Чи шкідливий кальян?

Традиція курити кальян прийшла до нас зі сходу і досить швидко стала популярною серед українців. Чимало закладів сьогодні пропонує своїм клієнтам велику різноманітність кальянів. Також у вільному продажу можна знайти все, що необхідно для домашнього розкурювання кальяну – від власне самого кальяну до різноманітних видів тютюну та інших додаткових аксесуарів. Чомусь у свідомості людей міцно засіла думка про те, що курити кальян набагато безпечніше, ніж звичайні сигарети, а деякі взагалі називають куріння кальяну аромотерапією, і зовсім не замислюються над питанням, а чи шкідливий кальян?
Зрозуміло, що куріння, будь то сигарети, сигари або кальян, завдають шкоди нашому організму. У чому ж полягає особливість негативного впливу саме кальяну? Спробуємо розібратися по порядку.

  • Завзяті курці на користь кальяну говорять про відсутність в кальянному тютюні шкідливих смол і низький вміст нікотину. До того ж дим, який вдихає курець, проходить через воду і курильну трубку, в яких начебто осідають шкідливі речовини, і вже очищеним потрапляє до легень. Однак давайте уважно придивимося до веселої компанії, в якій по черзі кожен з задоволенням вдихає дурманний дим тютюну, – цей захід триває мінімум годину. За цю годину всередину кожного з курців потрапить в 40 разів більше чадного газу, ніж при викурюванні звичайних сигарет. Після тривалих розмов за кальяном, багато людей відчувають головний боліь і запаморочення. Це і є дія чадного газу – по суті, справжнісінької отрути. Кожен день по телевізору можна спостерігати страшні картинки тих нещасних, хто не встиг вибратися з палаючого будинку і загинув, надихавшись саме цієї отруйної речовини. А при курінні кальяну люди добровільно труять себе, не зважаючи на те, якої шкоди вони завдають своєму організму.
  • Наступну небезпеку при розкурюванні кальяну таїть в собі звичайнісінька людська слина. Як правило, кальян НЕ куриться поодинці. Зазвичай для цієї процедури запрошується група людей, які відпочивають разом. Кожен з них бере в рот мундштук, і, вдихаючи дим, ділиться з усіма іншими своєю слиною, яка в процесі куріння виділяється сильніше. Слина потрапляє в курильну рідина, і залишається на мундштуці. Крім гігієнічної сторони цього процесу, цілком імовірна можливість після веселого вечора виявити у себе сліди таких захворювань, як герпес, гепатит В, будь-яких респіраторно-вірусних хвороб та інше. Звичайно, існують спеціальні одноразові насадки на мундштук, але істотно ситуацію вони не змінять.
  • Людина, яка не курить, однак перебуває в приміщенні, де курять кальян, страждає так само, як і від диму звичайної сигарети. Азот, окис вуглецю і нікотин, потрапляють в легені пасивного курця з тією ж швидкістю, з якою і в організм звичайного курця. Тому людям, що не палять, варто утриматися від присутності в суспільстві курців кальяну.
  • Також помилковим є твердження про те, що кальян не викликає жодної залежності. Звичайно, якщо раз на рік в компанії друзів покурити кальян, наступного дня ви не відчуєте гострої потреби в курінні. Але розкурюючи цей прилад доволі часто, велика вірогідність відчути тягу до цього згубного заняття. З часом тютюновий потяг принадить і до сигарет.

У категорію ризику потрапляють в першу чергу підлітки. Не усвідомлюючи всієї небезпеки, вони перші потрапляють під владу дурманних ароматів кальяну, а пізніше готові з тією ж легкістю перейти на більш важкі речі.
Безумовно, на питання чи шкідливий кальян, відповідь буде позитивною. Неможливо розмірковувати про здоровий спосіб життя і при цьому дозволяти собі подібні слабкості. В яскравості та різноманітті життя знайдеться місце куди більш корисним заняттям.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: чи шкідливий кальян, чи можна палити кальян під час годування груддю