Непоновлювані джерела енергії

Чи можна собі уявити світ, в якому виробництво енергії не вважатиметься шкідливим по відношенню до довкілля? Життя на здоровій планеті з чистою атмосферою, безпечною від забруднення вуглеводнями, такими як нафта, вугілля і природний газ або захищеної від небезпеки ядерної радіації? Чи можна собі уявити високим рівнем життя всіх людей у світі, коли локальні поновлювані і альтернативні енергетичні системи забезпечують рівний розподіл енергії?

Чи багато хто може уявити собі майбутнє, де енергетична революція дозволила мінімізувати дію людини на біосферу і змінила життя в кращу сторону? Готові чи ні, цей захоплюючий рубіж знаходиться прямо за рогом і очолює наш шлях. Паливні елементи, електричні гібридні автомобілі, високотехнологічні будинки й техніка є лише верхівкою айсберга і першою хвилею енергетичної революції, які змінять умови життя людини в 21 столітті.

Сучасне століття розквітає, за вітровими турбінами і сонячними панелями прийде нове розуміння законів фізики і нестандартних енергетичних технологій, які черпатимуть живлення від невидимої великої кількості енергії, що пронизує Всесвіт. Людство буквально потопає в ній, і ця енергія здатна вирішити енергетичну кризу раз і назавжди.

Існують запаси викопного палива, планети, що є одноразовим подарунком, і нині споживаються так, якби не було ніякого завтра, не замислюючись про майбутні покоління. Якщо вчених осягне успіх в їх зусиллях із збору енергії з вакуумного космосу, димарі і забруднення повітря залишиться далеким спогадом, а чиста і життєздатна глобальна екосистема буде передана кожному подальшому поколінню. Людству, що живе на Землі, варто пам’ятати, що планета не успадкована від предків, вона запозичена у майбутніх дітей.

Оптимісти стверджують, що у світі досить нафти, якої може вистачити ще на 40 років. Хоча деякі експерти вважають, що цих запасів залишилося набагато менше. У деякому розумінні, різке, перебільшене попередження про запаси нафти трохи вводять в оману. По суті, людство не вичерпує викопне паливо, воно використовує рідке паливо, виробництво якого відносно дешеве. Існують досить великі запаси природного газу і нафти, які скорочуються і призводять до дорогої здобичі.

Також є запаси вугілля, але для його використання треба знайти спосіб, що не завдає збитку довкіллю. На жаль, копалини, що добуваються, для виробництва палива вбивають людей і підривають здоров’я всієї планети. Життя проходить в скрутний час, і, якщо вчені виявляться правими, наступна ділянка життєвої дороги буде дійсно складною.

ug-4917113-8984551-7980937

Кліматологи зазначають про значні кліматичні зміни і глобальне потепління, викликане зростанням концентрації парникових газів, які виникають в атмосфері. Вчені геологи звертають увагу на проблему, що в найближчі декілька десятиліть нафта і природний газ досягнуть високої точки по здобичі, і після цього запаси знизяться назавжди. Вугілля є злісним забрудником, а атомне розщеплювання є неекономічним, в той час, коли ведеться облік капіталовкладень, поводження з радіоактивними відходами і довгострокового зберігання небезпечних матеріалів.

Людська популяція, що збільшується, перевантажує здатність планети підтримувати запаси і тривожні тенденції говорять про те, що вплив на біосферу досягає межі. Якщо ці руйнівні дії не підлягають відновленню, майбутнім поколінням дістанеться боротьба за виживання на планеті, що страждає від виснаження ресурсів, забрудненого повітря і непередбачуваних погодних умов.

Зростаючий попит на електроенергію і паливо для транспорту знижує і без того обмежені природні ресурси планети, а побічні продукти, отримані із-за економічної вигоди, привели до зниження життєвих речовин у глобальному довкіллі. При видобутку нафти процес буріння в екологічно чутливих районах не є інтелектуальною комплексною енергетичною політикою. Спроби підтримки ілюзії про вічну дешеву енергію спотворили енергетичні ринки упродовж десятиліть, внаслідок чого споживачі залишилися б будинками, приладами, особистими транспортними коштами і устаткування, які стали б дорогим задоволенням, якщо ціни на енергоносії раптом збільшаться. Пора приборкати своє марнотратство в споживанні енергії і ресурсів і прийняти відповідальність за негативний вплив на довкілля.

ug1-4130920-3567038-7550921

Для розвитку нових енергетичних систем, доповнюючих вітер і сонячну енергію, щоб допомогти замінити викопне паливо і ядерну енергетику, багато країн повинні підтримати світову енергетичну політику, яка забезпечуватиме обґрунтований і гармонійний огляд усього спектру нових і таких, що розвиваються енергетичних технологій, що борються через відсутність фінансування і професійних організацій.

Нині існує рух, здатний почати програму огляду і проаналізувати потенційні поновлювані енергетичні ресурси й імпульсивні технології, але не кожен уряд готовий схвалити і фінансувати цей напрям. Експерти сумніваються, що поновлювані ресурси, такі як вітер і сонячна енергія зможуть підтримувати енергетичні потреби в промислово розвинених країнах, не кажучи вже про чисельність світового населення, яке росте швидкими темпами. Мотивовані і скоординовані дослідження та розробки революційних енергетичних систем потрібні, щоб підтримувати якість життя, пов’язану з енергоємним чином.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.