Із кожним днем все більше представниць прекрасної статі, вибираючи засоби за доглядом за обличчям, волоссям і тілом, віддають перевагу натуральним варіантам. І справа тут зовсім не в ціні, хоча цей чинник теж не можна не врахувати.
Річ у тому, що виготовлені самостійно в домашніх умовах засоби не викликають сумнівів у своїй якості, а в плані ефективності нічим не гірше за магазинну продукцію, а іноді й набагато краще їх. Відомо, що особливу увагу дівчата приділяють своєму волоссю й догляду за ними, адже здорова та красива зачіска – це вже половина успіху. Є рослина, яка здатна створити гідну конкуренцію професійним засобам для волосся, і називається воно – полин.
Невизнана королева
У народі її називають ще королевою пустирів, адже зустріти цю невибагливу рослину можна навіть на покинутих і посушливих ділянках землі. Городники з нею відчайдушно борються і не багато хто знає, що полин – це не просто докучливий бур’ян, ця в першу чергу лікарська рослина.
Форма листя в цієї трави віддалено нагадує сильно витягнуті гусячі лапки. Її дуже легко знайти, серед інших вона виділяється не лише запахом, але й кольором. Її оксамитове сиве листя виділяється серед величезної кількості рослин.
Із лікувальною метою використовуються всі частини цієї рослини. Із тією тільки різницею, що збір і заготівля відбуваються в різний час. У період цвітіння збирається вся надземна частина.
Застосування для волосся
Полин корисний для всього організму, у тому числі й для волосся. Регулярне застосування відварів і масок, виготовлених на її основі, допомагає:
- позбавитися від жирного блиску;
- зробити локони більше слухняними і шовковистими;
- понизити до мінімуму випадання;
- прискорити зростання волосся;
- забезпечити їм надійний захист від агресивної дії довкілля;
- позбавитися від лупи і свербежу;
- повернути натуральний блиск і здоров’я.
Відомо, що регулярне обполіскування волосся відваром полину дозволить вирівняти їх колір і злегка освітлити локони, але при цьому саме з цієї рослини можна приготувати фарбу, яка дозволить добитися натурального і дуже насиченого чорного кольору.
Рецепт фарби для волосся з полину
Для приготування такої фарби треба зібрати трохи полину, обрізуючи верхівку десь на третину.
Обібрати листочки від стебел, підсушити їх і спалити.
Кількість залежить від довжини волосся та їхньої густоти. Попіл розводять із водою до стану кашки й далі використовують, як звичайну фарбу, тобто, масажують, гарненько прочісують, залишають на деякий час, а потім змивають теплою водою.
Хто робить уперше таку процедуру, не рекомендується тримати суміш на волоссі більш ніж чверть години, поступово можна збільшувати кількість часу, але у будь-якому разі воно не повинне перевищувати 40 хвилин. Колір виходить дуже насиченим, злегка відливає шоколадом. Для легшого нанесення можна додати в попіл полину сметани або кефіру. Це зробить масу більше за в’язку.