Як вибрати свіжу рибу: ради для практичних людей [draft]


Підтримка організму в тонусі – одне з найвідповідальніших завдань. На її виконання йде досить сил і засобів, щоб звертати увагу на те, з чого приготований сніданок або вечеря, легке перекушування. Наприклад, йод і калій можна прекрасно засвоювати через проковтувані витаминки, проте ж потрібну долю залоза у найбільш відповідному виді набагато реальніше отримати з рибного блюда. Тому важливо знати, як вибрати рибу без шкоди для організму і збитку для гаманця. Про це піде мова в статті на сайті Эко-жизнь.

Як вибрати рибу правильно

Своя або чужа?

Багато продавців старанно завіряють потенційних покупців у безпеці використання для приготування замороженої риби. Частково вони праві, оскільки в такому стані вона може зберігатися довше. Ось тільки деякі корисні властивості втрачаються з часом незалежно від прийнятих запобіжних заходів. Саме тому так важливо наявність уміння відрізняти місцеву рибу від привозної, яка невідомо скільки час тому була спіймана.

Читайте також:

Як вибрати креветки в магазині

Користь і шкода мідій. Чи небезпечно споживати мідії

Користь і шкода риб’ячого жиру

Свіжа або вже прописалася?.

На жаль, далеко не усі знають, як вибрати свіжу рибу і за якими ознаками можна зрозуміти, якісний продукт або ні. І все-таки існує ряд ознак, по яких нещодавно спійману рибу можна відрізнити від залежаної, пальцем при цьому її не торкнувши.

Ось їх перелік:

  • нещодавно спіймана живність пахне морем або річкою, водоростями, але ніяк не тим осоружним “рибним” запахом, що переслідує багато прилавків;
  • очі у неї витріщені або ж дещо видаються;
  • якщо є можливість, варто вивчити зябра. Якщо вони не яскравого червоного кольору, то краще товар не брати;
  • тушка має бути обов’язково щільною, не м’якою;
  • плями на лусці – ознака першої стадії розкладання;
  • свіжоспіймана риба виглядає майже живий і навіть може звиватися, що цілком нормально.

Варена ковбаса: як вибрати?

Оплата продукту або займаного місця?

Магазинний товар, як правило, багато в чому поступається спеціалізованим відділам. Основним каменем спотикання зазвичай стає саме його подання, оскільки у вітринах з льодом на огляд часто виставляється риба не свіжа, а свіжорозморожена, тоді як контейнери представлять погляду будь-кого натуральну, не порченную тривалим знаходженням поза холодом і обробленням, продукцію.

Наприклад, у філе свіжої риби і полежала в морозилці є декілька відмінних рис:

  • саме філе щільне, не розповзається під пальцем;
  • якщо воно залишилося на шкірі, то остання – має бути тієї ж якості;
  • його запах приємний і нагадує аромат, а не “рибний сморід”.

До речі, заморожену рибу теж треба уміти вибирати правильно. Читайте Як вибрати рибу (заморожену)?.

Більше гостроти і менше користі?

Що завжди порицалось фахівцями і досвідченими куховарками, так це – купівля риби в готовому виді. Зокрема – маринованою або пересипаною приправами, затягнутою в термоупаковку. Причина такої неприязні криється в тому, що її просто не можна стільки тримати в маринаді або соусі, вона швидко втрачає не лише смак під натиском спецій, але і усі корисні якості, у результаті залишиться тільки гострота приправ, шкідлива для шлунку. Плюс сторонніми порошками дуже зручно маскувати несвіжий продукт.

Дешевше – попроблемней?

Є дві причини, по яких ціна на рибу може впасти: вона виловлюється неподалік і продавець може дозволити собі невелику “акцію” або ж магазину необхідно терміново продати сильно залежаний продукт. Саме тому перед походом за продуктами варто відразу вирішити для себе: де можна купити рибу і подумки настроїти себе на обхід таких місць по дузі.

Фото: photl.com


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам'янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *