Уся правда про побутову хімію: питання та відповіді

Ми щодня користуємося миючими засобами, ходимо чистих речах і мастимо руки кремом. Величезна кількість реклами формує наші смаки, і ми впевнені, що якщо купити шампунь відомої марки, то він обов’язково буде хорошим. Щоб уникнути найпоширеніших помилок, ми пропонуємо вам з’ясувати всю правду про побутову хімію.

Чим відрізняється шампунь від гелю

Буквально декількома компонентами в складі, а тому вони цілком замінимі один одним.

Навіщо треба звертати увагу на країну виробника? Тій же Фруктис, випущений у Франції, – це не той же самий Фруктис, випущений в Україні. Для себе вони використовують перевірену сировину, чітко дотримуються технологічного процесу, і готова продукція проходить ретельний контроль. А роблячи для країн, що розвиваються, беруть дешевші сировинні замінники, зменшують їх кількість (а решта – вода) і спрощують технологію.

Що пишуть на етикетках

У складі повинні перераховуватися всі інгредієнти в порядку вмісту їх кількості в продукті. Тобто, якщо в шампуні міститься вода лаурил сульфат, загусник і ще 8 інгредієнтів, а дев’ятим йде D-пантенол або екстракт папайї, то він на 99 відсотків складається з води. А ті компоненти, про які так багато говорять у рекламі, теж містяться, звичайно, але приблизно три столові ложки на тонну.

Якщо у складі крему на першому місці стоїть вазелін, то немає сенсу переплачувати за крем. Легше придбати окремо недорогий вазелін і мастити його на руки.

Може варто спробувати зробити їх самим? У будь-якому разі, домашні засоби виявляться кориснішими і безпечнішими, чим товари побутової хімії, виготовлені промисловим способом.

 

Чим прати речі малюків

Багато батьків вважають за краще при пранні дитячих речей використати спеціальні дитячі порошки, особливо поширені “Вухатий нянь” компанії “Невська косметика” або “Лелека”. Поспішаємо вас засмутити – ці порошки нічим не відрізняються від звичайного дорослого порошку – можете порівняти склад. Різниця в ароматі хіба що. І в написі на упаковці. Можна прати дитячі речі рідкими концентратами, випущеними в Європі, безпечними для дітей. Ще краще використати для цього господарське мило або засоби, приготовані на його основі в домашніх умовах. А ще – мильні горішки.

Що входить до складу прального порошку

У будь-якому порошку 80% компонентів кладуть для об’єму, щоб покупець бачив велику коробку, за яку він платить чималі гроші. Червоні і сині частинки в порошку – це не активні добавки і ензими, як нас хоче переконати реклама, а просто даремні кольорові наповнювачі. Для краси. Користуйтеся краще товарами побутової хімії у вигляді рідких концентратів, вони не настільки шкідливі для природи.

Чим відрізняються обполіскувачі для білих і кольорових речей

Нічим. Це вдалий рекламний хід. Зате вам тепер треба дві бульбашки, а не один.

Чи дійсно пральні машини може врятувати тільки Calgon? Calgon – це той же самий звичайний порошок. А позбавитися від накипу можна з допомогою звичайної лимонної кислоти, використовуючи її всього раз в 3-6 місяців залежно від жорсткості води.

Правда, що імпортну косметику не тестують на тваринах?

Так, не тестують.  Проте, заїжджаючи на українську територію, всі товари повинні пройти десятки перевірок на відповідність нормативним документам, складеними ще в 70-80 року в Радянському Союзі, де передбачені, в тому числі й випробування на тваринах. І виключенням не є навіть ті ж Green Mama і Body Shop . Так що не варто тішити себе ілюзіями про етичність продуктів, що купуються. На жаль.

Сумно, звичайно. Але знання – сила, як мовиться. Можливо почитавши подібну інформацію, хтось просто закриє сторінку, і піде закидати в пральну машину свій старий порошок, а хтось, дізнавшись усю правду про побутову хімію, вибере інші шляхи, більше екологічні й етичні по відношенню до себе та природи.

Коментарі 1 коментар

  • Треба купувати наше, українське. Наразі настільки багато наших хороших тм різної цінової категорії і найголовніше натуральних та екологічних. А склад товару завжди треба передивлятися перед покупкою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *