Скільки часу розкладається сміття природного і промислового походження

Щодня в процесі життєдіяльності однієї людини утворюється близько кілограма сміття. Щодня в містах накопичуються тонни побутових відходів. Скільки розкладається сміття залежить від того, чим він був спочатку, точніше – з природного або промислового матеріалу були виготовлені або зроблені предмети. Сміття буває органічного і неорганічного походження, і період його розкладання може коливатися від декількох тижнів до десятиліть.

За який же час органічні відходи повністю піддаються розкладанню?

  • Органічні продукти природного походження розкладаються досить швидко: послід тварин перетворюється на цінне добриво вже за 10 днів.
  • Дрібні рослинні – залишки листя, плоди, насіння, висохла трава поступово перегнивають, і повністю перетворюється на гумус впродовж місяця, у крайньому випадку наступного року. Тому краще все це органічне “багатство” не спалювати навесні чи восени, а застосувати з користю для свого саду або навіть клумби. Для розкладання великих гілок вимагається значно більше часу – до 10 років.
  • Перш ніж кинути на землю шкірку від з’їденого банана, слід добре подумати: адже термін її розкладання може досягти напівроку.
  • Залишки їжі будуть перероблені бактеріями, що викликають гниття, за декілька тижнів (а “домашніми” черв’яками – ще швидше).
  • Знадобиться близько трьох років, щоб одяг, виготовлений із бавовни, віскози, льону, повністю піддався розкладанню.
  • Вироби з натуральної шерсті піддаються руйнуванню мікроорганізмами за коротший срок- близько року.
  • Паперові відходи розкладаються в різні терміни: звичайний автобусний квиток зникає за місяць, газети і книги- за 2 роки, а оброблений воском папір – не менше, чим за 5 років.

Скільки розкладаються різні види сміття

Вироби з дерева, як і великі дерев’яні залишки, розкладаються в строк до 10 років, але багато що залежить від того, якій обробці була піддана деревина. Якщо для розкладання звичайних заструганих дощок вимагається близько 4 років, то для дощок, покритих лаком або забарвлених масляною фарбою, знадобиться більше часу – більше 13 років.

Зручною і широко поширеною упаковкою для багатьох харчових продуктів є бляшанка. Щоб бляшанка із заліза повністю розклалася, вимагається близько 10 років, бляшанка розкладається до 90 років, а алюмінієвій тарі, щоб повністю зникнути з лиця землі, знадобиться до 500 років.

Пакети з поліетилену, в які розфасовуються більшість товару, розкладаються в строк від 100 до 200 років.

Кинутий на землю недопалок, а, точніше, сигаретний фільтр, розпадатиметься до 3 років.

Кожна хазяйка використовує губки для миття посуду, термін розкладання яких складає близько двох століть.

Винахід одноразових підгузників полегшив життя багатьом молодим мамам: не потрібне стомливе прання пелюшок і дитячого одягу. Але небагато знають, що період розкладання використаного підгузника – близько 500 років. Те ж саме, до речі, відноситься і до жіночих гігієнічних прокладень. Логічніше було б використати багаторазові підгузники для малюків і менструальну чашу.

Звичайна жувальна гумка в теплих кліматичних умовах зникає за 30 років, а на холоді здатна зберігатися сотні років.

Як бачите час розкладання сміття має широкий спектр, і про це необхідно знати, а в деяких випадках можна дати використаним по прямому призначенню речам “друге життя”, наприклад зробити вазон з пластикових пляшок чи імпровізований горщик для кольорів.

Замислюючись про екологічні проблеми, слід розуміти, що ми рятуємо не землю, а в першу чергу, себе.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: за скиьки часу людина розкладається, час розкладання газети