Міфи та правда про шкоду тефлону

Багато хазяйок у наші дні використовують посуд із антипригарним покриттям для приготування їжі. Вироби, що містять тефлон, міцно зайняли свою місце у сфері побутових товарів, покликаних полегшити наше повсякденне життя.

Зазвичай люди відносяться до будь-яких новинок із цікавістю і натхненням. Не став виключенням і тефлон, розроблений компанією DuPont понад 80 років потому. Довгий час питання про те, чи шкідливий тефлон для людини, нікого особливо не цікавив. Проте на даний момент, коли люди все частіше замислюються про своє здоров’я і про екологічний стан світу навколо себе, тема можливої шкоди від використання посуду з тефлоновим покриттям стала актуальною.

Багато хто вважає, що тефлон – експериментальне дитя розвитку науки і техніки, тому зльоти і падіння на його шляху неминучі. Чимала кількість учених висловлює сумніви в нешкідливості тефлону і ставить за провину виробникові те, що використання посуду з тефлоновим покриттям сприяє розвитку онкологічних захворювань.

Необізнаній людині складно зорієнтуватися у великій кількості різних думок з цього питання. А нововведення завжди викликають інтерес. І вже тим більше люди з ентузіазмом купують нові товари під впливом добре спланованих рекламних компаній і акцій. Незалежне дослідження розставило б усі крапки над “і”. Проте, інформації про те, що воно проводилося, поки що не має.  Тому тема про можливу шкоду тефлону для здоров’я людини доки залишається відкритою.

І все-таки експерименти мали місце бути. За результатами тестів було виявлено, що тефлон (чи політетрафторетилен, виражаючись науковою мовою), у разі його неправильного використання, викликає значні побоювання з приводу його нешкідливості для людського організму. Очевидно, саме з цієї причини федеральним агентством США щодо захисту довкілля була накладена найсуворіша заборона на випуск і використання тефлонового посуду в країні.

З іншого боку, з недавнього часу в медицині почали застосовувати тонкі імплантати з тефлону при пересадці. Чи означає це, що матеріал все-таки не шкодить організму? Звідки ж тоді з’являються всі нові і нові викривальні статті ій матеріали з приводу використання тефлону в повсякденному житті?

Як було доведено в ході експериментів, в результаті нагрівання тефлонового покриття до температурного показника 230°, починається виділення токсинів, у тому числі сильного канцерогену – перфтороктанової кислоти, яка сприяє розвитку онкологічних клітин у тілі людини. Небезпечні виділення невидимі для людського ока, проте дуже помітні для організму в цілому, особливо, коли їх кількість постійно збільшується.

З урахуванням того, що тефлон починає виділяти токсичні речовини тільки за великої температури, обізнані хазяйки, під час використання посуду з тефлоновим покриттям, завжди ретельно стежать за температурним режимом приготування страв. Багато рецептів зараз також містять цю інформацію. Таким чином, не допускаючи надмірного нагрівання тефлонової поверхні, можна захистити своє здоров’я і здоров’я близьких від небезпечного канцерогену.

Особливу увагу слід також приділити цілісності тефлонового покриття. Посуд, на якому з’явилися подряпини або ушкодження, небезпечний для використання: в місцях деформації поверхні шкідливі речовини починають виділятися вже при менших температурах. Для відвертання швидкого зносу тефлонового покриття, рекомендується чистити тефлоновий посуд засобами, що не містять абразивних часток, а також використати м’які паперові рушники.

В цілому, тефлоновий посуд цілком придатний для приготування їжі. Знаючи і дотримуючись основних правил догляду за ним (уникати перегрівання, деформації поверхні, не використати абразивні миючі засоби), ви можете бути упевнені в якості їжі, яку ви приготуєте з її допомогою. Нехай тефлоновий посуд буде вашим вірним помічником на кухні. Робіть ваше життя більше усвідомленим і будьте здорові!

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.