“Найтовстіші” країни світу

Статтю оновлено

Ожиріння і зайва вага – одна з ключових проблем сучасного людства. Але кількість “товстих” і “дуже товстих” людей неоднакова в різних країнах світу.

  • Найбільше таких людей, як відомо, в США, а також у Мексиці. У цих країнах зайва вага спостерігається у 70 % населення!
  • Дещо менше повних людей в Ісландії, Ірландії, Чилі, Люксембурзі й в деяких інших розвинених країнах.

Головними причинами зайвої ваги й ожиріння називаються неправильне харчування та зниження фізичних навантажень. Сучасна їжа значно жирніша, ніж та, якою люди живилися років сто назад. Особливо це стосується різноманітних фастфудів.

Більшість працівників у розвинених (і не дуже розвинених) країнах зайняті в офісній, торговельній, науково-дослідницькій галузях діяльності, а це сприяє мінімальній руховій активності. Окрім зайвої ваги жителів розвинених країн переслідують й інші захворювання, пов’язані з недоліком фізичного навантаження.

Сумний факт полягає в тому, що в багатьох “товстих” країнах, у тому числі в горезвісних США, існує обов’язкова профілактика ожиріння, організована на державному рівні, тоді як в Україні її немає і не передбачається.

До цього додається низька культура харчування наших співгромадян і недостатня інформованість: більшість із них вважає, що неправильне харчування ніяк не пов’язане з проблемою зайвої ваги. Та і взагалі далеко не кожен замислюється про своє харчування. Інших проблем вистачає.

Зрозуміло, що у бідних країнах, зокрема – африканських, доля повних і жирних людей невелика, зате багато надмірно худих (від недоїдання і важкої роботи). А тому в Африці повнота жінок високо цінується – аж до того, що існують спеціальні “ферми”, де майбутніх наречених неабияк відгодовують (дивно звучить, правда?).

Струнким жінкам тут прийнято співчувати – адже вважається, що вони на щось хворіють або чоловіки погано про них піклуються.

Давайте не дивитися на Африку з її худорбою і Америку з величезною кількістю безформних тіл – життя – коротке. Пропонуємо замінити смачно-шкідливу їжу й диван із телеком (чи стіл із комп’ютером) на правильне харчування і велосипед, поки погода дозволяє.

Коментарі 1 коментар

  • Їхня профілактика, в штатах, результату не дає. До речі, мало хто взагалі знає, що громадській транспорт там є тільки у дуже великих містах, як і тротуар. 95 % часу вони проводять у приміщенні. Національна кухня у них відсутня, це й не дивно бо вони всі емігранти. А на одних гамбургерах та супу в бляшанках вагу набрати дуже просто.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *