Третя субота вересня – яскрава подія – святкування Міжнародного дня соку

5778597132_9ac53396db_o-1-7428815

Трохи про історію свята

Це свято народилося у 2012 році, його метою стало розповісти людям про користь цього напою й обережність щодо його вживання. Дивно, але, незважаючи на те, що соки неймовірно смачні, в Україні люди споживають їх у 2–3 рази менше, ніж європейці й американці. Безумовно, це пов’язано із високою ціною в тому числі.

Таке свято покликане, щоб звернути увагу виробників фруктово-овочевих напоїв до цінової політики й впроваджувати створення й розвиток бюджетних лінійок.

Що ми знаємо про соки

  • Сік — це натуральний напій, отриманий з допомогою прямого віджимання або відтворений з допомогою фруктового або овочевого концентрату (пюре або пасти) з додаванням води, але кількість концентрату має бути більш ніж 50 %. Сік не може містити консервантів, ароматизаторів, барвників.
  • Нектар — це напій, що містить 25–50 % концентрату, з додаванням води, цукру, вітамінів, меду. Не варто думати, що нектар гірший за сік. Наприклад, вишню не можна віджимати й пити в концентрованому виді, вона занадто кисла й шкідлива для шлунку, так само як і чорну смородину. А ось банан, манго й персики не досить соковиті й вологі.
  • Сокомісткий напій складається з 10–40 % концентрату та води. Тут можуть міститися барвники, ароматизатори, кислоти й інші добавки. Варто зазначити, що такі напої набагато дешевші за соки й нектари.

Як зробити цей день незабутнім

Такий день можна відзначити не лише склянкою улюбленого напою із сім’єю, але і відвідуванням фестивалю соку або пікніком на природі. Можна влаштувати для дітей вікторину, коли вони із зав’язаними очима дегустуватимуть соки та здогадуватися, що це за смак. Весело й корисно: розвиває не лише уяву, але й смакові рецептори, і комунікативні навички.

А ще, можна купити соковижималку й завести звичку кожен ранок розпочинати зі склянки улюбленого соку. І нехай весь день стане радісним, фруктовим і веселим!

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.