9 серпня – святкування Міжнародного дня корінних народів світу

16447820702_aba4133cf5_z-1-1-5694241

З історії свята

У 1994 році Генеральна Асамблея ООН заснувала цей важливий і значущий  день. Відтоді засідання проходять щороку. На них обговорюють такі цікаві питання, як партнерство між офіційною владою країн і корінними народами, питання здоров’я й медицини, детально розглянута проблема ВІЛ і СНІД, питання культури й творчості, а також збереження традицій і захисту прав корінних народів.

Справжня демократія розпочинається з усвідомленості та відповідальності, а тому ідея свята полягає в повному прийнятті корінних народностей більшістю, з повагою до їхніх традицій і обрядів, у тактовному наданні, але не нав’язуванні їм медичних послуг, у вивченні їхніх цінних знань, що пройшли крізь віки.

Як відсвяткувати

Цього дня можна згадати, які народності мешкають на рідній території, познайомитися з їхніми традиціями. Особливо активні можуть відвідати племена особисто, не забуваючи про толерантність і ввічливість.

У школах, дитячих садах й інститутах можна влаштувати костюмоване виставу, де учні розкажуть про вибраний корінний народ. Це буде корисний і цікавий захід, як для дітей, так і для дорослих.

Керівники компаній можуть провести семінар і благодійну акцію.

Цікаві факти

  • У Новій Зеландії досі мешкає народ Маорі. Однією з традицій Маорі є з’їдати ворога після вбивства, оскільки його сила за переказами переходить до того, хто його з’їв. На тлі канібалізму, вітання в цього народу вражаюче ніжне: вони торкаються носами й ділять одно дихання на двох.
  • На території Аргентини мешкає народ Гуачо.
  • У Монголії живуть останні оленярі-кочівники — Цаатани.
  • У світі ще залишилося приблизно 30 племен, що  перебувають на межі зникнення.
  • В Австралії мешкає плем’я Гуугу Йімітір, жителі якого інтуїтивно відчувають знаходження сторін світу краще за будь-який компас.
  • У циганів збереглися традиції їхніх древніх предків — єгиптян, бальзамувати померлих і складати їхні пожитки у склеп.

776416028_a7aa8415b4_o-1366902

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.