Екотуризм – тернистий шлях людини з природи і назад [draft]


Туризм “звичайний” міцно влаштувався по усій планеті, заповнивши туристами-мандрівниками практично кожен метр планети. Шум, гам, штовханина стали невід’ємними атрибутами сучасного відпочинку. Як в таких “людських” умовах знайти стомленому серцю куточок? Проте все не так безнадійно: розум і фантазія знайшли вихід з цього положення і в туристичній діяльності з’явився новий напрям – екотуризм.

Наукового визначення “екотуризма” немає. Це поняття збиральне : туризм, екологія, природа, активний відпочинок. Але є одно відмінність – екотуризм виключає місто і все, що з ним пов’язане. Екотуризм – це трава під ногами замість асфальту, це зірвана з куща ягода, замість упаковки з магазину, це свіже повітря замість повітряного струменя з кондиціонера. Екотуризм – це активне життя в умовах практично дикої природи і атмосфера приємних, дружніх спілкувань з однодумцями.

Різноманітність екотуризма залежить від його об’єктів, тобто від природних чинників, на які спрямована увага екотуриста :

 • спостереження за тваринами: левами, слонами, мавпами, тиграми, ведмедями;
 • екотури в пустелі або тропічні ліси, в гори, печери або на водоспади;
 • науковий екотуризм, з участю і учених, і студентів, і просто волонтерів;
 • рекреаційний екотуризм, що включає широкий спектр : кінні походи, сплави по воді, пікніки в наметах, риболовля або пошук останків древніх тварин (дуже популярний напрям);
 • сільський екотуризм або slcw life: відпочинок у будиночках для гостей або у сільських жителів в їх особистих будиночках.

Цей список далеко не вичерпний. Екотуризм включає і такі види відпочинку, як фототури, тури в заповідні російські території, екотури для дітей шкільного віку. У Росії екотуризм поширився на самі різні території. Головна ознака екотуризма полягає в принципі збереження невинної природи. Це, звичайно, не виключає елементарної комфортності відпочинку, але блага цивілізації не можуть бути надані, якщо це погрожує якій-небудь травичці, коникові або ведмедикові клишоногому.

Читайте про ач туризмі:

Моя подорож на Байкал

Через украину на велосипеді

Фантастичний ландшафт острова Сокотра притягає сюди любителів екологічного туризму

Відпочинок в Карпатах взимку: не набридне ніколи!

Екотури по російських просторах стали дуже затребувані. Ось деякі з них:

 • Петрозаводськ – відпочинок в Карелії. Програми екотуризма в карельські місця унікальної природи надзвичайно популярні. Вони включають екскурсії на острови Валаам, Кижи, Соловецькі, до водоспаду Кивач.
 • Екотури в Абхазію: на озеро Рица, екскурсії в печери Абрскила і Новоафонскую.
 • Екотуризм до берегів Байкалу займає одно з центральних місць в цьому туристичному напрямі. Листвянка, розташована на самому початку витоку Ангари, відноситься до самих затребуваних екскурсійних турів.
 • Середній Урал притягає екотуристів своїми етноприродними парками, розташованими на територіях Свердловської області і що знаходяться під державною охороною.

Берлін не туристичний – екологічний

Екожиття на планеті іноді придбаває небачені, екзотичні форми, здатні уразити “найбуйнішу” фантазію людини :

 • італієць Олексій Белони вирішив притягнути увагу людства до проблем клімату на планеті, оселившись на айсбергу;
 • одна з норвезьких компаній збирається до 2016 року побудувати плавучий екоготель-сніжинку на 86 номерів. Її мешканці зможуть милуватися довкіллям через скляний дах;
 • заповзятливі шведи пристосували під екоготель Boeing 747 : лайнер, раніше списаний авіакомпанією. “Нудьгуючий” недалеко від злітного поля, літак набув другого життя і із задоволенням приймає екотуристів.

Російський екотуризм набирає оберти активно і дуже успішно, що, безумовно, радує. Для людей – це можливість спокійного і корисного для організму відпочинку. Питання тільки в одному: яку користь принесе це людське захоплення? Колись людина вийшла з природи, але чи варто сьогодні шукати зворотний шлях – це покаже час.
____________
Людмила Переверзева “Екотуризм – тернистий шлях людини з природи і назад” спеціально для сайту Эко-жизнь.

Фото: photl.com

____________


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам'янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *