Знижує або підвищує тиск зелений чай [draft]


Непередбачувані скачки артеріального тиску доставляють масу незручностей : головні болі, шум у вухах, відчуття слабкості і запаморочення. Гипер- і гіпотоніки вимушені постійно підтримувати нормальний рівень кров’яного тиску синтетичними медикаментами, регулярний прийом яких призводить до хімічного засмічення організму.

У пошуках альтернативи люди, гипер-, що страждають, і гіпотонією, зустрічають один і той же метод лікування обох захворювань : зелений чай. Так підвищує або знижує тиск зелений чай?

Хімічний склад: вплив на ПЕКЛО

Детальне вивчення хімічного складу популярного у всьому світі напою допоможе нам з’ясувати, як зелений чай впливає на тиск.

Окрім набору вітамінів, ефірних олій і дубильних речовин, листя зеленого чаю містить алкалоїд теїн. За хімічними властивостями теїн рівноцінний збадьорюючому і тонізуючому кофеїну.

Корисно знать: В сухих чайних листі міститься 4% теїну, концентрація чайного алкалоїду в заварці в два рази вище, ніж зміст в каві аналогічного кофеїну.

При такому високому показнику теїну ефект чаю, що підвищує тиск, здається безперечним. Теїн стимулює сердечний м’яз і розширює кровоносні судини. По аналогії з дією кави на організм, тиск повинен підвищуватися.

Читайте також:

Що з часто вживаних продуктів підвищує, а що знижує тиск

Як швидко понизити тиск в домашніх умовах народними засобами

Кров’яний тиск. Вік і норма

Але на відміну від кавового напою, зелений чай містить також іншу речовину зворотної дії : флавоноїд катехін. У одному кухлі зеленого чаю знаходиться від 10 до 40 мг катехіну. Органічний флавоноїд відомий як антиоксидант, що усуває вільні радикали. При регулярному споживанні лікувального напою, катехін здатний нормалізувати артеріальний тиск.

Цікавий факт: корисні властивості напою, що Вивчали, учені з Японії в ході масштабного експерименту з’ясували, як зелений чай впливає на артеріальний тиск. Група людей, схильних до гіпертонії, впродовж трьох місяців щодня випивали по 600 мл зеленого чаю і щотижня заміряли показники ПЕКЛО. Загальний рівень пониження тиску у 80% випробовуваних склав 5-15% від первинного рівня.

Таким чином, на два суперечливих один одному питання : чи “знижує тиск зелений чай”? і чи “піднімає тиск зелений чай”? можна дати безпомилкову позитивну відповідь, оскільки напій спочатку підвищує, і через деякий час значно знижує артеріальний тиск.


Горохова каша: користь і шкода повсякденного і дієтичного вживання

Відео про зелений і його впливі на тиск

Цікавий експеримент з чорним і зеленим чаєм: як кожен з них діє на артеріальний тиск.

Чайна терапія в лікуванні гіпертонії

Озброївшись знаннями про вплив зеленого чаю на артеріальний тиск, можна самостійно коригувати дисбаланс. Щоб провести ефективну чайну терапію необхідно дотримуватися правил заварювання і прийому зеленого чаю.

 • Фарфоровий і фаянсовий чайник краще прогрівається, також можна використати китайський глиняний посуд, але тільки оригінальну (чайні церемонії в Китаї прирівняні до культурної спадщини, ритуал проводиться із застосуванням посуду з паропроникної глини, призначеної спеціально для цієї мети).
 • Фактично листя заварює двічі, спочатку крутим окропом знезаражує заварювальне листя і готують до розчинення прихованих в них корисних речовин.
 • Повторно заварюють листя м’якою фільтрованою водою, не доведеною до кипіння, а під час стадії закипання “Білий ключ” (у момент наближення закипання на дні і стінках посудини з’являються численні дрібні бульбашки повітря).

Попередження! Постійний прийом зеленого чаю при високому тиску має ряд побічних дій, які важливо враховувати під час проведення терапії : теофілін підвищує температуру організму; теобромін надмірно збуджує нервову систему; збільшує кислотність шлунку; вимиває метали. Регулярне питво не рекомендується при вагітності, оскільки чай здатний розщепнути фолієву кислоту.

 • Для поліпшення самопочуття необхідно щодня вживати як мінімум 750 мл настояного не більше 20 хвилин чаю.
 • Приймайте напій як ліки, тобто не додайте цукор, виключіть супутнє споживання солодкої здоби, печива або цукерок.
 • Дорогі елітні сорти зеленого чаю порівняно з середньостатистичними аналогами (за винятком пакетованого) чинять однакову дію на рівень ПЕКЛО.
 • Від лікувального напою не слід чекати миттєвого ефекту, результат буде помітний місяць по тому проведення регулярної чайної терапії.

Користь зеленої гречки : в чому вона полягає?

Вживання зеленого чаю при підвищеному тиску дійсно призводить до значного поліпшення самопочуття. Але не варто відноситися до напою як до панацеї. Лікування будь-якого серцево-судинного захворювання розпочинається з усунення першопричини, а не симптомів.

Причини артеріальної гіпертензії :

 • Гормональний дисбаланс;
 • Дистрофія м’язів;
 • Зловживання алкоголем і паління;
 • Захворювання ШКТ;
 • Супутні хвороби серцево-судинної системи;
 • Функціональний збій роботи бруньок.

Комплексний підхід до вирішення проблеми високого артеріального тиску включає відмову від шкідливих звичок, нормалізацію гормонального фону і введення повноцінного раціону харчування. Лікувальний напій може бути лише допоміжним засобом боротьби з симптоматикою гіпертонії.

Автор: Олена Орловська

Фото: flickr.com


Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам'янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *