Гідромасажна ванночка для ніг: принцип дії

Статтю оновлено

Мало хто знає, що від безлічі захворювань і навіть їх симптомів можна позбавитися шляхом активації особливих точок, розташованих на нашій стопі. Зробити це можна за допомогою масажу, здійснити який допоможе гідромасажна ванночка для ніг. Що вона є? Який принцип її дії? І якого ефекту можна досягти, використовуючи її?

Що таке гідромасажна ванночка

Для того, щоб було зрозуміло, гідромасажний пристрій для ніг є сучасним багатофункціональним устаткуванням. Воно виконує такі функції, як розпарити і зігріти, а також здійснити бездоганний масаж ніг. Ванночка має вигляд невеликого пластикового таза з виїмками для ступнів, козирком із захистом від водних бризок, з регульованими масажними роликами. Виріб запускається в роботу шляхом натиснення спеціальних кнопок (у потужніших моделях є можливість установки програм) або за допомогою пульта.

Як працює масажна ванночка

Принцип дії масажної ванночки виглядає таким чином:

 • у ванночку наливається вода (до меж, відмічених шкалою);
 • задається відповідний режим;
 • включається підігрівання.

І тільки після цього опускаються в готову воду ноги. Сам масаж здійснюється за рахунок регулярної вібрації корпусу гідромасажної ванночки для ніг, і, звичайно, з допомогою роликів, що обертаються. Стандартні ванночки передбачають від 2 і до 8 способів масажу.

Які види масажу є у ванночки для ніг

Залежно від моделей і компаній виробників у програмне забезпечення ванночки можуть бути включені різноманітні види масажу. Найчастіше це:

 • вібраційний;
 • магнітний;
 • сухий;
 • бульбашковий;
 • турбомасаж;
 • механічний;
 • масаж для п’ят;
 • повітряний;
 • рефлекторний та інші.

Також можна зустріти змішаний (комбінований) вид масажу.

Які види ванночок бувають

Залежно від передбачуваного кінцевого результати умовно всі гідромасажні ванночки для ніг можна розподілити на чотири основні види: тонізуючу, контрастну, очищувальну і лікувальну. Тонізуючі ванни передбачають додавання в теплу воду трав’яних настоїв, морської солі і аромамасел. Контрастні процедури допомагають зміцнити посудини і налагодити кровообіг (за рахунок поперемінного подання теплої і холодної води).

У очищуваних ванночках є додаткові ролики з жорсткою поверхнею, а також додається сіль і сода. Ці ножні ванни рекомендовано приймати людям, працюючим у шахтах, на заводах, фабриках та інших місцях із “брудними” умовами праці. Вони також підходять і людям з надмірною пітливістю ніг.

У лікувальних ванночках прекрасно поєднуються відразу декілька видів масажу, наприклад, вібромасаж + бульбашки + тепло. Вони впливають на необхідні точки на стопі, активація яких, покращує самопочуття, розслабляє і відновлює енергію в усьому організмі.

У чому плюси використання ванночки для ніг

Використовуючи ванночку для ніг, людина делікатно впливає на нервові закінчення на стопах. В результаті він отримує – повноцінне розслабленні. А замість стресу, напруги і втоми він випробовує прилив енергії і сил. При частому застосуванні масажу для ніг можна поліпшити стан посудин, усунути больові відчуття в області литкових м’язів і голови, зміцнити імунну систему.

Після такого масажу зазвичай покращується сприйняття світу, добре і солодко спиться. Тому краще всього займатися подібними “водними процедурами” за годину  до сну.

Чи є протипоказання у гідромасажних ванночках

Незважаючи на позитивний вплив, який робить на організм людини ванночка для ніг, вона передбачає і наявність певних протипоказань. Так, наприклад, не рекомендується використати ванночки для масажу людям, у яких було виявлено варикозне розширення вен. Не можуть застосовувати ванни і пацієнти з гострими серцево-судинними захворюваннями, у яких є проблеми з нирками, бувають часті кровотечі. Не варто робити ванни для ніг і при шкірних захворюваннях, а також у разі підвищення температури тіла.

Чи допомагає гідромасажна ванночка в реальності

Якщо не звертати уваги на рекламу і вивчити виключно відгуки про гідромасажні пристрої, то можна дізнатися, наскільки вони корисні. Наприклад, одні користувачі стверджують, що ванни для ніг їм активно допомагають позбавитися від болів в області ступень при утворенні шпор на п’ятах і кісточок на ногах. Інші згадують про розслабляючий ефект після походу по магазинах на каблуках. Треті кажуть про приємні відчуття в усьому організмі.

Проте тут варто зрозуміти, що скільки людей, стільки й думок. Тому, вибираючи ванночку для ніг, зверніть увагу на фірму виробника, відгуки про модель, а також про набір функцій, задіяних в агрегаті.

Теги: гідромасажна ванна для ніг відгуки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *