Другої неділі вересня щорічно святкується Всесвітній день журавля

35948736910_46fda7c199_z-1-2185684

Ми звикли оцінювати життя з огляду на те, що саме нам принесе вигоду чи ні, не замислюючись, що істинна цінність життя визначається умінням помічати прекрасне в кожній миті й кожному створінні: будь то синиця або журавель. Можна скільки завгодно говорити про факультативність екологічної моралі, але правда в тому, що увага до природи дарує людині ясність розуму й чистоту душі.

На Сході є давня легенда, добре знайома нам із дитинства зі зворушливої військової пісні Марка Бернеса, що полеглі в бою воїни перетворюються на журавлів, які відлітають у далеку далечінь. Але поза рамками романтичних легенд, у нашому житті ці прекрасні птахи знаходяться на межі вимирання, а тому щорічно другої неділі вересня світ згадує про такого пернатого друга.

Що ми знаємо про журавлів

  • Це, передусім, великі й горді птахи, які мешкають на всій території планети, окрім Антарктиди й Південної Америки.
  • Журавлі всеїдні: в основному на обід вважають насіння й паростки, але можуть поласувати жабами, комахами й черв’яками. Не відмовляться на десерт і від коренеплодів.
  • Це ще і птах із найбагатшим родоводом — журавлі ділили планету разом із динозаврами й ще багатьма древніми тваринами, що не дожили до наших днів. А ось журавлі взяли й дожили!
  • Журавель — найвища з птахів, здатних літати. Зростання окремих видів досягає 1,75 м, а розмах крил до 2,4 м.
  • Журавель — національний символ Вірменії.
  • У східній культурі цей птах — символ мудрості, порядності, честі, уважності й краси.
  • Журавлі моногамні, вони залишаються зі своїм партнером доки смерть не розлучить їх.

Історія свята

І як можна було не звернути уваги на таких дивовижних птахів і в 2002 році організували свято? Саме так вирішили ініціативні вчені-орнітологи й умовили різні шановані фонди підтримати ідею в організації пам’ятної дати (брали участь і Болонськая Конвенція, і Всесвітній фонд з екології). Чому цих птахів потрібно захищати? Та тому що важливий кожен вид і кожен окремий птах у світі. Тому що ніхто не повинен гинути й тим більше зникати назавжди як вид із поверхні Землі просто з дурості людини. Тому що тільки починаючи жити в гармонії з природою та звертаючи увагу на біль кожної окремої істоти, ми стаємо людьми.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.