Менструальна чаша

Усі жінки раз на місяць випробовують незручності, пов’язані з природним фізіологічним процесом – менструацією. Щоб цей період пройшов як можна комфортніше і непомітніше, фахівцями розробляються усе більш досконалі засоби гігієни. Прокладки, які нейтралізують запахи, тампони з шовковою оболонкою – усе це стало звичним і доступним. Але незаслужено поза увагою залишився ще один предмет гігієни, що допомагає впоратися з тимчасовими жіночими труднощами – це менструальна чаша чи капа.
Винахід це порівняно новий, який з’явився одночасно з тампонами, але не отримав такого ж широкого поширення через порівняно більшу вартість. Проте, придбавши капу один раз, а термін служби цього предмета до 10 років, економія виходить більшою, ніж при регулярному використанні популярних одноразових гігієнічних засобів.
Що таке менструальна чаша і як нею користуватися?
Менструальна чаша, на відміну від тампонів і прокладок, не вбирає виділення, а збирає їх. Капа виготовляється з силікону, і зовні схожа на дзвін або чарку. На її широкому кінці є потовщення у вигляді обідка, на вузькому – ніжка або кулька, за допомогою якої цей нехитрий пристрій можна легко витягнути. Капа поміщається в піхву, в її нижню третину під час критичних днів і збирає в себе менструальні виділення.

Як користуватися капою

Щоб правильно ввести капу в піхву, її треба спочатку скласти уподовж, ввести, а потім розпрямити усередині. Обов’язково необхідно перевірити щільність прилягання потовщеного обідка до слизової оболонки піхви. Еластичний обідок при попаданні в піхву розпрямляється і притискається до слизової оболонки, створюючи вакуумний ефект. Для посилення цього ефекту під обідком капи розташовується ряд отворів — завдяки ним капа надійно утримується усередині тіла, не випадаючи і не зміщуючись. Менструальна чаша – це пристрій багаторазового використання і може служити довгий час.

Як правильно підібрати менструальну чашу?

Щоб не випробовувати незручності при використанні капи, необхідно правильно підібрати її. Спершу слід спробувати найменший розмір. Але якщо ви вже не один раз народжували, можна почати і з більшого розміру. Перш ніж почати використати менструальну чашу, її треба піддати кип’ятінню. Надалі досить кип’ятити капу тільки раз в місяць, після чергової менструації, особливу увагу приділяючи очищенню маленьких отворів під обідком.
Якщо у вас немає досвіду, краще починати користуватися менструальною чашею, коли ви удома. Перший час, можливе невелике протікання менструальних виділень, але, коли ви пристосуєтеся правильно вставляти капу, несподіванок не станеться навіть при активних рухах і зайнятті спортом.

Чи усім можна користуватися менструальною чашею?

Переваги капи перед одноразовими засобами важко оскаржити. Вона може знаходитися в піхві більше 8 годин, і при цьому не відбувається підтікання кров’яних виділень. Жінки, що користуються менструальною чашею, говорять, що досить спустошувати її 2 рази в добу. Зручно використати капу при зайнятті спортом, і навіть при відвідуванні басейну. Перед тренуванням слід очистити місткість, оскільки підвищене навантаження на нижню частину живота викликає посилення виділень.
З обережністю треба підбирати капу жінкам, у яких встановлена внутрішньоматочна спіраль (ВМС). Сама наявність ВМС не є протипоказанням, якщо вона правильно розташована, і кінець її вусиків розташовується досить високо в піхві. Але бувають випадки, що вусики закінчуються низько, тоді є ризик зміщення ВМС під час видалення капи з піхви. Якщо пальцями промацується кінець вусиків, то менструальна чаша буде стикатися з ними своїм обідком. Ця проблема легко вирішується – можна звернутися до лікаря-гінеколога, щоб підрізувати вусики.
Чи не буде менструальна чаша перешкодою при поході до туалету?
Якщо вам необхідно відправити природні потреби, капа не створить незручностей, так само як і тампон. Витягання її потрібне тільки з метою очищення. Якщо все-таки ви відчули, що капа змістилася, досить трохи підправити її положення в піхві.
Екологія 
Менструальна чаша знайшла своїх прибічників серед учасниць різних рухів за екологічну чистоту довкілля. Вони вважають, що відмова від використання одноразових засобів гігієни жінок зменшить забруднення природи. І, слід сказати, правильно вважають. Адже прокладки шкідливі не лише тим, що створюють украй сприятливе середовище для розвитку непотрібних бактерій, але і довгим терміном розкладання із-за наявності в них зовсім не натуральних “інгредієнтів” — кульок гелів, поліетиленового прошарку і тому подібне.
Крім того, у деяких жінок спостерігається алергічна реакція на тампони і прокладки. Для них капа виготовлена з гіпоалергенного силікону – вдала альтернатива, що дозволяє уникнути свербежу і роздратування.
Капа для нас річ незвична, швидше за все унаслідок відсутності із цього приводу всюдисущої телереклами. Проте, не варто відмовлятися від неї апріорі тільки тому, що вона не так поширена. По відгуках багатьох власниць користуватися нею дуже зручно і комфортно, а екологічність – очевидна.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: що таке менструальна чаша, Менструальна чаша