Користь і шкода зеленого чаю

Основним напоєм усіх тих, хто худне, займається спортом або просто займають активну позицію здорового способу життя з недавнього часу став зелений чай. Цей напій позиціонують як джерело енергії і великої кількості вітамінів. Проте чи несе зелений чай виключно користь або шкоду також здатний заподіяти?
Традиція пиття зеленого чаю прийшла до нас зі східних країн, де церемонія чаювання – не просто прекрасне проведення часу, але цілий ритуал, пов’язаний окрім усього іншого з обміном енергіями між учасниками процесу. Чаклунство, в час якого сама природа через чайні листочки віддає живому людському організму усі необхідні елементи для будови клітин, тканин, нормальної роботи усіх життєво важливих систем.

І це дійсно так. Завдяки тому, що чайні листочки не піддаються окисленню, як, наприклад, в ситуації з чорним чаєм, а просто сушаться, в них зберігаються усі корисні речовини, якими так славиться зелений чай.

Цей напій має специфічний терпкий смак, який подобається далеко не усім. Але це, скажімо так, з області індивідуальних переваг. Зате запах від заварювання висушених листочків чайного дерева, запашний і ароматний, не залишає нікого байдужим. Але яке ж співвідношення користі і шкоди зеленого чаю?

Хімічний склад зеленого чаю
Склад зеленого чаю надзвичайно багатий. Тут налічується до 500 корисних мікроелементів і близько 450 найменувань органічних сполук. А вітамінний склад взагалі не має конкуренції – в зеленому чаї він представлений практично у повному складі. Проте найвідоміші речовини, що принесли таку велику популярність зеленому чаю, відносяться до групи антиоксидантів і алкалоїдів.
Приміром, кофеїн, речовину завдяки якому ми маємо можливість підбадьоритися, привести в тонус м’язи і активізувати роботу мозку. У чистому вигляді він більше шкідливий, чим корисний, оскільки робить не занадто позитивний вплив на серце, але в зеленому чаї міститься лише теїн. Він, також допомагає нам повернути бадьорість і ясність розуму, але в той же час його вплив на внутрішні органи набагато менший і не несе великої загрози.
Антиоксидантний ефект зеленого чаю обумовлений наявністю в листочках чайного дерева катехінів. Саме ці речовини здатні затримувати зростання вільних радикалів. Подібна допомога організму приводить до зменшення ризиків виникнення злоякісних пухлин. Крім того катехіни зеленого чаю найчудовішим чином впливають на зміцнення імунітету, і навіть здатні боротися з деякими інфекціями, зокрема, з дизентерією.

Користь і шкода зеленого чаю для людського організму
У Середній Азії у далекому минулому люди небезпідставно розпочинали трапезу із зеленого чаю, вважаючи, що таким чином вони допомагають своєму кишечнику переварювати їжу. Учені сьогоднішнього дня підтверджують це переконання древніх, і доводять позитивний вплив зеленого чаю не лише на кишечник, але і на печінку, підшлункову залозу і жовчний міхур.
Вживання зеленого чаю може допомогти впоратися з високою температурою, завдяки властивості підвищувати потовиділення. Разом з потом людський організм покидають і хвороботворні бактерії, і токсини. Посильну допомогу в очищенні організму зелений чай робить також і ниркам, і може бути дуже корисний при сечокам’яних захворюваннях.

Для кровоносних судин зелений чай – відмінний засіб для зміцнення, до того ж цей напій сприяє виведенню з організму шкідливого холестерину, чим зменшує вірогідність розвитку атеросклерозу.
Антибактеріальний ефект зеленого чаю повною мірою проявляється і в захисті порожнини рота від карієсу і захворювань ясен. А ще, настої зеленого чаю, або навіть заморожені кубики льоду, з нього використовують для умивання і протирання шкіри обличчя. Протизапальний ефект помітний при боротьбі з різного роду висипаннями, плюс не можна не відмітити тонізуючого впливу на шкіру. Проте окрім користі зелений чай може нанести і шкода нашому організму.

Тепер про шкоду
Як рослину, що має такий великий список різних властивостей, зелений чай може принести як користь, так і шкода, а тому він потребує правильного відношення до себе і дотримання деяких правил його вживання.
Цей напій дуже добре тонізує організм в цілому і нервову систему зокрема, тому пити його потрібно в першій половині дня. Ну, в крайньому випадку, не перед сном. Інакше ви ризикуєте провести безсонну ніч, а на ранок піднятися з ліжка з головним болем.

А взагалі люди, у яких виявлено нервове виснаження (мається на увазі медичний діагноз) або підвищену збудливість, не повинні пити зелений чай, оскільки ризикують викликати погіршення загального стану.

Зелений чай сприяє пониженню тиску, тому багато його не варто пити тим, у кого він низький від природи. До того ж цей напій може посприяти підвищенню кислотності шлунку, тому тим, у кого є певні проблеми з шлунком, аж до виразки, його взагалі краще виключити зі свого раціону.
Зелений чай категорично не можна змішувати зі спиртовмісними напоями і будь-якими ліками. При такому вживанні користь зеленого чаю нікчемна, а ось він може шкодити цілком відчутно. У першому випадку ваші нирки виявляться під найсильнішим ударом, з яким організму впоратися буде дуже складно. А вживання лікарських препаратів виявиться і зовсім даремним, оскільки зелений чай чудово і дуже швидко виведе усі хімічні елементи знову за межі людини.

Щоб насолодитися по справжньому смачним зеленим чаєм, і отримати від нього максимум користі, варто вибирати крупнолистий продукт. Про чайні пакетики однозначно потрібно забути, користь і шкода зеленого чаю, що фасується в подібну упаковку, навіть не розглядається.

Прекрасні хвилини, проведені за чашкою зеленого чаю, можуть створити прекрасний життєвий настрій і надовго підняти вам настрій. Треба тільки правильно підготуватися до цього ритуалу, і повністю розчинитися у відчуттях, що хвилюють. Смачного!

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: зелений чай, користь зеленого чаю