Інгаляції небулайзером при нежиті: правила, рецепти, протипоказання

Використання небулайзера для лікування дихальних шляхів має важливі переваги: мікроскопічні частки лікарського розчину делікатно м’яко зрошують поверхні слизової оболонки, досягають глибинних шарів органів, рівномірно розподіляються по слизовій оболонці.

Тому під час інгаляції при нежиті небулайзером, рецепти лікарських засобів працюють ефективніше, ніж у процесі капання крапель у ніс, або вприскування ліків.

Малюки бояться процедури закапування крапель, їх нудить від примусових промивань носа, тому особливо актуально використати небулайзер при нежиті у дітей. Сьогодні продається маса дивовижних за конструкцією і зручністю приладів, що нагадують зовнішнім виглядом іграшкові звірятка, машинки, квіточки, процедура не заподіює неприємні больові відчуття, і діти спокійно переносять лікування.

Правила проведення сеансу очищення носа

Існують обов’язкові умови застосування приладу :

  1. Обов’язково перевіряйте справність апарату перед використанням.
  2. Не можна робити процедури у разі високої температури.
  3. Час дії небулайзера для дорослих не більше 10 хвилин, час дитячої процедури 1 – 4 хвилини.
  4. Починати лікування слід після годинної перерви між їжею.
  5. Виключається паління в приміщенні, а також безпосередньо за годину до і через годину після інгаляції небулайзером при нежиті.
  6. Забороняється лікування у стані сп’яніння .
  7. Не можна приймати пігулки, робити уколи, полоскати порожнину рота раніше, ніж через півтори години до і після процедури.
  8. Обстановка має бути спокійною, активні рухи після процедури і гуляння по вулиці не рекомендуються впродовж години.
  9. Одяг надівати вільний, такий, що не сковує тіло.
  10. Всередину пластикової місткості наливати рідину за рецептом, перевищення дози навіть на 1 мл може завдати шкоди.
  11. Маскою обов’язково прикривають одночасно ніс і рот, але вдихання виконується тільки носове, видихання йде через ротову порожнину.
  12. Вдихи потрібно робити глибокі плавні, розслаблені, часто дихати не можна.
  13. Після здійснення вдихання на дві секунди затримати видих.
  14. Лікування нежиті буде ефективнішим, якщо після проведення лікувального сеансу прилягти, або посидіти напівлежачи.

Нешкідливі грошові кошти

Найбільш щадні ліки – це фізіологічний розчин, води без газу мінеральні, такі, що мають певний вміст морської води.

За рекомендацією лікаря рецепти для інгаляції при нежиті небулайзером  для дітей можуть містити противірусні препарати розведеного фізіологічним розчином – інтерферону, антимікробні – хлорофілліпта, гомеопатичні – тонзилгона, антисептичні – миромістина.

Народні засоби, що додаються до апарату – розведені фізіологічним розчином настій ромашки, настій календули, евкаліпта і прополісу.

Рецепт 1

Вода негазована мінеральна (боржомі, нарзан) для однієї процедури наливається в об’ємі 3 – 5 мл. Процедура проводиться до 4 разів на добу по 1 – 5 хвилин.

Рецепт 2

Сольовий 0,9% розчин застосовується для очищення густого гнійного слизу. Фізіологічний розчин використовується не більше 3 мл за сеанс, число процедур 4 – 7.

Лікарські засоби без вмісту спирту необхідно розвести фізіологічним розчином в пропорції 1: 3.

Спиртові настої для дорослих розбавляють фізіологічним розчином 1: 20 – 1: 30, застосовуються не більше 3 разів на добу.

При виборі того, чим дихати через небулайзер при нежиті у дітей, необхідно звернутися за консультацією до лікаря, безконтрольне використання медикаментів неприпустимо.

Протипоказання

  • кровотечі, що часто повторюються, з носа
  • підвищена понад  37 градусів температура
  • спадкова і придбана алергія до ліків
  • серйозні патології серця і судин
  • важкі захворювання органів дихання

Розчин для небулайзера при нежиті зобов’язаний відповідати важливим умовам: не завдати шкоди перевищенням дозування, бути виключно чистим, без твердого осаду, мати лікарське призначення і невисоку концентрацію.

Перед початком процедури уважно вивчіть інструкцію до апарату. Тільки тоді лікування буде ефективним і безпечним. Особливо ретельно плануйте інгаляції при нежиті небулайзером у дітей.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.