Кожної третьої неділі вересня відзначається День працівника лісу

Є такі професії, про які фактично ніхто нічого не знає, а якщо хто і знає, то мовчить. Ось напрочуд саме ці професії надзвичайно потрібні та важливі. І той факт, що ми нічого про них не знаємо, говорить лише про те, що ці люди чудово справляються зі своїми обов’язками. Такими професіоналами є фахівці, трудящі в лісах, і саме на їхню честь  кожну третю неділю вересня країни колишнього СРСР відзначають День працівника лісу.

Кожної третьої неділі вересня відзначається День працівника лісу

Працівники лісу – хто вони

І дійсно, лісничий, єгер  – хто  взагалі займається лісом? І навіщо? У Instagram про це не пишуть, а даремно. Отже, у лісі працюють:

  • Лісник – це людина, яка знає свою ділянку лісу досконально, здійснює щоденні обходи й усуває дрібні неполадки. Він захищає ліси від незаконного вирубування, охороняє рослини і тварин, запобігає, локалізує й усуває лісові пожежі (своїми силами або силами МНС).
  • Збирач живиці збирає цей безцінний продукт, а саме смолу дерев, яка використовується для приготування каніфолі, скипидару, ліків.
  • Інженери й оператори тракторів (іншої лісової техніки) займаються усуненням завалів після сильних бурь і гроз.

Усі ці люди зберігають ліс, який дозволяє нам дихати свіжим повітрям.

Як відсвяткувати цей день

Хоч би в душі подякувати людям, які працюють у лісі й навчитися поважати чужу працю : прибирати за собою сміття після шашликів і пікніків, правильно гасити вогнище, щоб не викликати пожежі та не забувати розповідати дітям про ці елементарні, але життєво необхідні правила.

Здійснити подорож до ліс або лісопарк – це ніколи не буде зайвим. Абстрагуватися від банальностей на зразок шашлику й алкоголю та просто насолодитися  природою. А якщо місце, де ви зупинилися, не блищить первозданним порядком – не полінуйтеся зібрати сміття, залишене менш відповідальними людьми.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.