Тканина з бамбука

Статтю оновлено

Прагнення до усього натурального і екологічно чистого найбільше позначається на нашому гардеробі. Наскільки приємно і комфортно у бавовняному або льняному одязі, наскільки комфортно спати на натуральних простирадлах і витиратися рушниками, які сумлінно виконують своє призначення і вбирають воду. Але не бавовною єдиною, як мовиться. Не так давно стали робити і більш екзотичні для нашого часу тканини з кропиви, конопель, і навіть тканини з бамбука. Тканина з бамбука почали виготовляти років 10 тому, проте відразу стало зрозуміло, що у неї велике екологічне майбутнє У тканини з бамбука маса переваг. Є, звичайно, і недоліки, але про них пізніше.

Тканина з бамбука: переваги

З найбільших переваг: бамбук дуже швидко росте і не потребує особливого догляду, застосування пестицидів та гербіцидів. Тобто, окрім того, що сама тканина – екологічно чиста, її вирощування також не завдає шкоди довкіллю. У чому ж плюси цього виду тканини? Тканина з бамбука м’яка, легка і має приємний природний блиск. До того ж на противагу іншим натуральним тканинам, вона практично не мнеться.

Рушники з бамбука

По міцності її можна порівняти навіть з синтетичними тканинами. До того ж бамбукові речі мають бактерицидні і протизапальні властивості, перешкоджаючи розмноженню грибків і інших хвороботворних організмів.
Одяг з такої тканини ідеально підходить для алергіків і діточок, оскільки не викликає алергії. Ще є оригінальні властивості тканини з бамбука – вона корисна для шкіри завдяки амінокислотам, що містяться у бамбуку. 
У експлуатації тканина з бамбука дуже зручна – вона не електризуєтся, пропускає повітря і вбирає вологу. По міцності її навіть порівнюють з листовою сталлю! Не знаю, наскільки це порівняння точне, проте просто так розірвати її дійсно не вийде. До того ж вона, як і будь-яка інша натуральна тканина, швидко розкладається і не шкодить природі. Зазвичай при виготовленні тканини бамбукове волокно поєднують з невеликою кількістю бавовни, оскільки сама по собі тканина з бамбука може розтягуватися. Але бавовна анітрохи не зменшує усіх переваг цього матеріалу.

Тканина з бамбука: недоліки

Тепер про недоліки. Стосуються вони в основному технології виробництва. Їх в принципі дві: одна більше праце- і капиталовитратна, проте і більше екологічна. Друга грунтується на застосуванні хімічних речовин, проте дозволяє випускати бамбукове волокно в промислових масштабах.
Очевидно, що великі виробники не стануть “морочитися” і виберуть простий для себе шлях. 
Останніми роками тканина з бамбука без сумніву один з фаворитів текстильної промисловості. З неї виготовляють постільну білизну і дитячий одяг, а також пальто, куртки і навіть вечірні сукні.
Багато модельєрів, що поважають себе, створили не одну колекцію “бамбукового одягу”. Але головним чином тканина з бамбука затребувана при виробництві одягу для малюків і вагітних жінок. А ще бамбукове волокно і тканина використовуються при виробництві ковдр з бамбука — дуже зручних, комфортних, легких і екологічних.

На жаль, речі з цієї тканини не зрівняються за вартістю із звичними нам бавовною і льоном. Але можливо незабаром ситуація зміниться і бамбук грунтовно увійде до нашого життя не лише у вигляді шпалер, але і в якості зручного і довговічного одягу і білизни.

Теги: тканина бамбук, бамбук тканина

Коментарі 1 коментар

  • Безперечна перевага таких тканин – екологічність і натуральність. В наш час це досить актуально, адже стільки людей страждають на алергічні захворювання, пов’язані з використаннням синтетики!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *