Збираємося в похід: тонкощі зборів для новачка [draft]


Є безліч різновидів відпочинку, у тому числі і такі варіанти, до яких можна приписати приставочку “ач”. Не раз сайт Эко-жизнь публікував матеріали на який-туристичну тематику. Це і просто відпочинок на природі і поїздки в екологічно чисті місцевості у всьому світі. Але найпопулярнішими і такими, що розбурхують уяву залишаються турпоходи.

Туристичні походи – це випробування на витривалість і твердість. Приємно, що здійснювати подібні подорожі можна круглий рік. Головне правильно і ретельно підготуватися. Тому що найчастіше розраховувати доводиться тільки на те, що в рюкзаку, і на власні уміння.

Навесні, літом і осінню подібні заходи комфортні і приємні, взимку, вони носять відтінок екстриму, підготовка до яких вимагає ретельності і грунтовності.

Які бувають походи

Що треба передбачити новачкові для того, щоб похід став успішним і приніс ті відчуття, які від нього чекаєш? В першу чергу визначитися з тим, чого ж ви хочете – з видом походу.

Бувають пішохідні, гірські, водні, вело-, кінні походи. У кожному виді є свої особливості. Комусь більше до душі плескіт води під веслами байдарки, хтось не мислить відпочинок без коней. Проте найпопулярнішими і доступнішими навіть для самих новичковых новачків можна назвати все ж піші походи. Не треба ніякого додаткового (часто дорогого) спорядження, ніяких особливих умінь. Досить надіти на плечі рюкзак (правильно і продумано укладений) і знати маршрут.

З ким піти в похід

Як правило, на природу вирушають з друзями і знайомими. Тут є і можливість поспілкуватися (тому як в звичайному житті з кожним новим електронним гаджетом живе спілкування стає все менш доступним) і перевірити себе на витривалість, а друзів на. щирість. Проте не завжди можна “умовити” людину на похід. Все-таки для цього треба особливий стан душі :) Не кожному це сподобається. Тоді виручать групові походи. Зазвичай в них беруть участь малознайомі люди (а частенько і зовсім незнайомі), які цікавляться туризмом.


Піший похід у вихідний день: як скласти маршрут, що узяти з собою

Знайти таку групу можна на форумі свого міста, наприклад, або по оголошенню в міському транспорті – та де завгодно. Частіше усе це – платні заходи (ціна при цьому цілком прийнятна), але є і ентузіасти, які просто не можуть усидіти на місці і збирають собі компанію :) Якщо вам повезе “нарватися” на такого – дізнаєтеся багато нового і цікавого:) Ці ентузіасти – вони такі. ентузіасти!

Для любителів відпочити взагалі від усіх і уся є можливість піти в поодинокий похід. Але тут новачкові звичайно краще не ризикувати. Адже розраховувати треба тільки на себе у будь-якій непередбаченій ситуації.

Мета походу

Йдучи в похід, треба добре представляти свою мету: це може бути одноденна прогулянка по околицях вашого міста з відвідуванням якоїсь місцевої пам’ятки, купанням в річці і підсмажуванням на вогнищі усього їстівного, що знайдеться в рюкзаку (см також Піші походи вихідного дня), а може, похід розрахований на декілька днів. Вибирається і опрацьовується маршрут з урахуванням фізичного навантаження, швидкості руху, зупинок (якщо ви йдете у складі групи – зазвичай це робить інструктор заздалегідь).

А ось стаття людини, що уперше побувала в пішому поході, та ще і в Кримських горах: Мій перший піший похід по Криму.

Підготовка туристичного спорядження

Що беруть в похід? Як правило, це – намет, кухонне начиння, спальник, коврик-“пенка”, ліхтарик, особисті речі, їжа. Все компактно складається і упаковується в рюкзак. Спорядження збирається згідно поставленої мети походу.

Зрозуміло, що якщо ви йдете в одноденний похід – досить узяти що поїсти, на чому посидіти і чим пофотографировать.

Одяг для походу має бути зручним і не утрудняти рухів. У літній період можна узяти з собою легкий плащ від дощу (для себе і рюкзака). Взуття має бути спеціалізована, вологостійка, не ковзати і обов’язково бути розношеною. Навіть влітку треба одягати закрите взуття, в ідеалі – зручні кросовки.

Якщо вологостійкого взуття немає, краще узяти другу пару кросовок, нехай старих. Тут головне вчасно знайти сухі:)

У похід необхідно узяти з собою предмети гігієни, нитку з голкою, сокиру, сірники, мотузок, засоби від комах.

Дуже важливо уміти в поході розпалити вогнище. Якщо йдете з групою – можете блиснути знаннями, прочитавши статтю Розпалювання вогнища в туристичному поході

Обов’язкова в поході медична аптечка з ліками, які можуть знадобитися особисто вам (ви адже знаєте свої “слабкі” місця) плюс бинт/йод/мазь для загоєння ран і тому подібне. Якщо туристичний маршрут проходить поряд з річкою або озером, можна прихопити вудку (якщо звичайно риболовля не суперечить задумці інструктора). І не забудьте засобу від комарів!

Ач туризм: огляд екологічно чистих куточків нашої планети

Якщо збираєтеся узяти з собою дитину – прочитайте Вирушаємо в похід з дитиною!

Для орієнтиру на місцевості з собою треба брати карту і компас, а краще всього придбати навігаційні прилади. Але якщо ви йдете у складі групи з досвідченим інструктором – про це потурбується він сам.

Усе туристичне спорядження, починаючи від спальника і закінчуючи засобами від комах, підбирається згідно з порою року, видом походу, його складності і умов проходження.

Взагалі в перший свій похід краще піти з досвідченим керівником, щоб при перших же складнощах не розчаруватися в цьому виді відпочинку. Зі швидким відкриттям сезону, любителі активного відпочинку!

Фото: flickr.com


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам'янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *