Як зробити яблучний оцет

Яблучний оцет: рецепт приготування (спосіб 1). Взяти 1 кг яблук, ретельно вимити, нарізати дрібними шматочками, перекласти в емальований посуд, залити водою, нагрітою до 70-75 градусів. Рівень води має бути вищий за рівень яблук на 3-4 см (приблизно 1 л). Засипати 100 грам цукру, перемішати і помістити в тепле місце (температура має бути не нижча 18-20 градусів) на 2 тижні. Після двох тижнів масу процідити через густе сито або складену в декілька шарів марлю, перелити в чисті ємності і залишити ще на 2 тижні – для бродіння. Готовий натуральний яблучний оцет розливаємо в чисті пляшки (обережно, щоб не збовтати осад), щільно закупорюємо стерильними пробками. Зберігати оцет треба при температурі 4-20 градусів.

Яблучний оцет: рецепт приготування(спосіб 2)
З яблук приготувати яблучне пюре так, щоб вийшло приблизно 1,6 кг (можна натерти на мілкій тертці). Пюре перекласти в скляну ємність, залити двома літрами холодної кип’яченої води, додати 200 грам натурального меду і 20 грам дріжджів. Перемішати. Суміш витримати 8-10 днів при температурі 20-30 градусів, періодично перемішуючи. Після цього часу масу процідити через густе сито або декілька шарів марлі. Отриманий сік процідити ще раз, перелити в простерилізовану суху банку, накрити марлею і залишити в теплому місці на 50-60 діб. Готовий натуральний яблучний оцет ще раз процідити через сито або марлю, перелити в скляні пляшки, щільно закрити пробками і перенести в темне місце для зберігання. Зберігати при температурі 5-8 градусів.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: яблучний оцет, яблучний оцет рецепт