Фантастичний ландшафт острова Сокотра притягає сюди любителів екологічного туризму [draft]


Британська дослідницька експедиція, під керівництвом ботаніка Ісаака Балфоура, уперше відвідала острів Сокотра на початку 1880 року. Результати експедиції приголомшили учених: за 48 днів досліджень на острові учені виявили більше 200 рослин, які раніше не були відомі науці. Відтоді острів став воістину ботанічним раєм, він навіть дістав назву “Галапагосы Індійського океану”.

І сьогодні Сокотра залишається одним з найнеймовірніших і прекрасніших місць на планеті. Острів розкинувся на північному заході Індійського океану, поблизу узбережжя Африки і Аравійського півострова. Він є частиною держави Республіки Йемен. Острів простягнувся із заходу на схід на 120 кілометрів, а ширина його складає близько 40 кілометрів.

“Sokotra” в перекладі з санскриту означає Острів Щастя. І з такою назвою важко не погодитися, адже чарівне буйство ботанічного раю є сусідами тут із замкнутістю, тишею і прекрасними білосніжними пляжами.

Незважаючи на тяжкі умови пустелі, тут зуміли вижити унікальні представники тваринного і рослинного світу. Більше того, багато видів флори і фауни неможливо зустріти більше ніде у світі. Цьому сприяла тривала ізоляція острова від зовнішнього світу.

Острів відвідало немало наукових експедицій, але активні дослідження розпочалися лише з 1982 року, приносячи ученим усі нові цікаві відкриття. Ботаніки досі продовжують знаходити нові види рослин. А зоологи виявили на острові десятки видів рептилій і риб, сотні видів членистоногих.

Дослідникам ще належить вивчити фауну моря навколо острова, а також зануритися у світ карстових печер. Завдяки своїй природі, що дійшла до наших днів з доісторичних часів, острів притягує не лише учених і фахівців, але і любителів розміреного відпочинку і екологічного туризму.

Ландшафт на острові такий незвичайний, що його можна порівняти з декораціями до фантастичного фільму про позаземну цивілізацію. Корінні жителі давно зрозуміли, що їх життя, відірване майже на півроку від зовнішнього світу, залежить від збереження навколишньої природи.

Вирушаємо в похід з дитиною!

Тому на острові упродовж століть заборонено вирубувати живі дерева і кущі, для пасіння худоби регулярно змінювалися пасовища, щоб виключити їх виснаження. За дотриманням заборон і інших правил строго наглядали старійшини племен.

На острові росте більше 800 видів різних рослин. Серед них є немало рослин, які виглядають просто курйозний. По описах відомого ботаніка Дугласа Боттинга, схили острова покривають жабоподобные огіркові дерева. Сірі стволи дерев розбухнули від молочного соку і тому вони схожі на слонові ноги, увінчані згори рідкісним чубком, складеним зі зморшкуватого листя.

Цвітуть ці дерева маленькими жовтими квітками і приносять невеликі колючі плоди, схожі на огірки. Це дерево називається дендросициос сокотранский з сімейства гарбузових, воно єдине дерево в сімействі, все інші -лианообразные трав’янисті рослини. Своїм видом воно нагадує баобаб, з товстим і м’ясистим стволом діаметром біля одного метра. Сьогодні чисельність цих дерев істотно скоротилася із-за господарської життєдіяльності людини.

Ще однією ботанічною дивиною Сокотры є дорстения велетенська. Дорстении – мешканці вологих тропіків, зуміли освоїти посушливі землі острова і перетворилися на мініатюрні стеблові сукуленти.

Адениум Сокотранум або пустинна троянда хоч і не зовсім схожа на троянду, але виглядає все одно прекрасно. Серед кольорів пустелі цю рослину багато хто вважає одним з найкрасивіших. Висота адениум досягає більше 3,5 метрів, при цьому діаметр ствола складає 2,4 метри. Різні представники цього виду ростуть по-різному, одні з них тягнуться вгору, а інші ростуть вшир, з часом, перетворюючись на плоскі барильця.

На острові знаходиться популяція ендемічної авіфауни – найбільша в регіоні Близького Сходу. Сокотру населяють понад 140 різновидів птахів. Тут можна зустріти таких ендеміків, як сокотрийский златокрылый зубонос, сокотрийские нектарник, горобець, шпак і інші.

Сучасний екологічний туризм: маса можливостей, море задоволення

Сьогодні дістатися до міста Хадибу – столиці Сокотры, не складає великих труднощів. Для цього спочатку необхідно приземлитися в столиці Йемену – Сане, а потім, пересівши тут на літак місцевої авіакомпанії, попрямувати в Хадибу. Для ночівлі в місті є кемпінг і готель. Найбільш комфортним періодом для відвідування острова є час з грудня по квітень.

______
Володимир Фролов “Фантастичний ландшафт острова Сокотра притягає сюди любителів екологічного туризму” спеціально для сайту Эко-жизнь.


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам'янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *