Користь і шкода пшоняної каші

Не секрет, що ми з вами живемо у світі, де екологічна обстановка залишає бажати кращого. Нас оточують різні шкідливі сполуки, від яких наш організм не завжди може самостійно позбавитися. Як наслідок росте кількість досить серйозних захворювань нервової і кровоносної системи, дихальних органів, і збільшується відсоток людей з виявленими злоякісними пухлинами. Ми марно намагаємося синтезувати хімічні ліки, здатні допомогти людству, а виявляється, нам просто треба згадати про те, чим харчувалися наші діди.

Пшоняна каша: користь і шкода в подробицях

Усі знають про те, що каша, будь-яка, зокрема, пшоняна – це дуже корисна страва. Але мало кому відомі користь і шкода пшоняної каші. Приміром, вона здатна виводити з організму іони важких металів. Ця її властивість робить пшоняну кашу однієї з найнеобхідніших в раціоні сучасної людини. Особливо важливо вживати цю кашу людям, що мешкають в несприятливих з екологічного погляду регіонах, а так само у великих містах. Користуючись цією перевагою, пшоняну кашу варто щодня варити тим, кому необхідно позбавитися від антибіотиків, або інших хімічних препаратів. На таку смачну терапію організм хворого відповість швидким одужанням і підйомом сил.

Користь і шкода пшоняної каші вже давно вивчені. Дослідники виявили у складі цієї крупи багату палітру вітамінів і мікроелементів, які потрібно людині для щоденної розумової і фізичної роботи. Окрім того, пшоняна каша здатна надати посильну допомогу в лікуванні деяких захворювань. Приміром, “сердечникам” ця крупа подарує необхідну кількість калію, такого важливого елементу для будови кровоносних судин і клітин сердечного м’яза. Здоровий вид волоссю і нігтям пшоняна каша поверне за допомогою кремнію і фтору, що входять до її складу. А нервову систему зміцнить вітамін В1, завдяки якому підвищується опірність організму стресам і депресіям.

Людям, зайнятою інтелектуальною працею, магній допоможе використати свої здібності по максимуму, а мідь зробить м’язи еластичнішими, що важливо для тих, хто активно займається спортом. Сьогодні пшоняна каша є відмінним засобом профілактики атеросклерозу, виводячи непотрібний “шкідливий” холестерин з організму. До того ж великий зміст в ній клітковину здатне нормалізувати роботу ШКТ. Тим, хто безуспішно бореться із зайвими кілограмами, дієта на основі пшоняної каші дасть несподівані результати. Річ у тому, що пшоняна каша має ліпотропну дію. Тобто, потрапляючи в організм, пшоняна каша не дає всмоктуватися новому жиру, і успішно виводить з організму жир, що вже накопичився. Цією особливістю пшоняної каші можна користуватися як під час повноцінної дієти, так і в розвантажувальні дні.

Результат не забариться себе чекати – дуже скоро прекрасна фігура почне проглядати через залишки жирових прошарків. Зрозуміло, для цих цілей пшоняна каша готують на воді, без додавання солі і олії, інакше замість користі пшоняна каша шкодитиме лише для схуднення. Проте не варто відразу розчаровуватися – поліпшити смакові якості можна, додавши у блюдо з пшоняною кашею солодкий гарбуз, цукати або горіхи.

Протипоказання

Користь і шкода пшоняної каші на сьогоднішній момент вивчені досить добре, щоб говорити про протипоказання до вживання цього продукту. На жаль не рекомендується їсти пшоняну кашу людям, у яких знижена кислотність шлунку. Також деякі обмеження у вживанні пшоняної каші варто ввести тим, у кого є схильність до запорів. Захворювання щитовидної залози теж не дадуть часто насолоджуватися сніданками з кашею з пшона. І ще одно застереження – чоловікам не варто зловживати пшоняною кашею, як би улюблена ними вона не була. Інакше сильна половина людства здатна дещо понизити свою зацікавленість в жіночому товаристві.

Сьогоднішній божевільний темп життя диктує нам свої умови, у тому числі і в живленні. Та все ж щоб залишатися здоровими і життєрадісними, потрібно приділяти увагу тому, що ми їмо. Якість нашого життя залежить тільки від нас самих, і чим серйозніше ми відносимося до власного раціону, тим простіше і легше нам йтиме по життю.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: пшоняна каша, пшоняна каша користь