А навіщо підпалюють траву навесні? Давайте розберемося

zachem-zhgutt-travu-vesnoj-1-2887981-2960242-4729777-8234809-9712681З настанням весни в нашій місцевості багато хто підпалює торішню траву. Весь світ однозначно прийняв рішення про шкоду таких дій. Існує закон і в нашій країні, який забороняє спалювання трави.

Давайте розберемося, чому існує таке явище, як підпал трави навіщо палять траву навесні і чому не варто цього робити.

Варто замислитися:

Маленька батарейка і її велика шкода для довкілля

Причини забруднення прісних вод на простій мові

Проблема забруднення атмосферного повітря автомобільним транспортом

Причини, чому спалюють траву

Підпал – “легкий” спосіб прибрати сміття.
Дуже часто дорожні служби підпалюють трави на узбіччях доріг. У такий спосіб вони позбавляються від сміття, яке їм необхідно було прибрати.

Та і не тільки служби – у нас в парку жалісливі бабусі підпалюють суху траву, вважаючи, що роблять благородну справу. А на наші зауваження про те, що своїми діями вони лише шкодять, реагують “по-бабушкински” агресивно. На жаль.

Пожежі сприяють бізнесу земельних спекулянтів, тому що:

 1. Пожежі – легкий спосіб прибрати траву і сміття після масової скупки земляних паїв у селян.
 2. Низові пожежі допомагають добитися вирубування раніше заборонених ділянок. Спрощується оформлення документів на вирубування дерев, де раніше цього робити було не можна. Спекулянтам залишається тепер тільки розчистити ділянку і рубати ліс далі.

Спалювання трави це не користь, такі дії називаються вандалізмом проти природи. Існує думка, що після підпалу трави будуть рости швидше і соковитіше. Це не так. Звичайно ж, на чорних від золи місцях трава виглядатиме зеленішою, ніж під покривалом торішніх трав. Але це лише зовні.

Що виходить в результаті підпалу:

 • Гинуть трави, особливо однорічні, і ті, що розмножуються насінням. У вогні згорає усе насіння, що знаходиться в землі, і ті, що на ній.
 • Зменшується видова кількість трав на лугах, які постраждали після пожежі. Незабаром їх місце на лугу займають бур’яни, і не буде більше такого різнотрав’я.
 • Гинуть дерева, що виявилися на шляхи вогню.
 • Вважається, що зола від спаленої трави удобрює грунт.
 • Ті люди, які влаштовують трав’яні підпали, упевнені в тому, що зола від пожеж корисна. Насправді пожежа призводить до зворотних результатів: грунт, рослинність і тваринний світ гинуть у вогні.

Безтурботність відпочинку на природі призводить до пожеж. Інші причини бувають банальні або неважливі, але це тільки на перший погляд, оскільки наслідки таких “забав” катастрофічні, про що і свідчить щорічна статистика. Важко визнати, скільки ділянок лісу було спалено в результаті п’яних посиденьок на природі.

Чому не можна палити траву навесні

 • Завдається явної шкоди флорі і фауні.

Під час вогню гине безліч тварин, комах, птахів, плазунів, їжаків, дощових черв’яків і рослин. Гине уся мікрофлора, що допомагає рослинам успішно рости і протистояти багатьом хворобам.

 • Ущерб наноситься не лише траві, але і деревам.

Чи знаєте ви, що могутні дуби і липи дуже боятися вогню? І якщо поряд з ними горітиме трава, то ми ризикуємо усе літо замість красивої зелені спостерігати чорні остови спалених дерев.

 • Пожежі сильно знижують родючість грунту.

Багаторічна підстилка з торішніх трав утепляє грунт від вимерзання взимку. А в теплу пору року вона уберігає грунт від висихання і ущільнення. У пожежі ця підстилка згорає і настає ерозія грунту. Решту роблять дощі, вони вимивають золу з грунту, а азот випаровується в атмосферу. Дуже швидко земля на згорілих ділянках руйнується тому, що в ній немає більше органіки.

 • Трав’яні пожежі можуть пошкодити будинки і будівлі, що попалися їм на шляху.

Важко передбачити, куди поверне вітер під час вогню. Так може статися, що постраждають цілі селища.

“Обережно! Лісова пожежа”!

Від одного сірника може розгорітися ліс, що призводить до справжньої екологічної катастрофи і економічного колапсу. Втрата лісового масиву призводить до зменшення кисню і фітонцидів в повітрі, знищенню безлічі тварин, птахів, ссавців і плазунів.

Знижується щорічний приріст молодняка. Сухі деревостої є розсадниками хвороб і шкідників, тобто дуже небезпечні для здорового лісу. А вартість ліквідації пожеж і збитки від безлічі кубів згорілого лісу, обчислюються багатьма мільярдами рублів.

Уявіть, що ви не почуєте ласкаві і дзвінкі трелі птахів. Не зможете помилуватися безліччю дрібних тварин, зеленим лісом. А замість цього споглядатимете чорні, обгорілі стволи сухостою.

Після варварських пожеж природі знадобиться багато років для відновлення сил. Але, на жаль, деякі види кольорів, комах і дрібних тварин можуть зникнути з лиця землі, і не відновляться ніколи.

Добре подумайте про це!

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.