А навіщо підпалюють траву навесні? Давайте розберемося

Статтю оновлено

З настанням весни в нашій місцевості багато хто підпалює торішню траву. Весь світ однозначно прийняв рішення про шкоду таких дій. Існує закон і в нашій країні, який забороняє спалювання трави. Давайте розберемося, чому існує таке явище, як підпал трави навіщо палять траву навесні і чому не варто цього робити.

Причини, чому спалюють траву

Підпал – “легкий” спосіб прибрати сміття.
Дуже часто дорожні служби підпалюють трави на узбіччях доріг. У такий спосіб вони позбавляються від сміття, яке їм необхідно було прибрати.

 1. Пожежі – легкий спосіб прибрати траву і сміття після масової скупки земляних паїв у селян.
 2. Низові пожежі допомагають добитися вирубування раніше заборонених ділянок. Спрощується оформлення документів на вирубування дерев, де раніше цього робити було не можна. Спекулянтам залишається тепер тільки розчистити ділянку і рубати ліс далі.

Що виходить у результаті підпалу:

 • Гинуть трави, особливо однорічні, і ті, що розмножуються насінням. У вогні згорає усе насіння, що знаходиться в землі, і ті, що на ній.
 • Зменшується видова кількість трав на лугах, які постраждали після пожежі. Незабаром їх місце на лугу займають бур’яни, і не буде більше такого різнотрав’я.
 • Гинуть дерева, що виявилися на шляхи вогню.
 • Вважається, що зола від спаленої трави удобрює ґрунт.
 • Ті люди, які влаштовують трав’яні підпали, упевнені в тому, що зола від пожеж корисна. Насправді пожежа призводить до зворотних результатів: ґрунт, рослинність і тваринний світ гинуть у вогні.

Безтурботність відпочинку на природі призводить до пожеж. Інші причини бувають банальні або неважливі, але це тільки на перший погляд, оскільки наслідки таких “забав” катастрофічні, про що і свідчить щорічна статистика. Важко визнати, скільки ділянок лісу було спалено в результаті п’яних посиденьок на природі.

Чому не можна палити траву навесні

 • Завдається явної шкоди флорі і фауні.

Під час вогню гине безліч тварин, комах, птахів, плазунів, їжаків, дощових черв’яків і рослин. Гине уся мікрофлора, що допомагає рослинам успішно рости і протистояти багатьом хворобам.

 • Збиток наноситься не лише траві, але і деревам.

Чи знаєте ви, що могутні дуби і липи дуже боятися вогню? І якщо поряд із ними горітиме трава, то ми ризикуємо усе літо замість красивої зелені спостерігати чорні остови спалених дерев.

 • Пожежі сильно знижують родючість ґрунту.

Багаторічна підстилка з торішніх трав утепляє ґрунт від вимерзання взимку. А в теплу пору року вона уберігає ґрунт від висихання і ущільнення. У пожежі ця підстилка згорає і настає ерозія ґрунту. Решту роблять дощі, вони вимивають золу з ґрунту, а азот випаровується в атмосферу. Дуже швидко земля на згорілих ділянках руйнується тому, що в ній немає більше органіки.

 • Трав’яні пожежі можуть пошкодити будинки і будівлі, що попалися їм на шляху.

Важко передбачити, куди поверне вітер під час вогню. Так може статися, що постраждають цілі селища.

“Обережно! Лісова пожежа”!

Від одного сірника може розгорітися ліс, що призводить до справжньої екологічної катастрофи і економічного колапсу. Втрата лісового масиву призводить до зменшення кисню і фітонцидів у повітрі, знищенню безлічі тварин, птахів, ссавців і плазунів.

Знижується щорічний приріст молодняка. Сухі деревостої є розсадниками хвороб і шкідників, тобто дуже небезпечні для здорового лісу. А вартість ліквідації пожеж і збитки від безлічі кубів згорілого лісу, обчислюються багатьма мільярдами гривень.

Уявіть, що ви не почуєте ласкаві й дзвінкі трелі птахів. Не зможете помилуватися безліччю дрібних тварин, зеленим лісом. А замість цього споглядатимете чорні, обгорілі стволи сухостою.

Коментарі 1 коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *