експлуатаційними характеристиками вона перевершує природний матеріал, що розширює сферу її застосування. За оцінками фахівців, штучна шкіра все частіше використовуватиметься в різних сферах, а нові наукові досягнення постійно покращуватимуть її якість.

Що краще купувати – вироби з натуральної або штучної шкіри – вирішувати вам. Я для себе вибір зробила. І він – не на користь шкіри ні натуральної, ні штучної. Зараз море різноманітних практичних тканин, красивих, легких у догляді і недорогих. До того ж процес їх виготовлення, як мені здається, завдає набагато меншого збитку довкіллю.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: штучна шкіра, з чого виготовляють штучну шкіру