Чорні точки (цяточки)

Чорні точки – проблема, яка може виникнути у будь-якому віці. Утворюючись на шкірі обличчя, вони надають їй непривабливого запущеного вигляду, чим можуть ґрунтовно зіпсувати настрій.

Виникають вони внаслідок закупорки сальних залоз, а також як результат втирання в шкіру обличчя кремів, що містять “хімію” і антибіотики. Боротися з чорними точками треба обов’язково і починати краще відразу після їх появи, не відкладаючи на потім. Інакше “битва” може затягнутися. І для цього не обов’язково записуватися в салон. Боротьба з чорними точками в домашніх умовах дуже дієва. Про те, як позбавитися від чорних точок народними засобами і піде мова.
Парова лазня для особи
Одно з основних засобів вдома – парова лазня для обличчя. Робити її треба не частіше, ніж один раз в два тижні. Обов’язково на ніч – щоб нікуди не виходити після цього (і не “нахапатися” бруду в розширені пори).
Закип’ятити воду, влити її в широку миску, додати туди трави календули або ромашки. Трохи почекати, поки трохи охолоне (щоб можна було тримати обличчя над парою), але не “перечекати”. Потім нахилитися над паром, накрившись згори великим махровим рушником. Тривалість процедури – 10-15 хвилин (поки буде пара).
Про закінченні цього часу знімаємо рушник, злегка промокуємо обличчя паперовою або бавовняною серветкою. Тепер ватним спонжем або намотаним на вказівний палець стерильним бинтом видаляємо вугри, що виступили на поверхню, і чорні точки.
Якщо ви зовсім не можете без витискування – можете їх злегка видавити. Для цього вказівні пальці обмотайте шматочком стерильного бинтика. Як би ретельно ви руки не вимили – краще не ризикувати. Після процедури вмивайтеся трав’яним настоєм (можна тим, над яким ви парилися).Щоб звузити пори — зробіть контрастне умивання.
Для звуження пір в даному випадку застосовується також маска з яєчного білку. Для цього в один яєчний білок додаємо приблизно таку ж кількість ягідного соку, збиваємо вилкою і наносимо на обличчя. Через 15 хвилин змиваємо маску теплою водою і на чисте обличчя наносимо заспокійливий крем.
Проте парова лазня для обличчя – засіб не для усіх. По-перше, її не можна робити, якщо судини розташовані близько до поверхні шкіри (судинна сітка). По-друге, вона не рекомендується при важких формах гіпертонії, серцево-судинних захворюваннях, при астмі в період загострення. Для таких випадків більше підійде маска проти чорних точок.
Маска для обличчя з помідор
Ст. ложку вівсяного борошна (подрібнених вівсяних пластівців) змішати з соком з одного помідора. Додати яєчний жовток. Все ретельно перемішати і нанести на очищену від косметики шкіру обличчя на 30 хвилин. Змити маску теплою водою, потім шкіру обличчя змастити зволожуючим кремом.
Маска для обличчя з висівок
Збити яєчний білок, додати до нього чайну ложку молока, меду і лимонного соку. Збити ще раз і додати висівок до отримання кашоподібної маси. Нанести маску на 20 хвилин, після чого зняти ватним тампоном і обполоснути настоєм ромашки. Така маска підходить для жирної шкіри. Вона звужує пори, живить і очищає шкіру обличчя.
Скраб з вівсяних пластівців
1 раз на тиждень можна очищати шкіру від чорних точок, умиваючись вівсяними пластівцями з содою. Для цього змішуємо склянку вівсяних пластівців, подрібнених в кофемолці у борошно, з чайною ложкою соди. Невелику кількість порошку (біля чайної ложки), що вийшов, всипати в руку, додати трохи теплої води до отримання кашоподібного стану і нанести на шкіру обличчя. Масажувати до тих пір, поки пальці почнуть “ковзати”. Потім змити теплою водою.
Сік петрушки для обличчя
Відмінно допомагає сік петрушки для обличчя. Для цього свіжу зелень петрушки пропустити через соковижималку (можна подрібнити в м’ясорубці і через марлю видавити сік) і змащувати заздалегідь очищене обличчя не рідше за 1 раз в день (а в ідеалі – 2-3 рази) впродовж трьох тижнів.
Медовий лосьйон проти чорних точок
У склянці кип’яченої теплої води влити чайну ложку настоянки календули і чайну ложку меду. Добре перемішати. Протирати особу 2-3 рази в день (можна уранці і увечері). Для кращого ефекту такий лосьйон краще використати в комплексі з іншими засобами.
І, на закінчення, декілька рекомендацій:

  • умиватися при проблемі чорних точок треба теплою водою комфортної температури (гаряча провокує вироблення шкірного жиру, а холодна не розчиняє шкірний жир, тобто не очищає пори);
  • кожні 3-5 днів клітини шкіри оновлюються. Тому відмерлі клітинки треба зчищати за допомогою скрабу або ніжного пілінгу, давши вихід новим клітинам на поверхню шкіри (це може бути чищення за допомогою вівсяних пластівців і солі 2 рази в тиждень). Ця процедура дуже важлива у боротьбі з чорними точками.
  • усі процедури повинні виконуватися регулярно, інакше ефект від них буде невеликий.

Такий нескладний догляд за шкірою обличчя для чоловіків, жінок, підлітків допоможе істотно зменшити кількість чорних точок, а при регулярному використанні і позбавить від них. Проте не варто зловживати подібними очисними процедурами. У всьому треба знати міру. Багато – не означає добре і корисно!

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: чорні точки, Чорні цятки