Гречана подушка для здоров’я: корисні поради

Здоровий сон потрібний для доброго самопочуття. Незручна подушка може стати однією з причин недосипання. Позитивні відгуки отримало постільне приладдя з наповнювачем із лушпиння гречки. Такі вироби охоче купуються. Але перед застосуванням треба з’ясувати користь і можливу шкоду подушок із гречаного лушпиння. Особливо, якщо на їх допомогу покладають надії люди з проблемами осанки та хребта.

Корисні властивості

Гречане лушпиння – це порожнисті пірамідоподібні лусочки зерен гречки, які піддаються ретельному чищенню й обробці гарячою парою. Вони є екологічно безпечним матеріалом натурального походження.

31242281450_c190d01f41_z-5115821

Подушка з таким наповнювачем набуває форми контурів тіла. Завдяки цьому під час сну голова та шия отримують підтримку, а плечовий відділ і хребет розслабляються.

Крім того, подушка з гречаним лушпинням має такі корисні характеристики:

 • у ній практично не заводяться пилові кліщі, які провокують алергію аж до астми;
 • перешкоджає хропінню, завдяки зручному положенню голови та шиї;
 • зерниста структура лусочок, стикаючись з біоактивними точками на тілі, покращує кровообіг і забезпечує мікромасаж. У результаті нормалізується тиск, знижується напруга в м’язах, минає головний біль і втома;
 • лушпиння гречки має здатність зберігати нейтральну температуру в жару та холод, голова не потіє;
 • виріб повітрянопроникний: не накопичує вологу, не схильний до виникнення плісняви;
 • висоту легко регулювати, прибираючи зайву частину наповнювача, якщо знадобиться. Згодом його можна додавати.
 • легкий гречаний аромат сприяє релаксації – ефірну олію продукту в ароматерапії застосовують у разі безсоння.

Ортопедичні властивості дозволяють використовувати її за такими захворюваннями, як сколіоз, остеохондроз, радикуліт, викривлення осанки в якості профілактичного й допоміжного засобу.

Недоліки та протипоказання

Окрім користі, подушка з гречаним лушпинням може завдати й шкоди. Але це буває тільки в тих випадках, коли недобросовісні виробники неякісно провели процедуру очищення лушпиння від залишків борошна та хімікатів, використаних для боротьби з шкідниками гречки.

До недоліків виробів можна віднести такі властивості:

 • Звуки лушпиння, що шарудять, під час рухів тіла можуть відволікати від сну. Зазвичай це перестає турбувати через декілька днів.
 • На початку експлуатації можлива наявність різкого запаху. З часом він вивітрюється й не заважає відпочинку.
 • Важка вага в порівнянні з іншими наповнювачами та жорсткість. Але з цим можна змиритися, враховуючи користь подушки з гречаним лушпинням.
 • Істотним недоліком є обмежений термін служби подушок. Поступове ущільнення лушпиння в процесі застосування, призводить до втрати форми й жорсткості виробу, що безпосередньо впливає на її властивості.

Рекомендується оновлювати наповнювач 1 раз у 2-5 років залежно від правильного догляду та якості виробу.

Як вибрати подушку

Стандартні подушки з лушпиння мають розміри: 40*60 см і 50*70 см. Жінкам підійде перший варіант, а чоловікам можна вибрати й побільше. Також виготовляють вироби у вигляді півкіл, що підтримують голову, і валиків під шию.

2944015221_bbfc532185_o-6471529

Подушки хорошої якості повинні мати чохол із застібкою у вигляді блискавки. Це необхідно для правильного догляду за виробом. При купівлі бажано розстебнути блискавку, щоб роздивитися склад наповнювача й переконатися у відсутності сторонніх часток і пилу.

Важливо, щоб матеріали, з яких виготовляються чохли, були натуральними (льон, сатин). Це забезпечить дихаючий ефект.

Світлий колір чохла прийнятніший за темний, під яким легше маскувати брудне лушпиння.

Ціна на гречану подушку не може бути підозріло низькою.

Правила догляду

Як доглядати за подушкою з гречаного лушпиння, щоб виріб не втратив властивостей раніше терміну? Якщо на етикетці не вказані особливі умови, то дотримуйтеся таких порад:

 • Не рекомендується прати. Можна окремо попрати чохол у міру його забруднення вручну або в машині-автомат (у режимі “дбайливе прання”). Лушпиння заздалегідь виймають.
 • Щоб прибрати пошкоджені частки, що утворилися в результаті тертя, гречане лушпиння просіюють 1-2 рази на рік. Можна скористатися ситом або друшляком.
 • Влітку виріб провітрюють на вулиці, уникаючи прямих сонячних променів, або балконі. Гречаний наповнювач просушують на сонці у безвітряний день, розкладаючи тонким шаром на підкладках.
 • У решту часу подушку чистять через чохол пилососом, вистачає 1 разу на 2 місяці, і гарненько періодично струшують.

7197470246_5bb0e13977_z-1-8266061

Вибір правильної подушки забезпечить здоровий і комфортний сон. Наповнювач із гречаного лушпиння – безпечний, натуральний і корисний матеріал, на який варто звернути увагу.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.