Без солі дієта [draft]


Хлорид натрію, з якого складається звичайна кухарська сіль, – потрібний організму людини у кількості 5-15 грам в добу. На жаль, ми звикли споживати набагато більшу кількість солі щоденно.

Учені стверджують, що повна відсутність в раціоні хлориду натрію може привести до летального кінця вже на 10-у добу. Лікарі ніколи не радитимуть вам повністю відмовитися від солі, оскільки вони знають, що це рівноцінно запропонованій отруті. Але надмірна кількість хлориду натрію в повсякденному раціоні викликає масу хронічних патологій серця і посудин, нервовою і кістково-м’язовою систем. Зайва сіль призводить до формування каменів в нирках. Тому визначення без “солі дієта” не говорить про повну відмову від кухарської солі, йдеться лише про її обмеження.

На “солону” тему:

Лікування волосся сіллю

Кухарська сіль в побуті: прості поради

Користь і шкода солі

Зниження добового споживання солі зводить до мінімуму вірогідність розвитку гіпертонії. Також подібна дієта приводить кров’яне тиск у норму, що особливо актуально для діабетиків, оскільки саме вони частіше за інших страждають від гіпертонічного синдрому.

У двох чайних ложках міститься 10 грам солі (без гірки). Це і є рекомендована добова доза споживання хлориду натрію, і перевищувати її небажано.

Як обмежити зайве споживання солі?

  • Намагайтеся звести до мінімуму додавання солі в їжу, солите вже приготовані блюда;
  • Читайте інформацію про утримування хлориду натрію на етикетці продукту, якщо вміст солі в нім підвищений, – відмовіться від купівлі;
  • Пам’ятайте, що багато магазинних сумішей спецій вже містять у своєму складі сіль.

Чи можна замінити сіль в їжі?

Відмінно замінюють сіль у блюдах деякі трави, овочі і спеції – кріп петрушка, лук, часник, любисток, базилік, майоран, кмин. До того ж за допомогою цих “замінників” їжа буде корисніша і смачніша.

Користь йогурту

Менше всього солі міститься в овочах і фруктах, морській жирній рибі, крупах і молочній продукції. Саме ці продукти рекомендується вживати людям, що страждають діабетом і гіпертонією.

Пам’ятайте, повністю від солі відмовлятися не можна – інакше, замість очікуваної користі для здоров’я ви ризикуєте придбати нервовий або психічний розлад, анорексію і ін. У всьому важлива міра.

Ольга Рогожкина

Фото: flickr.com


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам'янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *