Третя субота серпня – святкування Всесвітнього дня бездомних тварин

Статтю оновлено

Щорічно третьої суботи серпня святкується Міжнародний день бездомних тварин.

Саме існування на планеті бездомних тварин доводить, що еволюційний розвиток людства застряг десь між австралопітеком і людиною розумною. Людина співчуває, людина небайдужа, людина добра — ось над чим еволюції ще працювати й працювати. Міста переповнені бездомними чотириногими друзями, у яких кидають пляшки, виривають вуса, обпалюють хвости. Вони беззахисні перед людиною. Вони не розуміють, за що їх викинули на смітник і чому над ними знущаються до смерті й каліцтв.

Це не просто день бездомних тварин, який святкується з 1992 року, це день щодо повернення людині його одвічної людяності, добра, почуття відповідальності й щирості.

Вони знають біль!

Їм відомо, що таке бути нікому не потрібним, хворим і голодним. Вони теж уміють відчувати біль, коли їх штовхають і знущаються над ними. У них відмерзають лапи та хвіст на морозі, вони страждають від болю, зрештою помираючи в муках. Їхній біль нічим не відрізняється від людського.

Що можна зробити? Хоч би не бийте, не нівечте, не знущайтеся з них! Вони віддячать.

Вони знають голод!

Їм теж хочеться їсти, як і людям. Вони знають, що таке голод і голодна смерть. Деякі з них знають це з маличка. Вони помирають від спраги. Люди просто проходять повх із величезними пакетами продуктів і набитими гаманцями. Несуть дорогі корми своїм виставковим вихованцям, а бездомних не помічають.

Що можна зробити? Віддайте одну сосиску та налийте миску молока. Хіба хтось збідніє від цього?

Вони знають зраду!

Їх викинули на вулицю з будинку. Вони не знають чому. Можливо, набридли або захворіли, з’явилася алергія на їхню шерсть або просто стали не потрібними. Може, вони були подарунком на день народження, а іменинник віддав перевагу айфону над турботою про них. Але вони не речі! Вони всі знають і відчувають, але не розуміють, за що.

Що можна зробити? Не даруйте тварин, ставтеся відповідально до свого здоров’я: відвідайте алерголога й зробіть усі аналізи перед тим, як завести вихованця. Пам’ятайте, тварина — це величезна відповідальність, яка під силу тільки Справжній Людині.

Вони знають страх!

Вони бояться всього: грози, шторму, снігу, холоду, проїжджаючих машин. Але найбільше вони бояться людини, його жорстокості, грубості, знущань. Його зради.

Що можна зробити? Не закривайте на зиму підвали багатоквартирних будинків або робіть у них отвір невеликого розміру. Дивіться, куди їдете на машинах. Не кривдьте тварин.

День бездомних тварин — ми повинні щось зробити

Вони не гірші за виставкових домашніх улюбленців. Вони вміють любити! Не купуйте за величезні гроші породистих тварин, вийдете у двір і подивіться в очі псу, що сидить біля під’їзду, або коту. У них скорбота й біль. Він чекає тепла. Візьміть додому цього нового друга, і він буде вдячний вам усе життя. Так, він не виграє виставки й чемпіонату, але його очі нестимуть усе життя  добро, щастя та вдячність. А хіба є щось вище й дорожче за це?

Жити, щоб проходити повз — це паразитизм. Ми тут не для цього. Ми тут для того, щоб бути Людьми. І не лише в день бездомних тварин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *