Як вибрати ортопедичну подушку

Статтю оновлено

Хочете забезпечити собі спокійний сон? Встати уранці з ліжка, відчуваючи бадьорість, а не головний біль і ломоту в усьому тілі? У такому разі, треба відповідально підійти до вибору першої необхідності для сну – подушки. Ортопедична подушка, якнайкраще, підійде для комфортного і здорового сну. Купити правильну ортопедичну подушку допоможуть наші поради.

Як правильно купити ортопедичну подушку: різновиди

Подушки з ортопедичним ефектом підрозділяються на три види: м’які, середні і жорсткі. Вибір подушки по мірі жорсткості залежить від того, як ви звикли спати. Для сну на боці прийнятніше вибирати жорстку подушку, для сну на спині – подушку середньої жорсткості, а для тих, хто любить спати на животі чудово підійде м’яка подушка.

Як правильно купити ортопедичну подушку: розміри

По своїх ” габаритах” ортопедичні подушки також мають відмінності. Вони можуть бути шириною від тридцяти до п’ятдесяти, а завдовжки – від сорока до вісімдесяти сантиметрів. Основним правилом, яким треба керуватися при виборі довжини подушки є те, що вона має бути не ширша від матрацу, при цьому, ортопедична подушка має бути “по ширині” плечей свого “хазяїна”.

Як правильно купити ортопедичну подушку: форма

За формою ортопедичні подушки для сну дуже різноманітні. Круглі і квадратні, трикутні і прямокутні, овальні і у формі рулону – залежно від того, які ваші естетичні переваги, вони не мають категоричних відмінностей за основними експлуатаційними характеристиками. Якщо вибір подушки з ортопедичним ефектом безпосередньо залежить від стану здоров’я, краще зупинити свій вибір на подушці традиційної форми.

Як правильно купити ортопедичну подушку: наповнювач

Важливим чинником при купівлі ортопедичної подушки є і якісний наповнювач. Зверніть увагу на ряд важливих параметрів : склад, еластичність, жорсткість. Від цих властивостей залежить, наскільки комфортно буде вашому хребту під час сну. Наповнювач повинен відповідати певним вимогам: довговічність, термоізолюючі властивості, здатність пропускати повітря, не втрачати основних властивостей при водній обробці (ручному і машинному пранню), а також мати протиалергенні властивості.
Окрім цього, важливо, щоб форма подушки не деформувалася — це теж є важливою властивістю наповнювача. Відсутність цих властивостей може негативно позначитися на здоров’ї і не принесе користі під час сну.

Як правильно купити ортопедичну подушку: якість тканини і швів

Купуючи подушку з ортопедичним ефектом, звертайте увагу в першу чергу на такі чинники як наповнювач, тканина, якість швів. Від того, наскільки шви міцні, якими нитками виконані, залежить довговічність використання вашої подушечки. Неміцні або неякісні нитки сприяють тому, що з часом шви почнуть “розповзатися”, “випускаючи” наповнювач назовні. Зовнішній вигляд швів може бути оманливий, тому міцність шва легко перевірити простим і надійним методом: розтягнути тканину в сторони.

Як правильно купити ортопедичну подушку: як ви спите?

Від того, в якому положенні ви вважаєте за краще спати, залежить те, яку за формою і висоті подушку треба купити. Висока подушка підходить для людей, звиклих спати на боці. М’язи шиї не напружуються, хребет знаходиться в розслабленому стані, що і забезпечує повноцінний відпочинок і комфортний сон. Для нічного відпочинку на животі або спині рекомендується вибирати подушку середньої висоти. Людям з широкими плечима правильніше використати для сну високі подушки. Ще один значимий чинник при виборі ортопедичної подушки: матрац. Подушку підбирають залежно від того м’який чи жорсткий матрац. За наявності м’якого матраца подушка має бути невисокою, що забезпечить правильне горизонтальне положення осі хребта.

Як правильно купити ортопедичну подушку: догляд

Як і будь-яка річ домашнього ужитку, ортопедична подушка вимагає до себе належного догляду. Попри те, що вона має властивості, що не вимагають спеціальної обробки, все ж необхідність дотримання деяких простих правил є:

  • для продовження терміну експлуатації, подушки рекомендується регулярно провітрювати, бажано робити це на відкритому повітрі;
  • зміна положення тіла під час сну і систематичне легке “струшування” подушки, допоможе збереженню її основних властивостей;
  • перш, ніж придбати ортопедичну подушку, необхідно ретельно вивчити інструкцію з її експлуатації, в якій описано, як правильно догляди за нею, залежно від наповнювача.

Дотримуючись цих нескладних правил догляду за ортопедичною подушкою, можна бути упевненим, що вона повністю виправдає своє призначення, збереже не лише форму, але і свої якісні характеристики. Вона зручна в застосуванні, практична, виготовлена з екологічно чистих матеріалів.
Ортопедичні подушки прослужать набагато дольше своїх “побратимів по перу і пуху”. При правильному використанні вашої подушечки вона радуватиме вас довгі роки.

Теги: ортопедична подушка, ортопедичні подушки

Коментарі 5 коментарів

  • Стаття дуже добре відповідає на декілька запитань ЯК, а мені більше потрібна відповідь на інше просте запитання: ДЕ? Де можна придбати таку ортопедичну подушку? Давно вже шукаю.

  • Якщо Вас цікавить де у Львові придбати подушку, то широкий вибір подушок є у нас в магазині від виробника Матролюкс. За адресою вул. Б. Хмельницького 200, тел. 2-470-470

  • Із свого досвіду можу доповнити статтю тим, що на ортопедичній подушці із латексу чи то піни меморі спати перші пару ночей незовсім комфортно, потрібно звикнути. Але після пару тижнів ви вже її ніколи непоміняєте на класичні будь-які подушки.

  • Придбала в магазині метролюкс дві ортопедичні подушки з наповнювачем меморі фом(класична форма). І от я знову у пошуках подушки. від тих подушок жахливо болить спина і шия. Про “звикнути” мову вести не будемо, бо ті подушки в нас уже пів року. Можливо анатомічна форма більше підійде. побачимо

  • У наш час для здорового міцного сну, гарного самопочуття на ранок та бадьорого настрою, то необхідно вміти вибирати постільне приладдя. А в особливому випадку подушку. Вона має вплив на здоров’я нашого шийного хребта. В інтернеті є гарний вибір подушок в одному інтернет-магазині http://retown.kiev.ua/domashniy-tekstil/podushki/c17 де можливо побачити якісне постільне приладдя. Подушка повинна підходити по розміру до нашого тіла так, щоб шийний хребет зміг відпочити за ніч та не спричинити шкоди здоров’ю шийному хребту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *