Чому постійно хочеться спати

Порушення сну – це не лише нещадне безсоння, але й протилежний стан людини – тяжка сонливість. Бажання притулитися до подушки і забути про все на світі долає не лише тих, хто мало часу витратив на сон, але і людей, які сплять 9,10, навіть 12 годин на добу.

Чому постійно хочеться спати, якщо причиною не є недосипання? Які чинники викликають хворобливий в’ялий стан, що заважає вчитися, працювати, просто радіти життю?

Чому виникає нескороминуща сонливість

Якщо постійно хочеться спати, причини розвитку напівдрімоти можуть бути фізіологічними, обумовленими неповноцінним відпочинком, недостатнім насиченням киснем клітин мозку, і патологічними, викликаними захворюванням.

Фізіологічне порушення сну

Перерахуємо чинники, сприяючі постійній сонливості :

  1. Перевтома фізична, або розумова. Мозок як би сигналить про допомогу: “Прийшла пора відпочити, припиняйте будь-яку діяльність”!
  2. Брак кисню. Голодування клітин викликає загальмованість, млявість, знесилення. Інший раз досить відкрити кватирку, сонливість відступить.
  3. Авітаміноз, при якому тканини не отримують нормального живлення, чому мозок переходить в цілях економії резервів на “сплячий режим”.
  4. Паління і споживання алкоголю сприяють підвищенню в’язкості, густини крові, як наслідок, недолік кровопостачання клітин киснем і поживними елементами.
  5. Сонливість під час поїздки – це реакція організму, на стрес вестибулярного апарату.
  6. Негода: проливні або тривалі дощі, снігопад часто викликають сонливість. Це пов’язано зі зниженням атмосферного і, як наслідок, артеріального тиску. У зимові холоди брак кисню, а також замерзання викликає бажання заснути.

Організм витрачає чималу енергію на переварювання важкої їжі, кров підливає до шлунку, обідняючи живлення мозку, призводячи до тимчасової гіпоксії.

Стрес і депресія – деякі з головних фізіологічних чинників сонливості. Спочатку організм бурхливо реагує на подразники, після настає виснаження життєвої енергії.

Сонливість під час вагітності – нормальний фізіологічний стан, обумовлений гормональною перебудовою організму.

Солодкий тривалий сон у малюків – цей стан, сприяючий дозріванню нервової системи, тому небажано будити дітей, нехай сплять, скільки хочуть.

Патологічна сонливість

Причини, чому постійно хочеться спати бувають наслідком нездоров’я. Якщо хто-небудь раніше перебував в уранішні, денні години у бадьорому стані та несподівано скаржиться на сонливість, означає це симптом захворювання, що почалося, за яким клітини мозку зневоднені, або недостатньо забезпечуються киснем: неврологічного, органічного, або соматичного характеру.

Як розпізнати хворобливу сонливість?

Їй властиві наступні симптоми:

  • постійно хилить в сон вдень
  • потреба сну більше 9 годин
  • млявість і слабкість після уранішнього підйому
  • відсутність бадьорості, приливу життєвої енергії.

Якщо процес відчуття недосипання набуває щоденного характеру, постійно хочеться спати і сильна втома, причини – хвороба. Терміново зверніться до лікаря. Симптоми свідчать про дисбаланс захисних сил, їх значне зниження, пов’язане з хворобою, що розвивається.

Методи усунення сонливості

Якщо в приміщенні задушливо, мало кисню, на людину нападає позіхання, потрібне часте провітрювання. Обов’язково виходите на “п’ятихвилинку” на вулицю під час роботи, не потрібно постійно пити каву, цей короткочасний ефект бадьорості сприяє збільшенню подальшої сонливості. У разі неможливості провітрювання встановіть кондиціонер.

Коли хилить до сну монотонний дощ, потрібно вибрати цікаве зайняття, відсунути чимдалі нудну роботу. Під час магнітних хвиль більше гуляти. Інші страждають на сонливість через прийому ліків, якщо замінити препарати, сонливість зникає.

У разі безпричинного частого бажання поспати, треба приймати більше вітамінів групи В, С, А, Е, Д, додати число макро і мікроелементів. Бажано, щоб вони були з натуральних продуктів.

Припинити дієту для схуднення, зменшити кількість жирної важкої їжі. Важливо відмовитися від паління, алкогольних напоїв. Обов’язково пройдіть обстеження, якщо сонливість супроводжує втома, млявість, відчуття “розбитого корита”. Захворювання потрібно лікувати тільки під наглядом лікаря.

Коли постійно хочеться спати, а причини – нудьга і монотонність, самий час змінити спосіб життя, відвідувати спортивний майданчик, бальні танці, кулінарні курси, або шитва, тобто робити те, що до душі. Можна зайнятися копірайтингом, вибираючи замовлення, які запалюють уяву.