Як зберегти капусту взимку в льосі і в домашній коморі [draft]


Для того, щоб власноручно вирощені качани білокачанної капусти зберігали свою свіжість максимальний період часу, слід виконати ряд обов’язкових рекомендацій від бувалих дачників.

Насамперед, капусту слід правильно збирати, зрізуючи качани в суху погоду за допомогою гострого ножа і залишаючи кочерыжку завдовжки не менше 2 см

На закладку відбирають тільки щільні качани, без щонайменших тріщин, бажано невеликих розмірів.

Пам’ятайте, що зібрана раніше терміну капуста схильна до усихання.

Якщо пізні сорти капусти промерзли, то після їх прибирання вимагається почекати, коли вони повністю відтануть і обсохнуть. Тоді зберігатися вони будуть добре. Занесені ж в льох качани, що підморожували, найчастіше розтріскуються.

Як зберігати капусту в льосі

  1. Температура в льосі не повинна опускатися нижче 0°C.
  2. Приміщення перед закладкою овочів на зберігання провітрюють, стіни і підлогу оглядають на предмет грибкових нашарувань і наявності плісняви. Це бажано зробити ще у кінці літа, щоб мати можливість провести санацію усіх заражених поверхонь.
  3. У осінньо-зимовий період погріб або підвал треба регулярно провітрювати (не рідше за 1 раз в 2 тижні).
  4. Збільшити лежкость капусту допомагає припудрювання качанів порошком крейди.

Як укласти качаны

  • Качани закладають в мішки з натуральних волокон, фанерні і дерев’яні ящики або картонні коробки.
  • Ще один варіант – складування качанів на спеціальний дерев’яний поміст у вигляді піраміди. При такому укладанні овочі відмінно провітрюються.
  • Але самий гідний метод, що зарекомендував себе з кращого боку, – розкладка качанів в один ряд на дерев’яних полицях. Звичайно, якщо дозволяє місце.
  • Можуть зберігатися качани свіжої капусти взимку і в піску (обов’язково сухому). При цьому способі на підлогу насипають гіркою пісок, після чого заривають в нього по черзі кожен качан. Або ж капусту закладають в ящики, мішки і короби, пересипаючи кожен шар піском.
  • Можливий варіант зберігання капусти в підвішеному стані. Для цього кожен качан підвішують на мотузку, яку кріплять до цвяхів, вбитих під стелею. Для попередження гниття качани не повинні стикатися між собою.

Вино з… порошку?

Як зберігати капусту в коморі

За наявності комори зберігати капусту взимку в домашніх умовах теж можна. Для цього використовують для закладки капусти наступний спосіб: обернути кожен качан папером (тільки не газетою. У газеті, за словами бабусь, капуста зберігається добре, але із-за отруйної фарби цього робити все ж не варто), покласти його в не зав’язаний поліетиленовий пакет, розмістити на будь-якій полиці комори в один ряд.

Відео: 3 способи зберігання капусти зимою

Використовуючи будь-який з приведених методів зберігання качанів, ви зможете насолоджуватися соковитістю і користю білокачанної капусти практично до середини весни. Приємних вам капустяних трапез!

Мила Набогова

Фото: flickr.com


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам'янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *