Третя субота серпня – святкування Всесвітнього дня бездомних тварин

Щорічно третьої суботи серпня святкується Міжнародний день бездомних тварин.

Саме існування на планеті бездомних тварин доводить, що еволюційний розвиток людства застряг десь між австралопітеком і людиною розумною. Людина співчуває, людина небайдужа, людина добра — ось над чим еволюції ще працювати й працювати. Міста переповнені бездомними чотириногими друзями, у яких кидають пляшки, виривають вуса, обпалюють хвости. Вони беззахисні перед людиною. Вони не розуміють, за що їх викинули на смітник і чому над ними знущаються до смерті й каліцтв.

Це не просто день бездомних тварин, який святкується з 1992 року, це день щодо повернення людині його одвічної людяності, добра, почуття відповідальності й щирості.

Вони знають біль!

Їм відомо, що таке бути нікому не потрібним, хворим і голодним. Вони теж уміють відчувати біль, коли їх штовхають і знущаються над ними. У них відмерзають лапи та хвіст на морозі, вони страждають від болю, зрештою помираючи в муках. Їхній біль нічим не відрізняється від людського.

Що можна зробити? Хоч би не бийте, не нівечте, не знущайтеся з них! Вони віддячать.

Вони знають голод!

Їм теж хочеться їсти, як і людям. Вони знають, що таке голод і голодна смерть. Деякі з них знають це з маличка. Вони помирають від спраги. Люди просто проходять повх із величезними пакетами продуктів і набитими гаманцями. Несуть дорогі корми своїм виставковим вихованцям, а бездомних не помічають.

Що можна зробити? Віддайте одну сосиску та налийте миску молока. Хіба хтось збідніє від цього?

Вони знають зраду!

Їх викинули на вулицю з будинку. Вони не знають чому. Можливо, набридли або захворіли, з’явилася алергія на їхню шерсть або просто стали не потрібними. Може, вони були подарунком на день народження, а іменинник віддав перевагу айфону над турботою про них. Але вони не речі! Вони всі знають і відчувають, але не розуміють, за що.

Що можна зробити? Не даруйте тварин, ставтеся відповідально до свого здоров’я: відвідайте алерголога й зробіть усі аналізи перед тим, як завести вихованця. Пам’ятайте, тварина — це величезна відповідальність, яка під силу тільки Справжній Людині.

Вони знають страх!

Вони бояться всього: грози, шторму, снігу, холоду, проїжджаючих машин. Але найбільше вони бояться людини, його жорстокості, грубості, знущань. Його зради.

Що можна зробити? Не закривайте на зиму підвали багатоквартирних будинків або робіть у них отвір невеликого розміру. Дивіться, куди їдете на машинах. Не кривдьте тварин.

День бездомних тварин — ми повинні щось зробити

Вони не гірші за виставкових домашніх улюбленців. Вони вміють любити! Не купуйте за величезні гроші породистих тварин, вийдете у двір і подивіться в очі псу, що сидить біля під’їзду, або коту. У них скорбота й біль. Він чекає тепла. Візьміть додому цього нового друга, і він буде вдячний вам усе життя. Так, він не виграє виставки й чемпіонату, але його очі нестимуть усе життя  добро, щастя та вдячність. А хіба є щось вище й дорожче за це?

Жити, щоб проходити повз — це паразитизм. Ми тут не для цього. Ми тут для того, щоб бути Людьми. І не лише в день бездомних тварин.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.