Як боротися з втомою: поради

Багато випадків нез’ясовної втоми пов’язані зі стресом, недостатнім сном, поганою дієтою та іншими особливостями способу життя. Ці поради допоможуть вам відновити свою енергію.

yak-borotysya-zi-vtomoyu

1. Їжте частіше

Хороший спосіб зберігати енергію протягом всього часу – регулярно харчуватися й робити перекуси здоровою їжею кожні 3-4 години, замість того, щоб їсти багато або не часто.

2. Не забувайте про фізичні вправи

Ви можете почувати себе занадто втомленими для фізичних навантажень, але регулярні вправи в довгостроковій перспективі зроблять вас енергійнішими. Навіть 15 хвилин звичайної ходьби можуть дати заряд бадьорості. Користь від фізичних навантажень росте з підвищенням їх регулярності.

Розпочніть із малого. Збудуєте собі програму поступового підвищення навантажень впродовж тижнів і місяців, поки не досягнете рекомендованої мети в 2,5 години в тиждень помірних аеробних тренувань, таких як їзда на велосипеді чи швидка ходьба.

3. Позбавляйтеся від зайвої ваги

Якщо вашому тілу доводиться тягати зайву вагу, це може бути саме по собі стомливо. Крім того, це збільшує навантаження на серце, що теж веде до втоми. Позбавтеся від надлишків ваги і станете енергійніші. Окрім здорового харчування, кращий спосіб схуднути – бути активніше і робити більше фізичних вправ.

4. Потурбуйтеся про здоровий сон

Це банальність, але дві третини людей мають проблеми з сном. Багато хто не висипається настільки, щоб могли залишатися бадьорими впродовж дня. Як боротися з втомою і сонливістю? Королівський коледж психіатрів радить вирушати в ліжко і прокидатися щодня в один і той же час, уникати того, щоб подрімати вдень, а перед сном приймати гарячу ванну (настільки гарячу, наскільки можете) хоч би 20 хвилин.

5. Знімайте стрес

Стреси віднімають багато сил. Спробуйте додати якесь розслабляюче зайняття до ваших щоденних справ. Це може бути зайняття в спортзалі або ж прослуховування музики, читання, проведення часу з друзями. Все, що вас розслабляє, додасть вам енергії.

6. Психотерапія допомагає справлятися з втомою

Є дані про те, що розмовна психотерапія, така як консультування або когнітивно-поведінкова терапія, може допомагати боротися з хронічною втомою. Зверніться до лікарів за напрямом або ж самі знайдіть приватного фахівця.

7. Зав’язуйте з кофеїном

Королівський коледж психіатрів рекомендує всім, хто відчуває втому перестати вживати кофеїн. Краще робити це поступово, відмовлятися від усіх напоїв (кава, чай, кола), що містять кофеїн, впродовж трьох тижнів. Спробуйте місяць не пити нічого з цього й подивіться, чи будете ви себе краще почувати.

У деяких у разі відмови від кофеїну можуть виникати головні болі. Якщо такі симптоми є – скорочуйте його споживання більш плавно.

8. Вживайте менше алкоголю

Хоча декілька келихів вина ввечері й можуть допомагати вам заснути, але ваш сон після алкоголю стає менш глибоким. Наступного дня ви можете відчувати втому навіть якщо проспали годин вісім.

Зводьте до мінімуму алкоголь перед сном, тоді краще спатимете і матимете більший запас енергії. Деякі рекомендації закликають вживати не більше 30-40 мл у перерахунку на вміст спирту в день для чоловіків. Жінкам же не варто випивати більше 20-30 мл щодня або ж у більшість днів за тиждень.

9. Пийте більше води

Іноді ви відчуваєте втому просто тому, що злегка зневоднені. Склянка води вам допоможе, особливе після вправ.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.